Українські збірні на Всесвітній шаховій Олімпіаді-2018 здобули по четвертій звитязі

На 43-й Всесвітній шаховій Олімпіаді-2018, що триває у грузинському Батумі, вчора, 27-го вересня, було зіграно поєдинки чергового, четвертого туру. Одразу повідомимо, що і жіноча, і чоловіча збірні України продовжили свою переможну серію, яку розпочали у перший ігровий день. Приємно, що усі троє випускників Львівського державного університету фізичної культури – сестри Анна і Марія Музичук та Василь Іванчук – зробили учора максимальний внесок у перемоги «синьо-жовтих» дружин. 

Чоловіча збірна України, після стартової переконливої перемоги над командою Замбії (3.5:0.5), третій поєдинок поспіль виграє з мінімальним рахунком 2.5:1.5. Цього разу таким став підсумок зустрічі підопічних ще одного випускника ЛДУФК Олександра Сулипи зі збірною Аргентини. Багаторічний лідер української чоловічої команди Василь Іванчук, маючи у своєму розпорядженні чорні фігури, за першою дошкою здолав Сандро Мареко. Переміг за четвертою дошкою й Антон Коробов, який грав білим кольором. Проти нього не встояв Федеріко Перес Понса. Воно й не дивно, адже Антон демонструє у Батумі дуже потужну гру – це його четверта перемога поспіль у чотирьох партіях. Внічию завершив свою партію проти Алана Пішо на третій дошці львів’янин Юрій Криворучко, який гав чорними фігурами. А от харків’янин Павло Ельянов на другій дошці примудрився програти білими Дієго Флоресу. Погодьтеся, неприємний дзвіночок.

Після четвертої поспіль перемоги українська чоловіча збірна має у своєму активі максимум очок – вісім. Такий самий здобуток ще у восьми команд – Азербайджану, Польщі, Китаю, Франції, Ізраїлю, США, Вірменії та Чехії. За додатковими показниками команда Олександра Сулипи – дев’ята. Додамо, що сьогодні, 28-го вересня, напередодні єдиного вихідного, збірна України зустрінеться з іспанцями.

Значно впевненіше вчора свою перемогу здобули українські дівчата, які розгромили збірну Словенії з «сухим» рахунком 4:0. На першій дошці Анна Музичук, яка до речі, свого часу не один рік грала за команду саме цієї балканської країни, здолала супротив Лаури Унук. Молодша сестра Анни Марія на другій дошці у грі проти Лари Янзель мала в своєму розпорядженні чорний колір. Та це аж ніяк не завалило їй також виграти. Підтримали переможний почин сестер й Анна Ушеніна та Юлія Осьмак, які на третій і четвертій дошках обіграли Яну Крівец та Дарью Капс – білими і чорними фігурами відповідно.

Наразі наші шахістки набрали вісім очок і займають третє місце за додатковими показниками. Такий самий максимальний результат після чотирьох ігрових днів мають ще п’ять збірних – Китай, США, Монголія, Вірменії та Грузія-1. Саме з останньою, першою командою господарів Олімпіади-2018 сьогодні, 28-го вересня, і зустрінуться підопічні Михайла Бродського.

Нагадаємо, олімпійський шаховий турнір в Батумі, у відкриту секцію якого заявилися 185 чоловічих команд, а в жіночу – 151 збірна, проводиться за швейцарською системою в 11 турів, які буде зіграно упродовж 12-ти днів. Заключний ігровий день в п’ятницю, 5-го жовтня. Єдиний вихідний – субота, 29-е вересня.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ