Фільм «Король Данило»: у кожної корони – велика історія (Фото)

Прем’єра української стрічки «Король Данило» була 22 листопада 2018 р. Відтоді упродовж трьох тижнів відбувалися покази в кінотеатрах Львова, Києва та інших міст України. Сюжет базовано на основі життя видатної постаті в історії Української держави – короля Данила Галицького. Окремі середньовічні образи приміряли представники ЛДУФК. Відтак, тепер до наукових й спортивних заслуг «зоряного» Університету додаємо кіномистецькі.

Все починалося від історичної канви на тлі реальних фактів і подій до творчого задуму, пошуку образів, сюжетних ліній, реалізації. «В нас дуже красивий сюжет, а також 27 героїв, які зав’язані на головному персонажі. У фільмі є все: бої, кохання, інтрига, трилер, детектив і трошки містики. Ми хотіли створити не просто фільм про короля Данила, а світ ХІІІ століття, в якому він жив», – анонсувала продюсер Олеся Галканова-Лань.

Режисер стрічки – цілеспрямований, талановитий український кіномитець Тарас Химич. В його доробку такі фільми: «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954» (2014 рік), «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» (2015 рік), «Жива» (2016 рік) та ін.

«Вся команда фанатично віддана цьому кіно. Ми познайомилися з різними людьми, зв’язали Львів, Київ, Запоріжжя, Дніпро... Фільм змінив мене як режисера. Через переосмислення, переживання тепер інше бачення життя, – розповідає Тарас Химич, – Ідея Середньовіччя віддаляє від сучасності. Це ніби своєрідна машина часу. Ми створили справжнє життя в замку. Побачили, як проект може жити і подавати максимально правдоподібну атмосферу».

Окремі середньовічні образи в епізодах фільму приміряли представники Львівського державного університету фізичної культури. Зокрема, студенти Софія Данча, Зоряна Федисів, Ольга Левчун, Іван Рушинець, Ілля Іваницький, Назар Куротчин, Тарас Панчишин, Степан Дем’янчук, Тарас Озарко, Іван Стефаник, Віталій Черноусов та випускники Ігор Слюсарчук, Іван Данча, Ярослав Врублевський, Антон Ромашов. А також викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти Антон Литвинець, аспірантка Університету Іванна Литвинець.

«Вперше потрапив на зйомки у свій день народження. Загалом це був класний досвід, багато цікавих знайомств і пригод. Кожна сцена ретельно продумана, підготовлена та відпрацьована. Усі бойові постановки робив головний герой Сергій Ярмошенко та каскадер Максим Вершина. Силові тренування та гарна фізична підготовка допомагали відпрацювати кожен елемент бою. Ми освоїли їзду на конях, – ділиться враженнями Іван Данча, – Атмосфера старого міста, одяг, атрибутика відтворювали середньовічні часи. Але результат в такій діяльності досягається тяжкою працею. Дуже радий, що мав можливість стати частиною дійства, вдячний всій команді за емоції та цікавий досвід».

Отож, талановиті герої, ефектні бої, цікаве вбрання, динамічна атмосфера, витки інтриг, розбиті сміливістю й холодним розумом. І головна прикраса, велич фільму – образ розумного й сміливого короля Данила Романовича, який втілив Сергій Ярмошенко – актор кінного театру «Запорізькі козаки». Щоб відзначити всю працю, вкладену у стрічку, потрібно бути відданим глядачем, перейнятися сюжетом, змістом, життям героїв. А щодо критики, то хіба перевелися люди, які «забивають цвяхи у мікроскоп»? Певний вчинок був можливим лише в конкретний момент. А далі все ставало історією. Історією великих епох і визначних людей.

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ