Анна Петрик долучилася до виходу «Житлобуду-1» в плей-оф Ліги чемпіонів-18/19

Чинний чемпіон України з футболу серед жінок, харківський клуб «Житлобуд-1», в лінії півзахисту якого грає студентка кафедри футболу (завідувач – доцент Андрій Дулібський) Львівського державного університету фізичної культури Анна Петрик, переможно завершив свої виступи у відбірному етапі Ліги чемпіонів УЄФА сезону-18/19, матчі якого проходили у столиці Слобожанщини з 7-го по 13-е серпня. Обігравши усіх своїх суперниць – мальтійську «Біркіркару», валлійський «Кардіфф Мет» та румунську «Олімпію», українська команда виборола путівку до 1/16 фіналу плей-оф.

Третя перемога поспіль у шостій відбірній групі дозволила жіночій команді «Житлобуд-1» із Харкова виграти кваліфікаційний раунд і напряму вийти до 1/16 фіналу футбольної Ліги чемпіонів УЄФА сезону-18/19.

Після перемог над мальтійською «Біркіркарою» (8:0) та валлійським «Кардіфф Мет» (5:2), «Житлобуду-1» для здобуття першого місця в шостій відбірній групі в поєдинку з румунською «Олімпією» вистачило б і нічиєї. Однак у матчі на харківському ОСК «Металіст», підопічні Валентини Котик явно вирішили не ризикувати. Зустріч пройшла за великої переваги українок.

У першому таймі харків’янкам вдалося спрямувати м’яч до сітки воріт суперниць лише раз. На 36-й хвилині Надія Куніна переграла свою візаві на правому фланзі й сильно низом пробила в дальній кут. 1:0. Натомість у другій половині гри справи пішли веселіше. На початку тайму Дар’я Апанащенко обійшла трьох захисників «Олімпії» і влучно пробила. А ще за 21-у хвилину Апанащенко оформила «дубль». Після подачі кутового вона вистрибнула вище за всіх у штрафному майданчику румунок і головою скерувала шкіряну сферу до сітки – 3:0.

Усе, на що спромігся супротивник, це відіграти один м’яч за рахунок зусиль Крістіни Карп. Отже, 3:1 – перемога «Житлобуду-1», який тим самим вийшов до 1/16 Ліги чемпіонів УЄФА сезону-18/19.

Відзначимо, що Анна Петрик на вирішальну гру вийшла у стартовому складі «Житлобуду-1» і провела на полі усі 90 хвилин поєдинку. Отже, тепер чекатимемо на 17-е серпня, коли у швейцарському Ньйоні жеребкування визначить суперника нашої команди в першому раунді плей-оф – 1/16 фіналу. Початок церемонії – о 15:00 за київським часом.

Харківський «Житлобуд-1», який виграв свою групу на власному полі, та ще 11 команд, що пройшли сито відбірного раунду, приєдналися до двадцятки найкращих клубів Європи, які отримали пряму перепустку до 1/16 фіналу Ліги чемпіонів.

Додамо, що 16 команд із найвищим рейтингом під час жеребкування отримають статус «сіяних». Вони матч-відповідь проведуть удома. Згідно з правилами проведення жеребкування представники однієї асоціації та команди з однієї відбірної групи будуть розведені. Також за рішенням Виконавчого комітету УЄФА будуть розведені по різних парах клуби з України та Росії.

«Житлобуд-1» посідає в рейтингу учасників цьогорічної Ліги чемпіонів 29-е місце серед 32-х команд плей-оф – між італійським «Ювентусом» та ісландським «Тор/КА». До вашої уваги можливі суперники Анни Петрик та її партнерок по команді в 1/16 фіналу: