Петро Голубка і Мартин Кравців борються за національну шахову корону

У Києві триває фінальний турнір чемпіонату України з шахів серед чоловіків. Формат змагання традиційний для останніх років – десять учасників розігрують в одне коло чемпіонське звання. Серед них і двоє представників Львівського державного університету фізичної культури – Петро Голубка та Мартин Кравців. Наразі зіграно п’ять турів – попереду ще чотири і очікується цікавий фініш.

У чемпіонаті виступають двоє учасників цьогорічної Всесвітньої Олімпіади – Антон Коробов та екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов, а також Юрій Кузубов, Мартин Кравців, Олександр Моїсеєнко, Володимир Баклан, Олександр Ковчан, Віталій Бернадський, Станіслав Богданович та діючий чемпіон країни Петро Голубка. До речі, Петро єдиний серед учасників фіналу національного чемпіонату, хто не є гросмейстером.

На старті було чимало несподіванок. Наприклад, Ковчан скористався з помилки Коробова і відмінно провів заключну атаку. Здивував усіх Голубка, який здобув дві перемоги поспіль і після третього туру разом з Моісеєнком очолив турнірну таблицю. Зустріч лідерів у п’ятому турі закінчилася переконливою перемогою Олександра, який одноосібно очолив турнірну таблицю.

Зазначимо, невдало виступає екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов –на його рахунку чотири нічиї й один програш.

Після п’ятого туру ситуація в чемпіонаті така: Моїсеєнко – 4 очки, Голубка та Кузубов – по 3, Коробов і Кравців – по 2,5, Баклан, Бернадський, Богданович, Ковчан та Пономарьов – по 2.

Як бачимо, жоден з учасників не втратив шанси на нагороди. Для цього потрібно всього-нічого – потужно фінішувати.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ