Сім нагород студентів ЛДУФК на чемпіонаті України-2018 з рукопашу гопак (Фото)

У Києві відбувся історичний, перший офіційний чемпіонат України 2018 року з рукопашу гопак. У головному змаганні національного рівня, поєдинки якого приймав спортивний зал Будинку фізичної культури та спорту МВС (м. Київ, вулиця Пилипа Орлика, 15), за нагороди боролися понад 200 учасників з різних регіонів країни. Серед тих, хто проявив себе на звітному турнірі з якнайкращої сторони й майстри рукопашу гопака кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Львівського державного університету фізичної культури (тренер – викладач кафедри Ігор Кукурудзяк), які повернулися зі столиці додому з гарним врожаєм нагород – п’ять золотих і дві срібні медалі.

Зокрема, чемпіоном України став студент третього курсу факультету педагогічної освіти Орест Кіячик, якому не було рівних у ваговій категорії до 70 кг. У півфіналі він задушливим прийомом змусив достроково визнати свою поразку представника Івано-Франківщини Данила Табунщика. А у фінальній сутичці в неймовірно важкій боротьбі зумів вирвати перемогу роздільним рішенням суддів (2:1) у Андрія Богдана з Волині.

Із золотою нагородою повернувся до Львова й четвертокурсник факультету фізичної культури і спорту Назар Береза, який у турнірі вагової категорії до 60 кг спочатку больовим прийомом на руку вже у першому раунді здолав супротив Олександра Шевчука з Рівненської області. Натомість у другій сутичці з атлетом із Івано-Франківщини Романом Дирівим довгий час Назар за набраними балами поступався супернику. Але виявивши неабияку волю та бійцівський характер справжнього козака, за 20 секунд до закінчення протистояння зумів провести задушливий прийом і тим самим здобув титул чемпіона!

Близькими до завоювання золотої медалі були й студенти другого курсу факультету фізичної культури і спорту Владислав Скрипник та Максим Кошик (вагова категорія до 80 кг і 85 кг відповідно), однак у фіналі вони поступилися атлету з Івано-Франківської області Роману Дячуку та Дмитру Деркачу з Рівненщини відповідно. Тож у підсумку Скрипник і Кошик здобули срібні нагороди.

Ще три золоті медалі студенти ЛДУФК здобули у турнірі юніорів – вік атлетів 16–17років. Першокурсник факультету фізичної культури і спорту Андрій Гончаров (вагова категорія до 60 кг) у півфіналі не залишив жодних шансів Євгену Шпільчаку з Івано-Франківської області, здобувши перемогу одностайним рішенням суддів – 3:0. Не менш впевнено він здолав супротив і у фіналі представника Рівненщини Василя Задерейчука.

Ще один першокурсник факультету фізичної культури і спорту Віталій Кобрин зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, показавши аналогічні результати у вирішальних сутичках вагової категорії до 65 кг. У півфіналі він з рахунком 3:0 здобув перемогу над атлетом з Івано-Франківщини Ігорем Шереметою, а в «золотій» дуелі взяв гору над Олександром Яскульським з Хмельницької області. Найвищу нагороду у суперважкій вазі (понад 90 кг) завоював і Владислав Палійчук, який також навчається на першому курсі факультету фізичної культури і спорту нашого вишу.

Додамо, що головним суддею чемпіонату був викладач кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Львівського державного університету фізичної культури Ігор Кукурудзяк.