CБК «Львів» сьогодні дебютує у Суперлізі перед львівськими вболівальниками

Спортивний баскетбольний клуб «Львів», створений Львівською обласною та міською федераціями баскетболу на базі команди «ЛДУФК-СКІФ-Спартак», яка минулого сезону успішно виступила у чемпіонаті Вищої ліги, а головним тренером команди є старший викладач кафедри спортивних та рекреаційних ігор Львівського державного університету фізичної культури Ірина Кленіна, дебютує у жіночій Суперлізі на домашній арені. Уже сьогодні, 23-го жовтня, новостворена львівська баскетбольна команда проведе перший матч перед власними вболівальниками.

Суперниками львів’янок буде одеський «ІнтерХім». Обидва матчі між цими командами відбудуться у палаці спорту «Галичина» (вул. Керченська, 8). Перший матч розпочнеться о 17:15 (23-го жовтня), а повторний – завтра, 24-го жовтня, о 18:15.

Нагадаємо, у стартових двох виїзних матчах нового чемпіонату жіночої Суперліги СБК «Львів» поступився «Чайці-ДЮСШ» з Бердянська (63:65) та з рахунком 54:47 переміг запорізьку «Козачку-КПУ».

«Львів вперше буде представлений командою у жіночій Суперлізі, – бере слово Роман Іванців, президент Львівської обласної федерації баскетболу. – Цього року Львівська міська рада заявила про утворення клубу ігрових видів спорту, а це означає, що місто буде підтримувати ті команди, які заявлені у чемпіонатах України на найвищому рівні. Федерація баскетболу України пішла нам на зустріч і включила клуб СБК «Львів» до української еліти – Суперліги. До складу СБК «Львів» наразі входить не лише жіноча команда, а також дитячо-юнацькі команди, які виступають у чемпіонаті ВЮБЛ. СБК «Львів» був створений обласною та міською федерацією баскетболу на базі команди «ЛДУФК-СКІФ-Спартак», яка минулого сезону успішно виступила у чемпіонаті Вищої ліги».

Що цікаво, перший матч між СБК «Львів» та одеським «Інтерхімом» у прямому ефірі покаже телеканал XSPORT.

«Величезна подяка нашому партнеру компанії «Наживо-ТВ», яка професійно здійснює трансляції усіх спортивних заходів. Завдяки цій компанії вперше в історії на телеканалі XSPORT ми побачимо матч жіночої Суперліги у прямому ефірі. Повторний матч між цими командами телеканал XSPORT покаже у записі», – додав під час прес-конференції президент Львівської міської федерації баскетболу Дмитро Крамар.

«Приємно, що у Львові нарешті приділили увагу жіночому баскетболу, – каже головний тренер СБК «Львів» Ірина Кленіна (на фото). – Минулого сезону команда ЛДУФК, на базі якої і був створений СБК «Львів», у чемпіонаті Вищої ліги посіла четверте місце. Втім, підсилення для нашої команди для участі у Суперлізі було неминучим. На жаль, у Львові та області нам не вдалося знайти гравців, які дійсно б підсилили команду, тому до нашого колективу приєдналися дівчата з інших міст України – досвідчені Христина Філевич, Марія Дубас та Ольга Краснікова. Звісно, команда наразі укомплектована не ідеально, тому шукаємо гравців, які б по-справжньому могли нас підсилити і на яких змогли б рівнятися наші молоді та перспективні вихованки. Щодо підтримки вболівальників на домашніх матчах, то на них розраховуємо особливо. Маємо велику надію, що вони стануть для нас шостим гравцем на майданчику», – сказала Ірина Кленіна.

Зазначимо, що суперник у СБК «Львів» у двох найближчих іграх досить грізний, аби свято баскетболу у Львові стало справжнім. Одеський «ІнтерХім» також встиг зіграти у Суперлізі два матчі, обидва вони були домашніми. Але якщо БК «Рівне» на старті чемпіонату підопічні Ірини Щипакіної перемогли з рахунком 60:46, то «Вінницьким Блискавкам» несподівано поступилися –60:73. Це випадковість? Матч у Львові покаже. Додамо, що наразі у складі одеситок найкраща за результативністю необстріляна Діана Бондарюк – 17.5 очок та 7 підборів у середньому за матч.