Бігунки ЛДУФК допомогли збірній України пробитися у ТОП-5 у естафеті на Євро-2018 з кросу

Вчора, 9 грудня, у Beekse Bergen, мальовничій місцевості поблизу Тілбурга (Нідерланди), відбувся чемпіонат Європи з кросу 2018 року. У складі збірної України на континентальному форумі змагалися 28 бігунів. Спортивну честь синьо-жовтого прапора у Країні тюльпанів захищали й четверо представників Львівського державного університету фізичної культури – магістрант Богдан Городиський та випускники нашого вишу Оксана Райта, Ірина Бубняк і Орися Мочульська-Дем’янюк.

Збірна України прибула до Тілбурга у повному складі. «Ми і надалі продовжуємо возити на чемпіонати великі команди, і цьому заздрять багато присутніх тут збірних. Ми розуміємо, що далеко не всі зможуть посісти високі місця, але така практика має додати стимулу атлетам тренуватися і виступати максимально успішно у майбутньому», – зазначив напередодні старту Ігор Гоцул.

Посісти високі місця українцям і справді не вдавалося, та виступ змішаної естафетної команди на завершення чемпіонату подарував приємні емоції багатьом вітчизняним уболівальникам. Команда у складі Олега Каяфи, Володимира Кица і двох представниць ЛДУФК – Орисі Дем’янюк та Ірини Бубняк – фінішувала п’ятою, дев’ятьма секундами поступившись бронзовим призерам змагань – збірній Білорусі. 5800 метрів українці подолали за 16 хвилин 30 секунд. Перемогли іспанці (16.10), а французи фінішували другими (16.12).

Після виступу українська четвірка поділилася враженнями від змагань і розповіла, які сюрпризи на них чекали у день старту.

Олег Каяфа: «Я хотів бігти разом з усіма зі старту, але через те, що там багато піску й болото мені було дещо складно відштовхуватися. Особливість моєї техніки полягає у тому, що я біжу весь час на стопі, а на такій поверхні це завдання ускладнюється. Вийшло так, що я дуже виклався на початку, а далі вже терпів. А ще перший етап був трішки коротший, ніж інші. Я думав, мені бігти ще метрів 300, коли дивлюсь, а дівчата вже стоять на прийомі естафети. Це був елемент несподіванки».

Орися Дем’янюк: «Неочікуваний момент був і коллрумі – у нас змінилися етапи. Спочатку нам сказали, що жінки стартуватимуть, і я мала бігти перший етап. А коли нам видали номерки, то ми побачили, що починати повинен Олег. Але, можливо, це навіть додало адреналіну і завзятості. Болота по трасі було не так і багато, але все ж де-не-де було. Через те, що ми стартували останніми, на спусках з гірок були цілі рови з болота, саме у цих місцях. Звісно, важко було бігти по піску. Але перші метрів 200-300 адреналін був такий, що це і не відчувалося. Пісок давав своє вже далі».

Володимир Киц: «У коллрумі сюрпризи не закінчилися, один був і на прийомі. Щоб уникнути потенційного зіткнення, Орися в останній момент змінила траекторію, і мені довелося приймати естафету чи то боком, чи то спиною. Але у результаті, думаю, команда задоволена. У порівнянні з минулим роком у нас був набагато сильніший склад. Траса була дуже специфічна, але ми всі розклали досить грамотно сили по дистанції. Добре, що не було великого гандикапу, нас не залишали азарт і боротьба. Це давало нам стимул боротися по дистанції на кожному метрі. Минулого ж року ситуація була кардинально протилежної: тоді я біг, а у мене попереду відрив 300 метрів і позаду 200. Взагалі було нецікаво. А сьогодні була боротьба і, думаю, ми виступили гідно».

Ірина Бубняк: «В естафеті настільки сильний командний дух, що я лиш отримала пов’язку, як відразу кинулася наздоганяти суперниць. І це навіть попри те, що планувала починати трішки повільніше. Те, що естафету ввели у програму чемпіонату Європи з кросу, дуже добре. Для спортсменів, які бігають коротші дистанції це додаткова можливість взяти участь у змаганнях рівня чемпіонату Європи з кросу. Тут на кожній дистанції команда, але в естафеті це більше, ніж просто команда! Ти вболіваєш сам, а вже за хвилину сам чуєш підтримку, адресовану тобі. І це настільки динамічна дистанція! Мені лише передали естафету – і вже за лічені хвилини я вибігаю на пряму й бачу перед собою фінішну арку. І до того ж цього разу настільки цікава траса, постійно підйоми і спуски, що все проходить дуже швидко».

А починалася змагальна програма чемпіонату Європи-2018 з кросу з юніорських забігів. Юніорки долали дистанцію 4300 метрів. Найкраще з наших дівчат з цим завданням упоралася Богдана Семьонова. З результатом 15.00 вона посіла 61-е місце. Івана Кух перетнула фінішну лінію 75-ю (15.18), Вікторія Ковба – 79-ю (15.33), а Дар’я Вдовиченко – 84-ю (16.34).

У юніорів Андрій Краковецький найшвидше з українців пробіг 6300 метрів. З часом 19.13 він посів 33-є місце. Максим Пантелєєв став 61-м (19.33), Вадим Лонський – 85-м (20.06), а Ілля Сосницький – 89-м (20.11).

У командному заліку українські юніори посіли 13-те місце, а юніорки – 15-те.

У змаганнях серед жінок віком до 23 років Анна Жмурко стала 50-ю на дистанції 6300 метрів (22.17), Юлія Мороз – 52-ю (22.23), Марина Немченко – 62-ю (22.54), а Вікторія Федчик – 64-ю (22.55). У командному заліку українки 12-ті.

Чоловіки U-23 у командному заліку стали 15-ми. Артем Алфімов подолав 8300 метрів 66-м (25.47), Сергій Шевченко – 70-м (25.55), Андрій Аліксійчук – 79-м (26.14), а Тарас Чукань – 83-м (26.18).

У змаганнях серед жінок Вікторія Калюжна посіла 32-е місце, подолавши 8300 метрів за 27.54. Євгенія Прокоф’єва була 52-ю (28.23), Валерія Зіненко – 53-ю (28.26), а випускниця ЛДУФК Оксана Райта – 67-ю (29.23). У командному заліку українки 14-ті.

Таку ж сходинку посіла і чоловіча команда. Вони бігли дистанцію 10300 метрів і найшвидше з українців це зробив Василь Коваль – 30.18,37 і 39-е місце. Руслан Савчук був 63-м (31.02,30), магістрант ЛДУФК Богдан-Іван Городиський – 74-м (31.47,42), а Єгор Жуков – 83-м (32.57,16).