Олесь Чудовський – чемпіон світу з козацького двобою

Радісна звістка надійшла з Харкова, де студент третього курсу Львівського державного університету фізичної культури Олесь Чудовський, який займається кікбоксингом у клубі «Золотий Лев» (тренер – Юрій Кардашевський), став чемпіоном світу з ... козацького двобою. Ми тут же вирішили познайомитися з новоспеченим чемпіоном.

На фото: чемпіони світу з козацького двобою Олексій Войтович з Дрогобича (ліворуч) та Олесь Чудовський зі Львова

– Народився я 10 вересня 1998 року у Львові, де й живу, – розповідає Олесь Чудовський. – З 10 років займаюся кікбоксингом у львівському клубі «Золотий Лев». Двічі я ставав чемпіоном України. Цьогоріч ретельно готувався до участі в чемпіонаті світу з кікбоксингу, який приймав Мінськ. Оскільки поїздка з певних причин зірвалася, аби проведена колосальна робота не була змарнована, ми з тренером вирішили взяти участь у чемпіонаті світу з козацького двобою, який практично у ті ж терміни проходив у Харкові. Саме тут я і продемонстрував свою майстерність, повернувшись до Львова із двома золотими медалями.

Щодо козацького двобою, то це новий національний вид спорту. Вперше я з ним познайомився 2014 року, коли у Львові проходив чемпіонат України. Тренер запропонував мені взяти участь і я виборов золоту медаль. Козацький двобій включає в себе змішані бойові мистецтва. Змагання проводяться у таких розділах: показові виступи; «Герц» – бій відбувається в клітці – не має обмежень у використанні прийомів; «Борня» – бій проходить на татамі та є дозований контакт; «Забава» – бій призупиняється після кожного влучного удару, за які нараховуються бали.

Улітку 2017 року я змагався на Кубку світу з козацького двобою в Одесі, де завоював дві срібні нагороди. Виступом залишився невдоволений, бо повинен був перемагати. Певною мірою реабілітувався я на чемпіонаті світу з козацького двобою у Харкові, де мені вдалося вибороти дві золоті медалі. На цьому турнірі Львівську область презентували три клуби: «Золотий Лев» (Львів), «Лемберг» (Львів) і «Тайфун» (Дрогобич). Я поїхав разом із тренером дрогобицького клубу «Тайфун» Олегом Войтовичом, син якого Олексій також відмінно виступив на цьому чемпіонаті світу, здобувши три золоті медалі.

Варто зазначити, що чемпіонат світу проводився за один день, хоча учасників було чимало – 950 із 12 країн світу – України, Азербайджану, Ірану, Грузії, Туреччини, Узбекистану, Таджикистану, Туркменії, Польщі, Литви, Молдови, Румунії. У командному заліку перемогла Україна, за нею – Азербайджан та Іран. Суддівство було високого рівня, організація – також. Затримок між боями практично не було, як це часто буває на змаганнях нижчого рівня. А фінальні бої ми проводили пізньої ночі. Я переміг у розділі «Забава», де провів лиш один, фінальний, бій. Перший раунд фіналу я програв (4:5), у другому – відігрався, у додатковому – таки схилив шальки терезів на свій бік – 11:10. У розділі «Борня-1» боїв було два – обидва виграв. У фіналі мені протистояв той самий спортсмен з Дніпра, що і в «Забаві». До речі, атлети з Дніпра дуже яскраво проводили свої поєдинки й були одними з кращих на цьому чемпіонаті світу. Та мені вдалося відразу захопити перевагу й втримати її до кінця бою, який закінчився близько другої години ночі.

Цікаво, що у змаганнях з козацького двобою участь беруть спортсмени різних видів. Це і каратисти, представники рукопашного бою, тхеквандисти, спортсмени змішаних єдиноборств, кікбоксери, боксери і т.д. Щодо кікбоксингу, то 2018 року планую взяти участь у чемпіонаті Європи та світу, які у травні місяці прийматиме Київ, – підсумував Олесь Чудовський.


Роман Цюняк 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ