«Гаудеамус» не старіє... (Фото)

Старовинний студентський гімн «Гаудеамус» – «Веселімося» лунав у приміщенні Львівського державного університету фізичної культури. Напередодні Міжнародного Дня студента його дзвінко виспівували особливі студенти. Вже багато років працює у нашому виші Університет третього віку (УТВ), який відвідує чимало літніх львів’ян. Саме вони й організували це свято.

З вітальним словом до присутніх звернулись Голова самоуряду УТВ Алла Халімова, заступник – Галина Корнілова. завідуюча учбовою частиною Лариса Сенчук, а також викладачі польської мови Любомира Проць і Яна Коваленко.

Улюбленими львівськими мелодіями святкову програму розпочав вокальний гурт «Колєжанки», ліричний настрій присутніх підтримав своїми віршами Валерій Семчук.

А вокальний дует у складі Галини Корнілової та Анюти Писаренко викликав бурю емоцій, гучні оплески та заохотив всіх присутніх до колективного співу.

Завжди бажаним і майстерним є виступ викладача східних танців. І цього разу Галина Журавльова порадувала присутніх новинкою.

Слухачка УТВ Катерина Бех розвеселила публіку читанням гуморесок. А ще показала зразки свого хобі: ляльки-мотанки, домовичків, ангеликів. І заохотила присутніх панянок до праці на наступних уроках рукоділля.

Кажуть, що поважний вік – це та ж юність, тільки в іншому вбранні. Саме про реальні елементи жіночого одягу поспілкувались далі. Чудовим знавцем давньої та сучасної моди зарекомендувала себе Лідія Зеленюк.

Пізнавальним був екскурс в історію українських жіночих головних уборів. Головним була хустка, яка мала чимало різновидностей: хустка з «вушками», «кибалка» – у вигляді високої пов’язки з двома довгими кінцями. В основі зачіски було кільце, яке виготовляли з льону, коноплі й обшивали тканиною. «Очіпок» виготовляли з різнокольорової парчі, а на «намітку» треба було десять метрів тонкої тканини.

Прикрасою в одязі сучасної жінки є шарф. Майстер-клас із його зав’язування усім сподобався.

Слухачі Університету третього віку виявилися ще й чудовими ерудитами – взяли участь у вікторині «Ми живемо в Європі» і були винагородженні призами. Співи під гітару, ігри, танці – вечір вдався і був надзвичайно різноманітним.

Для щастя треба не багато: насамперед – його хотіти, світ Божий і себе пізнати, кохати і цікаво жити. Все в наших руках, то ж не опускаймо їх!