Українське наукове книговидання: стратегії, принципи, досвід

28 лютого 2018 року у Книжковій палаті України імені Івана Федорова відбувся науково-практичний семінар «Культура наукових видань», у якому взяла участь керівник редакційно-видавничого відділу нашого Університету Оксана Ярославівна Борис.

Перед представниками редакційно-видавничих відділів наукових установ НАН України, національних галузевих академій наук, вищих навчальних закладів, видавництв, що випускають наукову літературу, виступили кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Мирослава Прихода, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики цього ж університету Марина Женченко, заступник директора з питань наукової та видавничої діяльності ВД «Академперіодика» НАН України Анна Радченко, завідувач відділу державної стандартизації Книжкової палати України Галина Плиса та завідувач відділу Міжнародної системи стандартної нумерації книг (ISBN) Ірина Погореловська.

Виступи стосувалися нагальних проблем і стратегічної концепції видавничої галузі, а саме: проблемних аспектів співпраці з авторами-науковцями; проблем літературного редагування наукових видань; тенденцій випуску, актуальних форматів, технологічних платформ і моделей дистрибуції електронної наукової літератури; міжнародного досвіду та національної практики ідентифікації друкованих та електронних наукових видань у системах ISBN, ISSN, DOI; особливостей оформлення вихідних відомостей наукових видань.

Під час обміну досвідом з обговорюваних питань відбулася цікава фахова дискусія щодо підготовки наукових видань, урахування їх функціональних завдань і специфіки читацької аудиторії, а також практики роботи з авторами, адже недобросовісна конкуренція в сфері інтелектуальної власності шкодить іміджу нашої Держави на міжнародній арені.

Отриману інформацію буде опрацьовано для науковців нашого Університету і розміщено на сайті у вкладці ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ в розділі АВТОРАМ (до 20.03.2018).