Олександр Усик розпочинає своє вторгнення на Туманний Альбіон

Сьогодні, 10-го листопада, в Манчестері, у рингу на «Манчестер Арена» зійдуться українець Олександр Усик та британець Тоні Белью. Це буде бій, в якому випускник аспірантури Львівського державного університету фізичної культури буде відстоювати звання абсолютного чемпіона світу у важкій вазі. Пряма трансляція бою на телеканалі «Інтер». Початок – о 22:30 за київським часом.

Навіщо цей бій Усику?

Одразу після перемоги над Муратом Гассієвим і здобуття титулу абсолютного чемпіона світу у важкій вазі Олександр Усик кинув виклик Тоні Белью. Бажання зійтися в рингу ще в цьому році з популярним британським боксером аналітики пояснили новою стратегією команди Усика. Вона полягала в тому, аби засвітитися на багатому і престижному британському ринку і поступово дійти до бою проти найкращого боксера планети Ентоні Джошуа. Заради цього Усик планує піднятися у суперважку вагу і розпочав співпрацю з промоутерською компанією Едді Гірна. Гірн нині в ТОП-5 найвпливовіших людей боксу.

Нова стратегія вдало співпала зі спортивною мрією і, можливо, просто примхою Усика. От захотілося українцю зійтися з «Ліверпульським бомбардувальником» і все тут. Гадаємо, якісь особисті підстави побити Белью у Сашка також є, інакше б він не кидав йому виклик у доволі фамільярній формі.

Усик легко переможе?

Український боксер кращий в усіх компонентах: він швидший, він фізично сильніший, він набагато розумніший в рингу. Усик неперевершено рухається, може виконати будь-який удар чи комбінацію, може протягом бою змінювати тактику. Як стверджують експерти, «Усик – це боксерський комп’ютер, він протягом раунду здатен прорахувати задум суперника і знайти найоптимальніший шлях до перемоги».

Кажуть, що Усику достатньо скопіювати свій ідеальний бокс проти Гассієва і тоді ніякий Белью його не дістане. Відсутність в куті Ломаченка-старшого (той керував боєм в Москві, але в Манчестері його не буде) не повинна стати недоліком. Усик вже у змозі сам контролювати свої дії та емоції в рингу.

Усик рівно п’ять років у професіональному боксі і за ці п’ять років він пройшов шлях від амбіційного новачка до абсолютного чемпіона світу. Проти Белью українець не побоявся поставити усі чемпіонські пояси, а це значить, що він усвідомлює відповідальність і готується до бою в Манчестері на всі 100%.

Те, що Усик боксуватиме на чужій території, для українця взагалі не проблема. Усі свої головні перемоги він здобув на рингах суперників. Того ж Гассієва він красиво переміг в Москві. Так, Белью матиме шалену підтримку британських фанатів в Манчестері, однак вороже налаштовані трибуни лише додаватимуть Усику адреналіну. А він такий боксер, що чим більше драйву, тим кращий бокс він демонструє.

Чи є у Белью шанс?

Так є, і цей шанс – нокаут. Ставка Тоні Белью в цьому поєдинку – непередбачуваність, брудні прийомчики і сила удару. 35-річний Белью суттєво «підсушився» до бою з Усиком (скинув мінімум 10 кг), тому достатньо добре рухатиметься і не матиме проблем з витривалістю. Принаймні, перші шість–вісім раундів британець міцно стоятиме на ногах.

Ще один плюс претендента – його мотивація. Після двох яскравих перемог у суперважкій вазі над Девідом Хеєм Тоні прийняв виклик українця і заради цього бою спустився у нижчу вагу. Для нього це унікальний шанс – перемогти абсолютного чемпіона, забрати його пояси і на хвилях слави піти на пенсію. Звісно, таке кіно не входить у плани Олександра Усика – випускник аспірантури Львівського державного університету фізичної культури розпочинає своє вторгнення на Туманний Альбіон.

За матеріалами ukrinform.ua