Меморіал Михайла Микіча зі штовхання ядра

Завтра, 22-го грудня, в Універсальному манежі навчально-спортивного комплексу «СКІФ» Львівського державного університету фізичної культури (вулиця Черемшини, 17) з ініціативи кафедри легкої атлетики вдруге пройдуть змагання зі штовхання ядра з нагоди вшанування пам’яті Микіча Михайла Стаховича.

Загальне керівництво проведенням змагань здійснює Федерація легкої атлетики Львівської області (ФЛАЛО), спортивний клуб ЛДУФК «СКІФ» та кафедра легкої атлетики Львівського державного університету фізичної культури.

Зазначимо, що змагання є відкритими, тож спробувати свої сили може кожен бажаючий. Вхід для усіх категорій шанувальників легкої атлетики та загалом вболівальників спорту – вільний.

ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

12:00. Штовхання ядра (жінки)
13:00. Штовхання ядра (чоловіки)
14:30. Нагородження переможців і призерів змагань.

ДОВІДКА

Михайло Стахович Микіч народився 8-го жовтня 1941 року в селі Рогізно на Яворівщині.

Закінчив середню школу с. Рогізно (1947 – 1957); залізничне училище № 2 м. Львова (1957–1959) та Львівський державний інститут фізичної культури (1959–1963). Упродовж навчання в інституті фізичної культури пройшов лісову школу підготовки атлетів Дмитра Івановича Оббаріуса, яку знає увесь світ.

Михайло Микіч дуже любив легку атлетику, був великим її знавцем та досягнув чималих результатів: перше місце в метанні диска і штовханні ядра на чемпіонаті України серед юнаків (1959); друге місце в метанні диска на чемпіонаті України (1965), п’яте місце в десятиборстві на чемпіонаті України (1967). Виконав норматив Майстра спорту СРСР (1966).

Михайло Стахович підготував дев’ять майстрів спорту з легкоатлетичних метань. Серед його випускників багатьох людей відзначено різними державними відзнаками, є відмінники народної освіти, заслужені тренери України. Наприклад, В’ячеслав Григорович Гамов – голова комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти України (2006 – 2012); Володимир Ілліч Бобровнік – професор, доктор наук з фізичної культури і спорту, завідувач кафедри легкої атлетики Національного університету фізичного виховання і спорту України. Також проректори Донецького, Дніпропетровського інституту, завідувач кафедри легкої атлетики Мінського інституту і багато інших.

Майже уся трудова діяльність Михайла Стаховича Микіча пройшла у стінах Львівського державного інституту (тепер університету) фізичної культури: викладач (1965–1966), старший викладач (1970–1991), доцент (1991 – 2017), завідувач (1993–2002) кафедри легкої атлетики Львівського державного інституту фізичної культури; старший тренер обласного спортивного товариства «Авангард» (1967–1968); на громадських засадах старший тренер з легкої атлетики обласного спортивного товариства «Буревісник» (1975–1990).

Михайло Стахович Микіч був суддею національної категорії з легкої атлетики (1992), Почесним членом Федерації легкої атлетики України (1999).
Нагороджений почесною відзнакою Федерації легкої атлетики України (2011), подякою ЛОДА з нагоди 70-річчя ЛДУФК.

Помер Михайло Стахович 1-го травня 2017 року...