ЛДУФК відвідала делегація Карконоського університету міста Єленя Ґура (Фото)

Упродовж п’яти днів, з 14-го по 18-е травня цього року, з метою науково-педагогічного стажування за програмою ERASMUS+ Львівський державний університет фізичної культури відвідала делегація з Карконоської Державної Вищої Школи, що у польському місті Єлєня Ґура. У складі делегації гостей були декан природничо-технічного факультету, доктор Віолетта Пальчевська та керівник відділу фізичного виховання цього факультету доктор Яцек Фалькенберг.

Згідно з програмою стажування, у басейні спа-комплексу «Три стихії» було проведено лекційні та практичні заняття за участі професорсько-викладацького складу та студентів кафедри водних та неолімпійських видів спорту нашого університету.

Доктор Віолетта Пальчевська навчала студентів основам серцево-легеневої реанімації постраждалих із застосуванням автоматизованої системи зовнішньої дефібриляції 2015 Європейської ради реанімації. А доктор Яцек Фалькенберг проводив практичні заняття, в котрих розглянули теорію і практику рятування на воді, в басейнах і на відкритих водоймах, а також особливості рятування на воді втомленої людини і особи, що втратила свідомість.

Проведені заняття викликали зацікавлення не лише у викладачів ЛДУФК, а й в інструкторів та тренерів спа-комплексу «Три стихії».

Гості із Польщі також зустрілися із проректором з навчальної роботи нашого університету професором Федором Музикою та з деканами усіх факультетів. Польські колеги привезли із собою цікаву презентацію про Карконоську Державну Вищу Школу, а також ознайомилися з навчальним процесом і з науковою роботою ЛДУФК.

На запрошення доцента кафедри фізичної терапії та ерготерапії, головного фізичного терапевта Олега Білянського, наші гості відвідали Відділ фізичної реабілітації Комунальної міської клінічної лікарні швидкої допомоги, котрий є першим в Україні відділенням, створеним в міській лікарні за сприяння управління охорони здоров’я Львівської міської ради та благодійників. Також вони відвідали відділення неврології, де 20 років тому було створено перший кабінет, в якому починали свою роботу фізичні терапевти Львівщини.

Окрім офіційних заходів гості здійснили цікаві екскурсії Львовом, відвідавши пам’ятні місця нашого славного міста.

Додому гості з Польщі поверталися повними позитивних вражень від наших студентів і професорсько-викладацького складу університету, а також від старовинного Львова – чарівної культурної столиці України. Маємо надію на подальшу плідну співпрацю з польськими партнерами у напрямку обміну студентами і викладачами, виконання спільних науково-дидактичних і культурних проектів, організації змагань, таборів і навчально-тренувальних зборів для студентів тощо.