1/4 фіналу сестри Музичук розпочали по-різному

У Ханти-Мансійську, де триває чемпіонат світу-2018 з шахів серед жінок, сьогодні, 12-го листопада, було зіграно перші класичні партії чвертьфіналу. Для випускниць Львівського державного університету фізичної культури – Анни і Марії Музичук – партії за їх участю завершилися з різним підсумком: старша із сестер чорними зіграла внічию, а от молодша програла, причому білими фігурами.

Анна Музичук, маючи у своєму розпорядженні чорний колір, завершила внічию першу партію з росіянкою Олександрою Костенюк. Суперниці вели дискусію в челябінському варіанті сицилійського захисту, де обидві шахістки продемонстрували якісну глибоку підготовку і розуміння позиції. Незважаючи на те, що Анна витрачала більше часу на обдумування, їй вдалося зрівняти гру, пожертвувавши пішака за адекватну компенсацію. Після обмінів та спрощення позиції шахістки погодилися на нічию.

Справжньою сенсаційною сьогоднішнього дня стала поразка Марії Музичук від юної Жансаї Абдумалік із Казахстану. Граючи білими, українська шахістка в міттельшпілі пожертвувала пішака за ініціативу, але потім не тільки повернула собі матеріал, а й вже у свою чергу, виграла пішака. Однак король білих залишався відкритим, і після неточності галичанки Жансая завдала красивий удар. Мабуть, Марія не була готова до такого повороту подій, і допустила ще одну помилку, після чого програла фігуру. У стадії реалізації своєї переваги казахська шахістка діяла адекватно і домоглася перемоги.

Щодо двох інших чвертьфіналів, то росіянка Катерина Лагно здобула впевнену перемогу білими над Лей Тінцзе. Китайська шахістка не впоралася з дебютними проблемами і діяла досить пасивно, в той час як білі методично нарощували перевагу. Після розміну ферзів екс-українка продовжила посилювати свою позицію, а потім продемонструвала силу двох слонів. Білі пробралися турами на сьому горизонталь, з’їли пішака і поступово виграли.

А відкриття світового форуму Гулрухбегім Тохірджонова втримала чорний колір з Цзюй Веньцзюнь. Чемпіонка світу успішно вийшла з дебюту і домоглася переваги в міттельшпілі, але на нюансах втратила свою перевагу. Суперниці перейшли в туровий ендшпіль із зайвим пішаком у білих, і партія завершилася внічию після проходження контролю.

Завтра, 13-го листопада, буде зіграно партії у відповідь, а в разі нічийного рахунку на наступний день, 14-го числа, відбудеться тай-брейк. Додамо, що всі півфіналістки за винятком переможниці чемпіонату світу-2018 виходять в турнір претенденток 2019 року.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ