Літературний редактор. Хто він?

LITOSVITA – Центр літературної освіти (здійснює освітні програми у сфері літератури, книжкової та редакторської справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом) 21–22 квітня вперше у Львові зорганізував Школу редагування, у якій взяли участь редактор Уляна МАКСИМІВ, провідний редактор Єлизавета ЛУПИНІС і керівник редакційно-видавничого відділу нашого Університету Оксана БОРИС.

У програмі Школи були проведені 4 лекції та 4 практичні заняття, під час яких фахові редактори поділилися практичним інструментарієм літературного редагування, роботи з мовою і стилістикою тексту.

Заняття проводили знані фахівці:

• Ольга РЕНН – редактор, журналіст, викладач Української академії друкарства, кандидат наук соц. комунікацій, куратор серії творів Ернеста Гемінґвея та Террі Пратчетта у «Видавництві Старого Лева»,

• Назар ФЕДОРАК – поет, викладач Українського католицького університету, кандидат філологічних наук, редактор (допоміг побачити світ приблизно 30 художнім і 30 науковим і науково-популярним виданням),

• Галина ЛИСТВАК – редактор, журналіст, дослідниця арт-книг, викладач Української академії друкарства, кандидат наук соц. комунікацій,

• Оксана ДУМАНСЬКА – письменниця, редактор, перекладач, доцент кафедри видавничої справи і редагування Української академії друкарства.

Сучасний читач потребує якісної книги, а якісна книга – досвідченого редактора. Висококомпетентний редактор бореться не за своє право, а за успіх книги й інтереси читача. Байдужість автора до таких закономірностей, його непослідовність у справах загрожує видавництву знеціненням репутації, втратою стратегічних позицій. Цікаві перспективи обіцяє робота редактора з обізнаним у своїй справі, готовим до співпраці автором.

Отриману під час занять інформацію буде використано у роботі редакційно-видавничого відділу, а також опрацьовано й підготовано для наших авторів і розміщено на сайті у вкладці ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ в розділі АВТОРАМ (до 15.05.2018).

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ