Марія Музичук – бронзовий призер ЧС-2018 з шахів

На чемпіонаті світу-2018 з шахів серед жінок у Ханти-Мансійську напередодні, 17-го листопада, було зіграно тай-брейк півфінальної стадії боротьби за шахову корону. На жаль, у протистоянні двох екс-чемпіонок світу випускниця Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук програла росіянці Катерині Лагно, яка тепер у фіналі зустрінеться з чинною володаркою титулу китаянкою Цзюй Веньцзюнь. 

У першій партії тай-брейку білими грала Катерина Лагно, і на дошці виник відкритий варіант іспанської партії, зіграний учасницями напередодні в другій класичній партії. Цього разу Музичук-молодша посилила свою гру, і білим не вдалося отримати суттєву перевагу по дебюту. Росіянка пішла на принциповий варіант з віддачею якості за два пішака. Після розміну ферзів точність потрібна була від білих, але в один момент Марія повернула матеріал, і на дошці виник ендшпіль з різнокольоровими слонами. Однак в цейтноті позначилася краща структура білих пішаків – прохідні були розташовані на різних флангах. Білі виграли два пішака, а потім «розтягнули» оборону чорних. На 62-му ході Марія Музичук здалася.

У другій партії був розіграний анти-Берлін. Обидві шахістки зробили рокіровку в довгу сторону, але позиція чорних в міттельшпілі виглядала дещо приємніше, так як білий слон виявився в офсайді. Чорні розвинули потужну атаку на короля супротивниці, користуючись віддаленістю білих фігур. Королю довелося рятуватися втечею, але великі матеріальні втрати виявилися неминучі для білих. Зробивши 28-й хід, Марія Музичук здалася. Програвши із загальним рахунком 1:3, Музичук-молодша припинила виступи на чемпіонаті, ставши разом із росіянкою Олександрою Костенюк бронзовим призером.

Таким чином, у фінальному матчі зіграють Цзюй Веньцзюнь (Китай) і Катерина Лагно (Росія). Китайська шахістка у понеділок, 19-го листопада, почне матч білими. 18-го листопада – на турнірі вихідний.

Нагадаємо, фінальний матч складається з чотирьох партій з класичним контролем. Переможцем стає шахістка, яка набрала 2,5 або більше очок. У разі нічийного рахунку після основної частини матчу, грається тай-брейк.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ