Футбольна команда ЛДУФК – чемпіон Універсіади Львівщини-2018 (Фото)

У понеділок, 22-го жовтня 2018 року, на стадіоні «Арена СКІФ» відбувся вирішальний матч за звання чемпіона Універсіади Львівщини з футболу серед чоловічих команд 2018 року, у якому в очному протистоянні зійшлися команди Львівського державного університету фізичної культури та Львівського Національного аграрного університету.

ЛДУФК – ЛНАУ – 0:0

22 жовтня. Початок – 15:00. Львів. Стадіон «Арена СКІФ».
Сонячно. +11°С

Арбітр – Роман Блавацький (Львів).
Асистенти арбітра – Олександра Вдовіна (Львів), Василь Притула (Жовква).

ЛДУФК: Вадим Ющишин – Богдан Куртяк, Максим Дерман, Роман Білий, Андрій Бусько (Любомир Степанчук, 46), Віталій Сільченко, Олександр Рибачук (Орест Панчишин, 68), Юрій Іваночко (Віталій-Дмитро Теплий, 77), Володимир Войтович (Максим Хімчак, 88), Остап Притула (Олександр Савошко, 71), Володимир Рудюк (Станіслав Демків, 90+2).

Тренери – Олег Колобич, Олександр Огерчук, Ігор Карпа.

ЛНАУ: Іван Піцан – Олег Веремієнко, Роман Слива, Олександр Нестерук, Владислав Мудрик, Володимир Буньо (Тарас Радюк, 77), Сергій Дудинський (Богдан Козак, 61), Віталій Олексів (Вадим Гудзінський, 90+2), Максим Грисьо (Андрій Ременюк, 46), Ростислав Лях, Тарас Пецків.

Тренери – Ігор Чапля, Андрій Шимечко.

Попередження: Володимир Рудюк (60), Роман Білий (65), Віталій Сільченко (86) – Олег Веремієнко (63), Олександр Нестерук (79).

Команди до вирішального матчу підійшли без турнірних втрат, вигравши в кожному з чотирьох зіграних поєдинків. Однак різниця забитих і пропущених м’ячів була краща у ЛДУФК – «+13» проти «+8». Тож нічия у звітній грі влаштовувала господарів поля. Натомість гостям, аби другий рік поспіль виграти турнір, необхідно було тільки вигравати. Втім, уже перші хвилини гри наочно засвідчили, що і «інфізівці», і «аграрії» вийшли на поле з твердим наміром боротися виключно за перемогу. Напевне, на бажання здобути звитягу в значній мірі вплинула не лише багаторічна принциповість суто футбольних взаємостосунків між ЛДУФК та ЛНАУ, а й той факт, що практично усі гравці обох команд є вихованцями провідних футбольних шкіл нашого регіону – ДЮФШ «Карпати», ФК «Львів» та Академії футболу «УФК-Карпати», причому чимало хто з гравців і в минулому, і сьогодні є партнерами на клубному рівні, але навчаються в різних вишах, тож у звітному матчі були, що називається, по різні сторони барикади. Ну а додатковою мотивацією для обох команд стала присутність серед глядачів ректорів ЛДУФК і ЛНАУ, які прийшли повболівати за своїх студентів-футболістів.

З перших хвилин матчу і господарі, і гості намагалися взяти гру під свій контроль, аби якомога частіше атакувати ворота суперника. Втім, одразу скажемо, що помітної переваги – ні ігрової, ні територіальної – жодна з сторін в цій грі так і не мала. Практично усі 90 хвилин на полі точилася рівна гра, в якій майже у всіх компонентах футболу спостерігалася рівновага. Можливо, гості загалом трішечки гостріше діяли в передній лінії. Однак перший небезпечний момент створили господарі, коли на 17-й хвилині після навісу з лівого крила атаки Притула прицільним ударом головою в ближній кут метрів з шести замикав дальню стійку, але влучив у штангу, а Рудюк на якусь мить не встиг на добивання – оборонці ЛНАУ винесли м’яч далеко за межі штрафного майданчика.

Гості перший насправді хороший шанс для взяття воріт суперника мали на 32-й хвилині. Партнери вертикальною передачею з глибини поля правіше середини вивели у прорив Пецківа. 10-й номер «аграріїв» увірвався на швидкості в карну зону, але в підсумку для гостей усе завершилося тільки корнером... Натомість за три хвилини атакувальна ланка ЛНАУ довела справу до удару по воротах ЛДУФК. Сталося це після того, як Грисьо справа активно накрив у штрафному центрбека «інфізівців» Білого, відібрав у нього круглого і виконав навіс в центр штрафного, де Лях дотепно пропустив м’яч на Пецківа, а той технічно поклав на газон оборонця і добряче приклався по шкіряній сфері, та «прошити» Ющишина не зумів – кіпер з другої спроби накрив м’яча.

Кінцівка першого тайму була за підопічними Олега Колобича, які упродовж кількох хвилин комбінували на половині поля суперника, подали поспіль два корнери, але до по-справжньому небезпечного моменту справу так і не довели. Тож у першій 45-хвилинці глядачі забитих голів не побачили – 0:0.

А от на самому початку другого тайму уже гості, провівши багатоходову комбінацію, могли забити, пробиваючи двічі поспіль по воротах. Однак з першим ударом з лічених метрів, виявивши суперреакцію, впорався Ющишин, а з добиванням у «аграріїв» не склалося – круглий пройшов повз каркас воріт, до того ж був фол проти голкіпера господарів.

«Інфізівці» мали гарний шанс забити на 64-й хвилині, коли отримали право на штрафний удар із цілком забійної позиції: до воріт було метрів 22–23 правіше середини. Від Притули, який взявся пробивати з лівої, вимагалося перекинути м’яча через стінку, поклавши його у ближній кут. Однак «десятка» господарів пробив на силу і шкіряна сфера, пролетівши над живим муром, який вибудував кіпер гостей Піцан, відправилася «у космос». А останній шанс в грі забити переможний м’яч мав нападник ЛНАУ Пецків, який після флангової подачі верхом у виконанні Мудрика, пробивав головою з району 11-метрової позначки. Якби Тарас забив, то швидше за все «аграрії» б виграли і стали переможцями Універсіади-2018. Однак круглий пройшов вище поперечини, тож фінальний свисток арбітра матчу Романа Блавацького зафіксував у підсумку безгольову, але по-справжньому бойову нічию – 0:0, яка зробила чемпіоном команду ЛДУФК, з чим ми її й вітаємо!