ЛДУФК – співорганізатор лекторію «ЗУНР: уроки української звитяги» (Фото)

5 грудня у Львові, в Музеї визвольної боротьби України, з нагоди 100-річчя ЗУНР відбувся науково-методичний лекторій «Музейні установи у системі освіти» на тему «Західно-Українська Народна Республіка: уроки української звитяги». Захід організували і провели кафедра олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Комісія тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Львівський обласний будинок учителя та Музей визвольної боротьби України.

На лекторію обговорили актуальні питання з історії ЗУНР. Зокрема з науковими доповідями виступили: Віра Романчак (тема: «Національно-патріотичне виховання у новій українській школі»), завідувач кафедри олімпійської освіти Ярослав Тимчак («Сокільсько-січовий рух у Галичині: військово-руханковий аспект»), доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова («Іван Боберський та архівно-музейна справа в роки Першої світової війни та доби ЗУНР») та завідувач відділу Львівського історичного музею Тарас Кузь («Історія визвольної боротьби українців в добу ЗУНР»).

У заході взяли участь вчителі з фізичного виховання, історії України, «Захисту Вітчизни» зі Львова та Львівської області. Серед присутніх були й студенти першого курсу факультету фізичної культури і спорту (2 ФКІС) та факультету туризму (група 2 ГРС) нашого вишу, які змогли ознайомитися з експозицією музею та спеціальною виставкою до 100-річчя ЗУНР «За Державу, За Соборність».

На заході також було презентовано серію поштівок «Українське тіловиховання, «Українська звитяга» та «Українському громадянинови». Моральні настанови Івана Боберського».


Андрій Сова, 
доцент кафедри олімпійської освіти 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ