Революція Гідності – мірило людськості та свободи

Сьогодні студенти нашого Університету зібралися для відзначення 5-ї річниці Революції Гідності. Підготував захід культурно-мистецький відділ. Щороку в Україні свято припадає на 21 листопада – на честь початку цього дня Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Тоді в нашій державі відбулися переломні політичні та суспільні зміни, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію.

... До кінця доби 21 листопада 2013 року на Євромайдан у столиці зібралося понад 1500 людей. Прибула міліція, посилені загони «Беркуту». Наступного дня їх чисельність зростала, відбулися перші сутички з міліцією та провокаторами. Цього ж дня люди вийшли на Майдани у Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Хмельницькому, Ужгороді, Вінниці, Кривому Розі, Сумах, Харкові, Чернівцях...

Під час тематичного заходу присутні переглянули відео-фрагменти революційних подій. Інформаційну частину супроводжували учасники театрального гуртка культурно-мистецького відділу: студентки 21 групи факультету туризму Ірина Вавриків та Олена Яремчук; 1 групи факультету педагогічної освіти Валентина Ковальчук, Юлія Грінь і Марія Збирко. Висловлюємо вдячність й викладачам Університету. Зокрема, завідувачу кафедри економіки та менеджменту, професору Наталії Павленчик, старшому викладачу кафедри гуманітарних дисциплін Ірині Гузенко, доценту кафедри економіки та менеджменту Іванові Гулю, викладачам кафедри фітнесу та рекреації – доценту Уляні Шевців та Ростиславові Турці, старшому викладачу кафедри теорії та методики фізичної культури Наталії Семеновій.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку нашої держави та суспільства, згуртувала свідомих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але передусім ціною людського життя. Нині пам'ять про Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО є болючою раною на серці кожного українця. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України. Серед них – випускник нашого Університету Анатолій Жаловага.

Чим була Революція Гідності для кожного з нас? Найперше випробовуванням на цінність особистості людини, мірилом людськості та свободи. Українці – свідомий, відповідальний народ, здатний боротися за свій вибір. Солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей об’єднала довкола спільної мети.

Народ мій є, народ мій завжди буде,
Ніщо не перекреслить мій народ!

Василь Симоненко


Іванна Литвинець, 
культурно-мистецький відділ 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ