До ЛДУФК завітала родина Степана Гайдучка з далекої Австралії (Фото)

20-го листопада до Львівського державного університету фізичної культури завітали нащадки професора тіловиховання Степана Гайдучка – Андрій Білинський, Софія Мицак і Поліна Білинська-Мицак. У творчій зустрічі окрім шанованих гостей взяли участь ректор Університету, професор Євген Приступа, Леся Крип’якевич, а також доценти кафедри олімпійської освіти Ярослав Тимчак і Андрій Сова.

Родина Степана Гайдучка є активною у суспільно-культурному житті української діаспори в Австралії. Зокрема, Андрій Білинський (внук Степана Гайдучка) очолює українську громаду у Сіднеї, а Софія Мицак працює викладачем в університеті Сіднея.

На зустрічі було обговорено питання подальшої співпраці, зокрема дослідження постаті Степана Гайдучка в українській історії ХХ століття та популяризації цього славетного імені серед українців. Адже Степан Гайдучок – професор тіловиховання, журналіст, редактор, громадський та культурно-просвітній діяч, вояк Галицької Армії, один з перших українських фахівців з фізичного виховання і спорту, поціновувач української старовини, учень і послідовник професора Івана Боберського.

Степан Гайдучок написав близько 200 праць з українського тіловиховання та залишив унікальний фотоархів, частинка з якого представлена у виданні нашого вишу «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції».

Андрій Сова,
доцент кафедри олімпійської освіти