Презентація наукового доробку професора Олега Гриніва

У стінах Львівського державного університету фізичної культури, в рамках ХХV Форуму видавців у Львові, професор Олег Іванович Гринів перед студентами і викладачами презентував свій науковий доробок.

Модератор зустрічі, декан факультету туризму ЛДУФК, доцент Володимир Холявко, повідомив, що у різних видавництвах побачили світ три видання п. Гриніва, готуються до виходу іще два. Усі – цінний дидактичний матеріал до вивчення філософії, як і виданий в 2017 році навчальний посібник «Філософія туризму». Це видання на практиці сприяє інтелектуальному розвитку наших студентів – майбутніх фахівців з туризмознавства. Київське видання із такою самою назвою не витримує порівняння зі створеною професором Гринівим за цілісністю подачі матеріалу, повнотою викладу тем. Достатньо, що розділи в столичному підручнику являють збірник статей окремих авторів, де чергуються тексти, написані державною мовою із такими, що написані мовою російською.

Олег Гринів представив свої книжки. Принагідно згадавши, що розпочав педагогічну діяльність у нашому ВНЗ чверть століття тому, професор підкреслив, що його книги базуються на досвіді викладання філософських дисциплін. Випущені одним із найавторитетніших видавництв навчальної літератури «Світ» «Нариси з історії філософії», містять деякі положення, котрі під новим кутом зору розглядають усталені питання філософії. Важливо, що матеріал добирався із наближенням до специфіки викладання в нашому університеті. На сторінках «Нарисів» можна прочитати про спортивну теорію походження держави, свого часу висунуту Хосе Ортегою-і-Гассетом, познайомитися з філософією Альберта Швейцера.

Наступна книга – «Історія української філософії» в концентрованій лаконічній формі знайомить із такими персоналіями, як Юрій Липа, Патріарх Йосиф Сліпий. Про їх внесок у розвиток вітчизняної філософії не згадували. Загалом, переконаний професор Гринів, українська філософія серед слов’янських народів є на першому місці. Коли ж її порівнювати з філософією Росії, то не слід забувати, що у таких великих мислителів, як Соловйов, Бердяєв є українське коріння...

Зустріч поступово набирала невимушеного, довірливого характеру діалогу з аудиторією. Студенти довідалися про те, що він є автором художніх літературних багатожанрових творів, з-поміж яких є й 20 казок, зібраних під обкладинкою дитячої книжечки – «Гостина для маленької родини», як і про те, що багато поезій Олега Гриніва покладені на музику. Звучать створені ним поетичні рядки й у гімні університету. Присутні побажали професору нових творчих злетів і натхнення.

Доцент кафедри олімпійської освіти Олена Падовська