Сестри Музичук і Василь Іванчук стартують на 43-й шаховій Олімпіаді

Сьогодні, 24-го вересня, в грузинському Батумі стартує 43-я Всесвітня шахова Олімпіада-2018. У ній візьмуть участь 189 чоловічих команд і 151 жіноча. Гратимуть у головному змаганні планетарного рівня й українські збірні, які традиційно будуть серед головних претендентів на нагороди. Так само традиційно у складі національних збірних спортивну честь синьо-жовтого прапора захищатимуть й представники Львівського державного університету фізичної культури. Зокрема, жіночу команду очолюють сестри Анна і Марія Музичук, а чоловічу – ще один випускник нашого вишу легендарний Василь Іванчук. Окрім того, головним тренером чоловічої збірної є Олександр Сулипа, який вищу освіту також здобував у стінах ЛДУФК.

Загалом склад олімпійської збірної команди України на 43-й Всесвітній шаховій Олімпіада в Батумі-2018 буде наступним (по дошках):

• Чоловіки – Василь Іванчук, Павло Ельянов, Юрій Криворучко, Руслан Пономарьов, Антон Коробов;

• Жінки – Анна Музичук, Марія Музичук, Анна Ушеніна, Наталя Жукова, Юлія Осьмак.

Перший тур шахової Олімпіади-2018 відбудеться уже сьогодні, 24-го вересня. Загалом упродовж 12-ти днів буде зіграно 11 турів. Заключний пройде 5-го жовтня. Єдиний вихідний на турнірі – у найближчу суботу, 29-го вересня. Усі тури розпочинаються о 15:00 і тільки заключний, 11-й – об 11:00.

Уже відомі склади усіх команд. Тож зазначимо, що наші дівчата за стартовим рейтингом є другими. Безумовно, це дає підстави українським уболівальникам сподіватися на максимально високе підсумкове місце наших красунь. Про це напередодні старту Олімпіади-2018 сказав журналістам і головний тренер жіночої збірної Михайло Бродський: «Коло претендентів на перемогу особливо не змінюється. Це – Китай, Росія, Грузія, Україна, Польща, Індія... Це я назвав головних наших конкурентів. Як завжди, потрапляння до чільної трійки буде хорошим результатом. Перемога – відмінним. Не потрапляння до трійки – стане не дуже добрим. Не буду приховувати, хотілося б посісти перше місце. Лідерами збірної є сестри Анна та Марія Музичук. Потім екс-чемпіонка світу Анна Ушеніна, дворазова чемпіонка Європи Наталія Жукова, а також чемпіонка Україна Юля Осьмак. Двадцятирічна Юля є наймолодшою в нашій команді. Вона є прогресуючою шахісткою. Розклад по шахівницям поки тримаємо в таємниці. Навіщо заздалегідь видавати свої секрети?

Тішить і додає оптимізму той факт, що досить вагомими були успіхи наших дівчат в першій половині року. Для прикладу нагадаю, що Аня Музичук стала чемпіонкою Європи із бліцу, а Аня Ушеніна – бронзовий призер чемпіонату континенту з класичних шахів. Були певні локальні успіхи й в інших дівчат. Також не можу не можу не сказати й про психологічний мікроклімат у нашій команді. Він насправді дуже гарний. Дівчата досить дружні між собою. Наприклад, вони разом святкували день народження Марії Музичук перед вильотом до Батумі».


Іван Дупнак 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ