Анна Музичук здобула «золото» командного Кубка Європи-2018 з шахів

Українська шахістка, випускниця Львівського державного університету фізичної культури Анна Музичук стала володаркою Кубка Європи-2018 в Греції у складі команди «Монте Карло» з Монако. Причому саме львів’янка у фіналі принесла монегаскам «золото».

У півфіналі жіночого турніру між собою грали «Монте Карло» та російська «Югра». На першій шахівниці зустрічалися дві українські Анни – Музичук та Ушеніна. Підсумок їхнього двобою – нічия. Але дві одноклубниці Музичук здобули перемогу і виграли матч – 2,5:0,5.

Грузинська команда «Нона» переконливо перемогла інший російський клуб СШОР – 3:1. Таким чином, у фіналі зустрілися «Монте Карло» та «Нона». На третій та четвертій шахівницях було зафіксовано нічиї. На другій Ніно Баціашвілі взяла гору над Піа Крамлінг. А от у зустрічі лідерів Анна Музичук у відмінному стилі взяла гору над Ніно Дзагнідзе. Матч закінчився з рахунком 2:2.

Згідно з Регламентом змагань, переможницями стали ті, хто здобув звитягу на вищій шахівниці, тож трофей, завдяки випускниці ЛДУФК, здобув «Монте Карло». Додамо, що Анна Музичук набрала 4,5 очка з 6-ти можливих, додала 6 пунктів до свого рейтингу і показала найкращий результат на чільній шахівниці. Разом з Анною в команді грали Піа Крамлінг, Моніка Сочко, а також Дейман Корне та Альміра Скрипченко.

Друге місце – у «Нони», а третє – у «Югри». Бронзовим призером стала лідер цього колективу харків’янка Анна Ушеніна. Її доробок – 3 очка з 6-ти. П’яте місце здобула команда Шахової федерації Києва. Тут відмінно зіграла Інна Гапоненко з Херсону – 5 очок з 6-ти. По 4 з 6-ти на рахунку киянки Юлії Осьмак та рідної сестри Анни Музичук Марії, яка також вищу освіту здобула у нашому виші.

У чоловіків перемога дісталася «Мідному вершнику» з Санкт-Петербурга, що набрав 12 очок з 14-ти, як і чеський «Нові Бор». Команда «Алкалоїд» з Македонії відстала на очко від переможців і посіла лише шосте місце. У її складі харків’янин Павло Ельянов здобув 4,5 очка з 7-ми, а львів’янин Юрій Криворучко – 4 з 6-ти.

Слід зазначити, що на думку більшості фахівців, семи турів у чоловічих змаганнях такого рівня для визначення найсильнішого, явно недостатньо. Турнір у такому форматі носить певною мірою лотерейний характер.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ