Друге коло. День перший: Перемога Анни і неприємний сюрприз від Марії Музичук

У Ханти-Мансійську, де триває чемпіонат світу-2018 з шахів серед жінок, у вівторок, 6-го листопада, було зіграно перші класичні партії другого кола змагань – 1/16 фіналу. Для випускниць Львівського державного університету фізичної культури – сестер Анни і Марії Музичук – партії за їх участю завершилися з протилежним результатом.

Росіянка Анастасія Боднарук, маючи у своєму розпорядженні білі фігури, розіграла з Анною Музичук дебютний варіант з жертвою якості, але в подальшому компенсації у неї виявилося недостатньо. Українська шахістка, що називається, на класі поступово переграла свою суперницю, маючи зайвий матеріал. Тож тепер у другій партії Музичук-старшій, аби вийти у 1/8 фіналу, достатньо зіграти внічию білим кольором.

Натомість перед її молодшою сестрою у повторній партії з Катериною Аталік у середу, 7-го листопада, стоятиме завдання далеко не з простих. Аби перевести боротьбу у тай-брейк, Марії обов’язково треба перемагати туркеню, причому зробити це чорними фігурами. Адже в першій партії Катерина у легкофігурному ендшпілі перехитрила Марію, і Музичук-молодшій довелося віддати фігуру за грізного прохідного пішака суперниці. Надалі Аталік продемонструвала стовідсоткову холоднокровність і достатньо високу майстерність в постановці мату конем та слоном.

Стосовно третьої українки, яка продовжує грати на світовому форумі, то екс-чемпіонка світу Анна Ушеніна з Харкова у протистоянні з росіянкою Валентиною Гуніною, маючи в своєму розпорядженні чорні фігури, зіграла першу партію внічию. Тепер їй необхідно спробувати білими виграти другу партію.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ