Гостьова перемога у галицькому дербі

Вчора відбулися заключні матчі попереднього етапу чемпіонату України з футболу сезону-17/18 серед команд вищих навчальних закладів. Зокрема збірна Львівського державного університету фізичної культури свій заключний поєдинок провела у гостях проти ФК «Тернопіль-Педуніверситет».

До стартового свистка арбітра про початок звітного матчу уже було відомо, що в Чернівцях місцевий «Університет» дещо несподівано поступився ФК «Кременець-Академія», який завдяки цій перемозі гарантував собі перше місце у Західній Конференції, здобувши тим самим пряму путівку на «Фінал чотирьох». Тож у принциповому галицькому дербі вирішувалося лише одне питання: яка з команд вийде у плей-оф з другого місця, а яка – з третього. А це достатньо важливо, адже друге місце, по-перше, отримує гіпотетично трохи слабшого суперника у стикових іграх, а по-друге, згідно з регламентом, дає можливість у плей-оф першу гру проводити у гостях, а другу, відповідно, вдома. Зазначимо, що ФК «Тернопіль-Педуніверситет» у цій грі влаштовувала й нічия.

Звітний  матч  збірна  ЛДУФК  зіграла  таким  складом: Олег Мозіль, Олег Матушевський, Руслан Бариляк, Олександр Савошко, Андрій Бусько, Ігор Богач (Віталій Сільченко, 22), Володимир Войтович, Павло Макогон, Роман Толочко, Роман Багдай (Дмитро Пентелейчук, 80), Ігор Карпенко.

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі, у якій свої шанси забити мали як господарі, так і гості. У наших хлопців найкращу нагоду відзначитися у першій 45-хвилинці мав Ігор Карпенко, коли незадовго до свистка на перерву замикав дальню стійку після флангового прострілу, однак його удару головою забракло влучності. Водночас тернополяни, використовуючи традиційно для себе довгі передачі, також мали кілька непоганих моментів аби відкрити лік голам у матчі, особливо при стандартах, але відмінно у воротах нашої команди зіграв Олег Мозіль. Тож на перепочинок суперники пішли за «сухого» рахунку.

По перерві хід подій на полі змінився: взявши під свій контроль м’яч, підопічні Олега Колобича мали не лише територіальну, а й ігрову перевагу. Вистачало у «інфізівців» й гольових моментів, але м’яч довший час вперто не хотів залітати до сітки воріт суперника. Зокрема, Володимир Войтович не реалізував вихід один на один з голкіпером, а Ігор Карпенко двічі не влучив у ціль, пробиваючи із цілком забійних позицій.

І лише за шість хвилин до фінального свистка, коли здавалося, що поєдинок так і докотиться до безгольової мирної угоди, команда гостей таки дотиснула господарів. На 84-й хвилині Володимир Войтович подав з правого флангу корнер на дальню стійку, яку «закривали» одразу двоє наших гравців – центрфорвард Ігор Карпенко та центральний захисник Руслан Бариляк, який прийшов до штрафного майданчика тернополян на стандарт, аби допомогти своїм партнерам з групи атаки. І саме центрбек, як засвідчив відеоповтор, скерував круглого до сітки, бо визначити в динаміці гри, хто саме автор переможного голу – Бариляк чи Карпенко – було неможливо. Та зрештою, це й не важливо – головне, що м’яч пересік лінію воріт господарів і наша команда здобула важливу звитягу над принциповим суперником з мінімальним рахунком 1:0. Та святкувати немає часу – уже за тиждень на підопічних Олега Колобича чекає перша гра плей-оф у Сумах.