Андріївські вечорниці у ЛДУФК (Фото)

Напередодні свята Андрія студенти, викладачі та гості Львівського державного університету фізичної культури зібралися на вечорницях у гостинній їдальні, стилізованій в українських традиціях. Чого лише був вартий старовинний свічник поряд із духмяними пампушками! В одному дійстві поєднали народні пісні, театральні гумористичні мініатюри, забави, ворожіння, частування калитою і варениками. Організатори: культурно-мистецький відділ і студентський профспілковий комітет.

З’ясувалося, особливості відзначення свята Андрія студенти знають достеменно. Залишалося поринути у романтичну та містичну атмосферу і запалити посмішки на устах, бо молодь у строкатому національному вбранні очікувала на розгортання сюжету. 

Особлива подяка за сприяння в організації події Ірині Гузенко, старшому викладачу кафедри гуманітарних дисциплін. А також Олені Падовській, кандидату мистецтвознавства, доценту кафедри олімпійської освіти. Найактивнішими учасниками свята були студенти 2 групи ФТЕ (фізіотерапія та ерготерапія) факультету фізичної реабілітації. Завітали навіть представниці заочної форми навчання. 

В театральній мініатюрі «Сватання Грицька» Ірина Вавриків та В’ячеслав Процько майстерно відтворили колорит перемовин батьків щодо майбутньої невістки. В’язанкою гуморесок Павла Глазового та Михайла Костіва потішили Тетяна Чубок, Аліна Хоменко, Каріна Сімчишина та Олена Яремчук, учасники театрального гуртка культурно-мистецького відділу (режисер – Зоряна Грегорійчук).


У конкурсі вишиванок нашим дівчатам і хлопцям було складно змагатися, адже кожне вбрання витончене барвами та узорами. Але все ж перемогли найкращі: Ірина Вавриків, яка сама вишила сорочку і Сергій Гергель, один із найактивніших учасників дійства. Для хлопців трапилася нагода позмагатися у майстерності заплітання дівочої коси. Натхнення у незвичному завданні додавала пісня «Ой, Марічко, чичері», яку заспівали Ілля Іваницький та Василина Дмитраш. 

У перервах між ворожіннями та конкурсами, студентки спеціалізації «Готельно-ресторанна справа» факультету туризму, солісти вокальної студії культурно-мистецького відділу «Зоряна соната» (керівник – Ольга Малерик) подарували композиції «Грай мені, скрипалю» та «Гуцулка Ксеня» – виконали Вікторія Вуйків та Марта Кулик; «Цвіте терен» – заспівала Ірина Робак. 

Завершили свято жартівливою українською народною піснею «Червоненький бурячок» в обробці наших вокалістів. І куди вже без частування пампушками, бубликами і яблуками від студентського профспілкового комітету. Спробували й вареники з особливими інгредієнтами: рисом – до несподіваного багатства, яблуком з корицею – затишного, спокійного життя, лавровим листом – визнання і слави, із гречкою – до достатку. 

В української поетеси Ліни Костенко є слова, які влучно передають найкращий зворотній зв'язок (сьогодні часто уживаємо англійською – feedback): «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом». А хто не встиг почерпнути натхнення з творчого дзбанка Андріївського свята – має новий рік попереду. Адже українська народна творчість – безмежна.

Іванна Литвинець, культурно-мистецький відділ 

Світлини Марічки Калинів 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ