«Галичанка» сьогодні у Львові зіграє із збірною України

У Львові в палаці спорту «Галичина» 25 травня о 19:00 розпочнеться один з найцікавіших матчів сезону – незмінний чемпіон України останніх чотирьох років, львівська «Галичанка», кольори якої здебільшого захищають випускниці чи студентки Львівського державного університету фізичної культури, зустрінеться із національною збірною України.

Цим поєдинком «Галичанка» офіційно завершить чемпіонський сезон. Отож, підтримайте галичанок і гравців збірної України, у лавах якої виступають, як правило вітчизняні гандболістки, які на клубному рівні виступають у провідних європейських командах. Також цей матч стане іспитом для більшості львівських гандболісток, які доводитимуть своє право на місце в основі збірної України.

Серед глядачів розіграють цікаві призи – м’ячі з підписами гандболісток «Галичанки», а коментатором матчу буде зірковий радіоведучий – Доцик, відомий з розважальної програми «Доцик і Шльома».

Зазначимо, що збірна України завершить відбір на Євро-2018 домашнім матчем проти Норвегії (30 травня, Київ) і виїзним проти Хорватії (2 червня, Вуковар). Головний тренер збірної України Борис Чижов розповів про акценти в підготовці до офіційної гри проти чемпіона Європи Норвегії: «Збірна України має проблеми в позиційному нападі, тому акцент в підготовці потрібно зробити на захист і контратаки. Проти Норвегії найголовніше – це гра в захисті, а також відродити хорошу контратаку. Нападом ми також будемо займатися, але враховуючи, що у нас не дуже великий потенціал в нападі, акценти все ж будуть на захист і контратаку.

Норвегія – це еталон європейського гандболу. Мені симпатизує її гра і в захисті, і в контратаці. Я закликаю, щоб уболівальники прийшли, вболівали за Україну і подивилися хороший жіночий гандбол. Україна покаже гру гідну сьогоднішньої команди.

Щодо шансів на вихід з групи, то вони у нас дуже примарні. Нам важлива гра Швейцарія – Хорватія. Якщо виграє Хорватія, то наші шанси збільшаться. Тоді навіть в разі невдачі в матчі проти Норвегії, все для нас буде вирішуватися у виїзному поєдинку проти хорваток. Якщо Хорватія програє Швейцарії, тоді ми вже нічого не зможемо зробити для виходу з групи».

Варто наголосити, що збірна України на тренувальних зборах у Конча-Заспі перше тренування провела без кількох лідерів. Українські розігруючи білоруського «Гомеля» Леся Смолінг і Анна Редька замість ігрового залу вирушили на МРТ. Її результати покажуть, чи зможуть вони взяти участь в київському матчі 30 травня проти Норвегії. 25 травня в контрольному поєдинку проти львівської «Галичанки» до збірної приєднаються воротар Юдіт Балог і Лілія Горільская, які затрималися через матчі в угорському чемпіонаті і пропустили старт зборів.

Усього на збори перед відбірковими іграми проти збірних Норвегії (30 травня, Київ) і Хорватії (2 червня, Вуковар) викликана 21 гандболістка. Збірна України – воротарі: Вікторія Тимошенкова ( «Роман», Румунія), Юдіт Балог («Кишварда», Угорщина), Єлизавета Воронько («Карпати»); польові гравці: Вікторія Борщенко («Ростов-Дон», Росія), Євгена Левченко (БНТУ-БелАЗ, Білорусь), Ірина Глібко (Ramnscu Valcea, Румунія), Лілія Горільская (МТК, Угорщина), Ольга Передерій («Крим», Словенія), Анна Редька («Гомель», Білорусь), Леся Смолінг («Гомель», Білорусь), Ольга Лаюк («Анкара Енимахалле», Туреччина), Юлія Снопова («Кемер», Туреччина), Яна Готра («Карпати»), Анна Лезінська («Карпати»), Ірина Стельмах («Галичанка»), Наталя Савчин («Галичанка»), Наталя Воловник («Галичанка»), Ірина Компанієць («Карпати»), Ілона Гайкова («Галичанка»), Катерина Воскобойник («Спартак»), Наталя Стрюкова («Галичанка»). У резерві – Анна Дябло («Дніпрянка»). Головний тренер – Борис Чижов. Асистент головного тренера – Валерій Войналович.

Відбір на чемпіонат Європи-2018. Група 1. Матчі  збірної  України: Норвегія – Україна – 35:22 (19:13), Україна – Хорватія – 26:22 (16:11), Швейцарія – Україна – 21:15 (9:7), Україна – Швейцарія – 21:22 (9:9). Матчі, що залишилися – 30 травня: Україна – Норвегія (Київ. Палац спорту), 2 червня: Хорватія – Україна.

Турнірне  становище: Норвегія – 8 очок, Швейцарія – 4, Хорватія – 2, Україна – 2. На Євро-2018 вийдуть перші дві команди.

Роман Цюняк