Українські шахові збірні на старті Олімпіади-2018 здобули по дві перемоги

У Батумі (Грузія) за швейцарською системою в 11 турів у понеділок, 24-го вересня, розпочалася 43-я Всесвітня шахова Олімпіада-2018, у відкриту секцію якої заявилися 185 чоловічих команд, а в жіночу – 151 збірна. Нагадаємо, у складі національних збірних України спортивну честь синьо-жовтого прапора захищають й троє випускників Львівського державного університету фізичної культури. Зокрема, жіночу команду очолюють сестри Анна і Марія Музичук, а чоловічу – легендарний Василь Іванчук. Окрім того, головним тренером чоловічої збірної є Олександр Сулипа, який вищу освіту також здобував у стінах нашого вишу.

У першому турі чоловічого турніру українці взяли гору над шахістами команди Замбії з рахунком 3.5:0.5. Василь Іванчук на першій дошці чорними зіграв внічию з Ендрю Кайонде, а перемоги у своїх партіях білими фігурами здобули Юрій Криворучко та Антон Коробов – над Дугласом Муненгою і Франком Ашику відповідно, а також Руслан Пономарьов, який чорним кольором змусив капітулювати Кела Каулуле Саме.

У другий ігровий день українська команда здобула непросту звитягу над збірною Узбекистану. У цьому поєдинку не виступав Василь Іванчук, котрий вочевидь отримав перепочинок напередодні наступних зустрічей. Тож за першою дошкою на цей раз діяв Павло Ельянов, котрий чорними розійшовся миром з досвідченим лідером узбеків Рустамом Касимжановим. Також внічию свої партії завершили Юрій Криворучко (білими) та Руслан Пономарьов (чорними), які поділили очки відповідно з Нодірбеком Абдусатторовим і Нодірбеком Якуббоєвим. А виграти збірній України вдалося завдяки Антонові Коробову, який білими на четвертій дошці переграв Нікіту Хорошева. Тож підопічні Олександра Сулипи здобули непросту звитягу – 2.5:1.5.

Що ж до жіночої збірної, то в стартовому матчі проти шахісток Монако не грала лідер команди Анна Музичук. Та це не завадило нашим дівчатам «на сухо» обіграти суперниць з рахунком 4:0. Марія Музичук та Наталія Жукова білими фігурами переграли Тетяну Дорнбуш і Світлану Березовську відповідно, а Анна Ушеніна та Юлія Осьмак, маючи у своєму розпорядженні чорні фігури, взяли гору над Кенією Хосе Полянко і Джулією Лебел-Аріас.

Капітан українок Михайло Бродський у поєдинку другого туру проти збірної Туркменістану залишив у резерві екс-чемпіонку світу Марію Музичук. Її старша сестра Анна Музичук грала в другий ігровий день чорними фігурами за першою дошкою з лідером суперниць Мехрі Ґельдієвою. Запекле протистояння, що тривало п’ять годин, завершилося нічиєю. Також мировими, граючи білими, завершили свої партії проти Бехар Халлаєвої та Лали Шохрадової ще одна екс-чемпіонка світу харків’янка Анна Ушеніна та юна киянка Юлія Осьмак. А перемогу українкам принесла досвідчена одеситка Наталія Жукова, котра чорними переграла Джемал Овездурдієву. Тож у підсумку 2.5:1.5 на користь нашої збірної.

Зазначимо, що головною сенсацією другого туру жіночого турніру стала поразка одного з головних фаворитів Олімпіади-2018 збірної Росії у поєдинку з командою Узбекистану – 1.5:2.5.

Додамо, що сьогодні, 26-го вересня, турнірна доля і чоловічу, і жіночу збірні України звела в очних поєдинках третього туру проти національних команд Румунії.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ