Друга поспіль поразка віддалила Марію Музичук від лідера

Випускниця Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук, на жаль, зазнала другої поспіль поразки на особистому чемпіонаті Європи у Словаччині. Після програшу від поточного лідера турніру росіянки Валєнтіни Гуніної Марія Музичук білими фігурами поступилася Клаудії Кулон з Польщі. 

Відтак, у доробку Марії залишилося 5 очок (4 перемоги, 2 нічиї, 2 поразки) і вона вже на два очки відстає від лідера росіянки Гуніної, яка у звітному турі чорними фігурами обіграла грузинку Нану Дзагнідзе. Виграла свою партію восьмого туру й українка Анна Ушеніна, котра змусила визнати поразку вірменку Еліну Даніелян. Отож, в Ушеніної 6,5 очок і вона лише на півочка відстає від лідера.

Після перемог у звітному турі покращили свої турнірні показники й інші українки: Юлія Осьмак, Інна Гапоненко, Євгенія Долуханова, Ольга Прудникова, Наталія Жукова. Унічию зіграли молода львівська шахістка Наталія Букса й Ольга Бабій.

Отож, перед трьома вирішальними турами турнірну таблицю очолює росіянка Гуніна – 7 очок; по 6,5 – набрали Анна Ушеніна, Антоанета Стефанова і Клаудія Кулон; 5,5 – в активі українок Юлії Осьмак та Інни Гапоненко; 5 – у Марії Музичук і Ольги Бабій; 4 – в Ольги Прудникової та Євгенії Долуханової; 3,5 – у Наталії Букси, Наталії Жукової та Олени Мартинкової; 2 – у Мар’яни Худої.

Сьогодні, 17 квітня, у матчі 9-го туру Марія Музичук чорними фігурами протистоятиме росіянці Дарії Войт, а Анна Ушеніна – болгарській шахістці Антоанеті Стефановій, котра на Євро-2018 виступає під прапором ФІДЕ. Завершальний ігровий день чемпіонату Європи – 19 квітня.


Роман Цюняк 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ