Гостьова нічия, як перший крок до «Фіналу чотирьох»

Команда Львівського державного університету фізичної культури сьогодні, 17-го травня, зіграла перший поєдинок плей-оф чемпіонату вищих навчальних закладів України з футболу сезону-2017/2018. Наші хлопці провели у Сумах перший раунд боротьби за путівку на «Фінал чотирьох» з командою «Альянс-СНАУ», яка представляє Сумський національний аграрний університет.

Звітний  матч  збірна  ЛДУФК  зіграла  таким  складом: Олег Мозіль, Олександр Савошко, Олег Матушевський, Роман Білий, Юрій Завінський, Павло Макогон, Олександр Медведєв (Юрій Кісільовський, 61), Роман Багдай, Дмитро Пентелейчук (Тарас Завійський, 82), Андрій Дулібський-молодший, Юрій Іваночко.

Спершу, ніж розповісти про перипетії гри, слід відзначити два моменти: по-перше, це гостинність господарів, які зробили усе, аби наша команда почувалася максимально комфортно (звісно, поза межами футбольного поля); а по-друге, якісне суддівство бригади арбітрів із Харкова на чолі з Микитою Кофановим. Додамо також, що грати командам довелося в непростих умовах: спекотна погода (термометр показував +27°С) та, м’яко кажучи, не найкращої якості газон серйозно ускладнювали дії гравців. Втім, погодні умови і поле були однаковими як для господарів, так і для гостей.

Обидві команди гру розпочали доволі обережно – кожен розумів, що це плей-оф і ціна будь-якої помилки може коштувати місця в «Фіналі чотирьох». Та й адаптація до поля й спеки також потребувала певного часу. Однак спокійний перебіг подій тривав не довго – уже на 10-й хвилині наша команда створила перший гольовий момент у матчі. Пентелейчук пройшов по лівому флангу і по діагоналі викотив круглого під удар Багдаю. Роман добряче розрядив свою «гармату», але на шляху м’яча на лінії воріт опинився захисник «Альянсу-СНАУ». Ще один відмінний шанс відкрити рахунок гравці ЛДУФК створили на 24-й хвилині, коли в фіналі красиво розіграної комбінації Дулібський віддав своєчасно передачу на Макогона, який зряче пробив повз кіпера господарів, але знову останнього підстрахували партнери по лінії захисту, вибивши круглого у поле з лінії воріт.

Треба сказати, що наша команда перегравала суперника завдяки перш за все швидким фланговим атакам, а також помітно краще контролювала м’яч, розігруючи різноманітні багатоходові комбінації. Однак забити ніяк не вдавалося головним чином через відмінну гру голкіпера сумчан – легіонер-студент з Гани, який навчається у СНАУ, незважаючи на не надто високий зріст, демонстрував дива реакції та відмінну стрибучість. І якби не він, то ще до перерви команда ЛДУФК забила б пару-трійку голів. Втім, не менш надійно відіграв у воротах і наш голкіпер Мозіль, який за сумісництвом є й капітаном команди. Господарі, в складі яких окрім кіпера з Гани, було ще два легіонери-студенти з африканського континенту, діяли в атаці довгими передачами, а основну загрозу несли для наших воріт стандарти. Однак Мозіль впевнено зіграв як на лінії, так і на виходах. Та й загалом треба сказати, що в обороні у нас був повний порядок.

Другий тайм пройшов за помітної переваги команди ЛДУФК. Фактично наші хлопці закрили господарів навіть не на їхній половині поля, а в їхньому штрафному майданчику. Достатньо сказати, що сумчани у другій 45-хвилинці лічені рази перейшли середину поля, щоправда, на 79-й хвилині чи не єдина їхня загроза воротам гостей ледь не стала результативною – потужний удар прийняла на себе поперечина наших воріт. Водночас львів’яни по перерві створили низку гольових моментів, однак забити бодай один гол їм сьогодні не судилося. Зокрема, двічі м’яч не залітав до сітки воріт «Альянсу-СНАУ» лише через суперсейви кіпера. Спочатку він потягнув круглого з «дев’ятки» після пострілу Макогона, передачу якому, як і в першій половині гри, своєчасно віддав Дулібський, а згодом ганський легіонер врятував свою команду, неймовірним чином зреагувавши на удар Кісільовського у верхній кут метрів з шести.

Тож у підсумку фінальний свисток арбітра зафіксував бойову, але безгольову нічию – 0:0. Звісно, тепер, коли виходити зі стратегії двоматчевого протистояння, шанси на вихід у «Фінал чотирьох» ніби є вищими у команди ЛДУФК. Однак розслаблятися нашим хлопцям аж ніяк не можна – «Альянс-СНАУ» показав себе цілком боєздатним колективом, який стовідсотково покарає, якщо до матчу-відповіді поставитися не належним чином. Лише повна самовіддача і максимальна концентрація дозволить команді ЛДУФК продовжити боротьбу за нагороди на заключній стадії чемпіонату. Саме про це по завершенні гри й казали гравцям ректор нашого університету, професор Євген Приступа і завідувач кафедри футболу ЛДУФК, доцент Андрій Дулібський, які були присутні на грі й активно підтримували нашу команду.

Додамо, що матч-відповідь плей-оф буде зіграно у Львові, на полі нашого рідного стадіону «СКІФ» у середу, 23-го травня. За попередньою інформацією гра розпочнеться о 17:00. Остаточно про початок зустрічі ми додатково повідомимо в анонсі до майбутнього матчу на нашому сайті.

Іван Дупнак