Професор кафедри водних та неолімпійських видів спорту Олег Рибак та провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Мар’яна Бабич з 2 по 9 грудня перебували на стажуванні у Карконоському державному університеті в Єлєній Ґурі у рамках міжнародної програми Erasmus+.

Під час візиту відбулася зустріч з ректором Карконоського університету габілітованим доктором наук, професором Мар’яном Урселем, деканом природничо-технічного відділу доктором Віолеттою Пальчевською та керівником відділу міжнародного співробітництва Камілою Бінєк. В процесі плідної розмови була підписана нова Міжінституційна угода 2017-2021 в рамках програми Erasmus+ та досягнені попередні домовленості стосовно написання спільних підручників, монографій та наукових статей, уніфікації навчальних планів, організації та участі у спільних наукових конференціях і виконання спільних науково-освітніх проектів. Одним з напрямків потенційної співпраці може стати комплексне науково-історичне дослідження діяльності курортів Львівщини (Немирів, Шкло, Дрогобич, Східниця, Трускавець, Моршин та ін.).

Програмою стажування було передбачено проведення проф. О.Ю. Рибаком лекційних занять з біомеханіки польською мовою для студентів 1–2 курсів за темами, обраними керівництвом Школи. На лекціях також були присутні керівник напрямку «Фізіотерапія» др. Д. Ціхонь, др. хаб., проф. Ю. Фугель, др. М. Фортуна і викладачка А. Міцкевич. Лекції викликали жвавий інтерес серед студентів, про що може свідчити велика кількість поставлених лектору запитань. Пані др. Д. Ціхонь високо оцінила актуальність і якість викладеного матеріалу та його цільову освітню спрямованість для студентів відділення.

Програмою стажування було передбачено відвідування М. Бабич відділу освіти польського вузу, зустріч з студентами ЛДУФК та студентами Туреччини, які беруть участь у програмі Мобільності, презентація діяльності ЛДУФК, у тому числі міжнародних відносин в рамках програми Erasmus+, вивчення документації по програмі, розроблення нових проектів та спільних грантів, обмін інформацією про діяльність обох установ.

Надзвичайно цікавим був візит нашої делегації у санаторний комплекс в курортному містечку Цєпліце. Тут знаходиться потужний реабілітаційний центр, де проходять так звані «варштати» (практичні заняття з пацієнтами) студентів Школи. Керує центром доктор наук Д. Мілко. Для представників ЛДУФК було проведено майстер-клас з демонстрацією новітніх наукових технологій фізіотерапії пацієнтів з різними нозологіями.

Керівник напрямку «Фізичне виховання» природничо-технічного відділу доктор Я. Фалькенберг організував львів’янам цікаву екскурсію в центр гірської рятувальної служби, керівником якого він є на громадських засадах, розповів про організацію роботи центру, показав спеціальне оснащення рятувальників. У процесі розмови стосовно організації навчально-тренувального процесу студентів зародилася пропозиція проведення спільного польсько-українського літнього збору студентів обох вишів з водних видів спорту і рятування на водах.

Уваги заслуговує і оснащення навчальних авдиторій, зокрема, заняття студентів напрямку «Сестринська справа» проходять у спеціально обладнаних сучасними лікарняними ліжками та спеціальними біоманекенами просторих приміщеннях. До послуг студентів, викладачів, а з грудня цього року – і для охочих жителів міста – двадцятип’ятиметровий критий басейн з надсучасною системою контролю якості води і повітря та спеціальними приміщеннями з обладнанням для гідромасажу та інших реабілітаційних заходів. Усім вимогам до такого типу споруд відповідає і манеж з дерев’яним покриттям для спортивних ігор, оздоровчої гімнастики та інших занять, у якому – окремі зали для двобоїв, атлетизму, просторі роздягальні, душова і сауна.

Студенти з України і з нашого вишу, що зараз навчаються в університеті, дуже задоволені якістю навчання і побутовими умовами, їх хвалять викладачі за ерудованість і старанність. До послуг студентів і професорсько-викладацького складу – сучасна бібліотека з достатньою кількістю необхідної літератури, електронним обліком історії читачів, комп’ютерними класами, зручними затишними кабінками для індивідуальної роботи в тиші. Передбачено також спеціальні робочі місця для осіб із слабким зором.

Цікавим є передовий досвід Школи в організації роботи зі слухачами університету третього віку. Їхня кількість не менша, ніж студентів стаціонару, яких зараз навчається біля тисячі осіб.

Окрім ознайомлення з науковим та освітньо-виховним процесом Школи, програма стажування, передбачала широке знайомство членів нашої делегації з туристично-оздоровчою, спортивно-фізкультурною і реабілітаційною інфраструктурою регіону та його інтернаціоналізацією, а також з культурно-історичними пам’ятками Єленьоґурської низовини.

Висловлюємо велику подяку керівництву Карконоського державного університету в Єлєній Ґурі та особисто керівнику відділу міжнародного співробітництва Камілі Бінєк за прекрасну організацію стажування. Сподіваємлсь, що співпраця між нашими закладами буде активно продовжуватися, а результати нашого спілкування принесуть реальну користь обом навчальним закладам.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ