«Новорічний Кубок Львова – 2017/2018» з водного поло виграли «Тюлені»

У столиці Галичини завершився традиційний, уже 21-й за ліком ватерпольний турнір «Новорічний Кубок Львова» за участю ветеранів добре знаної далеко за межами України львівської школи водного поло, серед яких чимало зіркових гравців, які упродовж багатьох років з успіхом захищали спортивну честь як міста Лева, так і нашої держави на водних майданчиках світу. Практично усі вони є випускниками кафедри водних та неолімпійських видів спорту (завідувач – доцент Микола Чаплінський) Львівського державного університету фізичної культури.

Ідея проведення «Новорічного Кубка Львова» серед ветеранів виникла тепер уже в доволі далекому 1997 році у одного з найкращих захисників в історії багаторічного флагмана вітчизняного ватерполо львівського «Динамо» Сергія Колмакова, який вищу освіту здобував у стінах нашого університету, а нині є директором палацу спорту «Динамо». Зазначимо, що вже багато років формат цього змагання є незмінним: почесний трофей виборюють три команди ветеранів, а квартет учасників, аби Аксакали передавали свій безцінний досвід молоді, доповнює студентська команда Національного університету «Львівська Політехніка», яку зазвичай підсилюють студенти ЛДУФК. Зокрема, цього разу за «політехніків» грали троє «інфізівців», а саме Юрій Яремчук, Дмитро Андрєєв, Остап Томашівський.

За багаторічною традицією у третю середу грудня відбуваються півфінальні матчі, а рівно за тиждень проводяться два вирішальні поєдинки, у яких спочатку невдахи півфіналів у грі за третє місце розігрують комплект бронзових нагород, а потім у вирішальній зустрічі власне й визначається володар головного призу змагань. Так само традиційно, нагородження переможців і призерів турніру проводиться за годину, максимум півтори по завершенні фінального матчу в приміщенні одного з львівських ресторанів.

Усі поєдинки відбувалися на водному майданчику палацу спорту «Динамо». Склад команди на майданчику – воротар і п’ятеро польових гравців. Формат матчу – два періоди по 6 хвилин чистого ігрового часу. У разі нічийного рахунку, команди визначають переможця в серії післяматчевих пенальті – кожна команда в основній серії виконає по три кидки; коли й надалі нічия – то серія триває до першого промаху однієї із сторін. Додамо, що усі ігри обслуговувала суддівська бригада у складі випускників Львівського державного університету фізичної культури Олексія Бойчуна та Віктора Момота.

У першій півфінальній грі досвідчені «Тюлені» вже після першого періоду мали цілком комфортну перевагу над студентами «Львівської Політехніки» у три м’ячі – 4:1. По перерві співвідношення сил у матчі не змінилося – ветерани продовжували «читати» молодим опонентам другу частину лекції на тему «Як забивати голи у грі з м’ячем на воді». У підсумку, в другому періоді, як і в першому, «Тюлені» чотири рази довели свої атаки до взяття воріт суперника, а в свої пропустили тільки один гол. Тож фінальна сирена зафіксувала рахунок 8:2 на користь «Тюленів».

Куди запеклішою була боротьба у другому півфіналі, в якому у очному протистоянні зійшлися «Дельфіни» та команда «Веселий Роджер». Цікаво, що як і в першому півфіналі, у цій грі обидва періоди завершилися з абсолютно однаковим рахунком: і до свистка на перепочинок, і після поновлення гри кожна з команд нанесла по три влучних кидки. Тож ігровий час матчу переможця не виявив: на табло горіли однакові цифри – 6:6. А значить на глядачів під завісу півфінальних баталій чекало улюблене «блюдо» – післяматчева серія пенальті. У ватерпольній лотереї привередлива пані Фортуна посміхнулася «Веселим Роджерам», які бездоганно виконали усі три свої спроби і виграли серію з рахунком 3:2. А в «Дельфінів» фатального промаху з п’ятиметрового припустився Євген Скиба – його кидок парирував кіпер Василь Пижевський, якого партнери по команді на радощах ледь не втопили...

Однак без нагород «Новорічного Кубка Львова» нинішнього розіграшу «Дельфіни» не залишилися. У матчі за третє місце вони впевнено переграли студентську команду «Львівської Політехніки» з рахунком 9:4 (5:2) і посіли третє призове місце, ставши володарями бронзових медалей.

Що ж до фінальної битви за «золото», то в ній «Веселим Роджерам» чинити гідний опір «Тюленям» вдалося лише у першій половині вирішального протистояння. На перепочинок суперники пішли за однакових цифр на табло – 1:1. А от у другому періоді «Веселим Роджерам» було не до веселощів. «Тюлені» посилили тиск і в підсумку здобули таку жадану перемогу з переконливою перевагою за закинутими м’ячами – 5:2 (1:1). Втім, упродовж так званого третього тайму настрій був гарний у всіх – і в переможців, і в переможених. Воно й не дивно, бо результати матчів та визначення сильнішого, при всіх позитивних моментах перемоги та гіркоти від смаку поразки, не є визначальним. Головне – спілкування та участь власне у самому процесі гри з м’ячем на воді.

ВОДНЕ ПОЛО. ВЕТЕРАНИ.
«НОВОРІЧНИЙ КУБОК ЛЬВОВА2017/2018»

20 і 27 грудня. Львів. Палац спорту «Динамо»

Головний суддя – Сергій Колмаков.
Судді: Олексій Бойчун, Віктор Момот.

ПІВФІНАЛЬНІ МАТЧІ. 20 грудня
• «Тюлені» – «Львівська Політехніка» – 8:2 (4:1)
• «Веселий Роджер» – «Дельфіни» – 6:6 (3:3), пенальті – 3:2

МАТЧ ЗА ТРЕТЄ МІСЦЕ. 27 грудня
• «Дельфіни» – «Львівська Політехніка» – 9:4 (5:2)

ФІНАЛ. 27 грудня
• «Тюлені» – «Веселий Роджер» – 5:2 (1:1)


ПІДСУМКОВА КЛАСИФІКАЦІЯ

1. «Тюлені»
воротарі: Олексій Єгоров, Ігор Зінкевич;
польові гравці: Павло Давиденко, Олександр Булатов, Юрій Саталкін, Володимир Тиванюк, Маркіян Польовий, Ігор Чернишов, Олег Добуш, Олександр Богданов.

2. «Веселий Роджер»
воротарі: Василь Пижевський, Ярослав Стабрин;
польові гравці: Павло Прокопчук, Юрій Сидорович, Олег Шеховцов, Максим Гук, Юрій Боднар, Володимир Масюк, Юрій Лісовий, Роман Манишин, Костянтин Булатов.

3. «Дельфіни»
воротарі: Олександр Трегубенко, Сергій Павлов;
польові гравці: Євген Скиба, Олександр Лащ, Володимир Жук, Віталій Клименко, Орест Мацейко, Володимир Калінін, Анатолій Валєєв, Андрій Завійський.

4. «Львівська Політехніка»
воротар – Дмитро Сидорак;
польові гравці: Михайло Кузняк, Михайло Слесарчук, Олесь Коржинський, Ігор Кондрат, Валерій Риб’як, Юрій Яремчук, Дмитро Андрєєв, Остап Томашівський, Євгеній Поліканов.


Іван Дупнак 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ