Анна Музичук: «Заради принципів готова втратити чемпіонські титули»

Найкраща українська шахістка сьогодення, другий номер світового рейтингу Анна Музичук прокоментувала свій бойкот майбутнього чемпіонату світу-2017 з рапіду і бліцу через обмеження прав жінок. Про це випускниця Львівського державного університету фізичної культури написала на своїй сторінці у Facebook.

«Через кілька днів я втрачу обидва свої чемпіонські титули – один за іншим. Просто тому, що вирішила не їхати до Саудівської Аравії. Не граймо за чиїмись правилами, не носитимемо абайю, не ходитимемо з супроводом на вулицю і взагалі не відчуватимемо себе вторинною істотою.

Рівно рік тому я виграла обидва ці титули і була найщасливішою людиною в шаховому світі, тепер же я відчуваю себе дуже погано. Я готова боротися за свої принципи і пропустити турнір, який міг би принести мені більше грошей, ніж десяток турнірів разом узятих.

Це все дратує, але найбільше – що нікому немає до цього діла. Це по-справжньому гірке почуття, але я все одно не змінюватиму свою думку. Те ж саме стосується і моєї сестри Марії – я дуже рада, що вона розділяє мою точку зору.

І так, для небагатьох, кого це все ще хвилює – ми повернемося!» – написала Анна Музичук.

Нагадаємо, Анна Музичук – чинна чемпіонка світу і в бліці, і в швидких шахах (рапіді) серед жінок. Обидва титули випускниця нашого вишу здобула наприкінці 2016 року у Досі (Катар).

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ