Друге коло. День другий: Переможний дубль сестер Музичук

У Ханти-Мансійську, де триває чемпіонат світу-2018 з шахів серед жінок, сьогодні, 7-го листопада, було зіграно другі класичні партії другого кола змагань – 1/16 фіналу. Для обох випускниць Львівського державного університету фізичної культури – сестер Анни і Марії Музичук – партії за їх участю завершилися переможно. Втім, до 1/8 фіналу пробилася наразі лише Анна, а на Марію завтра чекає тай-брейк. 

Анна Музичук вчора, нагадаємо, маючи у своєму розпорядженні чорні фігури, зуміла з позиції сили здобути перемогу над росіянкою Анастасією Боднарук. Суперниця, треба їй віддати належне, чинила супротив, як могла, але клас галичанки дався взнаки. Тож сьогодні, у другій партії Музичук-старшій, аби вийти до 1/8 фіналу, достатньо було зіграти внічию білим кольором. Однак Анна вкотре довела, що є справжнім професіоналом. Аби тримати себе у переможному тонусі, вона й цього разу впевнено довела свою перевагу над суперницею і в підсумку, як і в першому колі, свій другий матч на світовому форумі виграла з рахунком 2:0.

Значно складніше завдання стояло сьогодні перед Музичук-молодшою. Програвши вчора туркені Катерині Аталік білими фігурами, Марії необхідно було вигравати на замовлення чорним кольором. Як розповіла після завершення партії галичанка, щоб зробити гру складною, вона обрала Волзький Гамбіт. Спочатку все складалося для Марії добре, але згодом вона зіграла не найкращим чином. Та все ж у підсумку вдалося досягти головного – змусити суперницю визнати свою поразку. Тож рахунок у матчі став 1:1 і тепер долю путівки в 1/8 фіналу Марія Музичук і Катерина Аталік розіграють завтра на тай-брейку.

На жаль, припинила свої виступи на чемпіонаті світу екс-чемпіонка планети Анна Ушеніна з Харкова. Нагадаємо, вчора вона чорними фігурами зіграла внічию з росіянкою Валентиною Гуніною. Тож здавалося, є гарні шанси виграти другу партію – адже Анна сьогодні мала перевагу білого кольору. Однак у підсумку Ушеніна не лише не виграла, а взагалі зазнала поразки. Тож тепер Україну на світовому чемпіонаті представляють лише сестри Музичук.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ