ЧС-2018 зі швидких шахів. День другий: Марія і Анна Музичук – друга і третя відповідно

Вчора, 27-го грудня, на чемпіонаті світу 2018 року зі швидких шахів, що триває у Санкт-Петербурзі, було зіграно партії шостого–десятого туру у чоловіків та п’ятого–восьмого – в жінок у дисципліні рапід. За їхніми підсумками, після восьми зіграних турів, у турнірі представниць прекрасної статі випускниці Львівського державного університету фізичної культури сестри Марія та Анна Музичук перед третім, заключним ігровим днем у турнірній таблиці займають другу і третю позиції відповідно.

Після восьми турів, набравши сім очок з восьми можливих, лідирує чинна чемпіонка світу китаянка Цзюй Веньцзюнь. Другою з відставанням у півочка йде екс-чемпіонка світу з класичних шахів Марія Музичук. Старша з сестер Анна Музичук наразі третя. У неї та ще шістьох шахісток в активі по шість залікових пунктів.

Анна Музичук і Цзюй Веньцзюнь зустрічалися на початку вчорашнього ігрового дня, у п’ятому турі. Граючи білими, китаянка перемогла. Після того Анна виграла білими в Ніно Баціашвілі з Грузії, зіграла внічию чорними з Антоанетою Стефановою з Болгарії та перемогла білими росіянку Ольгу Ґірю.

Натомість Марія Музичук у сьомому турі стала лише другою на цьому турнірі, кому вдалося відібрати у Цзюй Веньцзюнь очки. Чорними Марія відстояла нічию. Крім того, молодша з сестер вчора перемогла білими двох представниць Казахстану – Жансаю Абдумалік та Дінару Садуакассову, а також зіграла чорними внічию з росіянкою Олександрою Ґорячкіною.

Зазначимо, що сьогодні, 28-го грудня, на старті заключного змагального дня у рапіді, Анна і Марія Музичук у дев’ятому турі зіграють одна проти одної, тож втрати неминучі.

Поліпшили своє турнірне становище після не дуже переконливого першого дня решта українок. Досвідчені Анна Ушеніна, Наталія Жукова та Інна Гапоненко, набравши по п’ять очок, знаходяться в турнірній таблиці практично поряд, у межах третього десятка. Зрозуміло, що ці шахістки з їхнім досвідом здатні на більше. Сьогодні це тріо розпочне з протистояння з суперницями із Росії. Ушеніна і Жукова зіграють чорними проти Аліни Бівол і Ольги Ґірі відповідно, а Гапоненко білими – проти Марії Комяґіної.

Набравши вчора три з половиною очка з чотирьох можливих, у першу півсотню піднялася Ірина Петрова, яка сьогодні спробує продовжити своє сходження. Першою її суперницею буде голландка Ельвіра Беренд, з якою Ірина гратиме білими.

А ось Наталія Букса (3 очка) і Діана Арутюнова (2,5) виступають відверто невдало. Зараз вони посідають відповідно 99-е і 106-е місця зі 124-х учасниць чемпіонату.

У чоловічому турнірі після десяти турів лідирують китайці Хао Ван, Юй Ян Ї, росіяни Іван Непомнящий, Дмитро Андрєйкін, Владислав Артем’єв, Данило Дубов і Максим Матлаков, які набрали по 7,5 очка. Кращий серед українців Антон Коробов (7 очок) посідає десяте місце, а в Олександра Зубова (6,5 очка) – двадцята позиція.

Змагання світового форуму з рапіду завершаться сьогодні, 28-го грудня. Загалом у чоловічому турнірі (205 учасників) буде зіграно 15 турів, в жіночому (124 учасниці) – 12. Призовий фонд чоловічого турніру з рапіду становить $350 тисяч, чемпіон отримає $60 тисяч. Жінки розігрують $150 тисяч, з яких $40 тисяч дістануться переможниці світової першості.

Додамо, що в суботу та неділю, 29-го і 30-го грудня відповідно, у Санкт-Петербурзі пройде чемпіонат світу-2018 у дисципліні бліц.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ