Віктор Пасічник – 23-й на зимовій Олімпіаді-2018 в лижному двоєборстві

Лідер збірної України з лижного двоєборства Віктор Пасічник показав свій найкращий результат в кар’єрі на зимових Олімпіадах – випускник Львівського державного університету фізичної культури посів 23-є місце в другому медальному старті (стрибок з великого трампліна та гонка на 10 км) ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018 у південнокорейському Пхьончхані.

Нагадаємо, у першому медальному старті двоєборства на Олімпіаді-2018 (середній трамплін + гонка на 10 км) Віктор Пасічник повторив свій кращий результат в кар’єрі на Олімпіадах – 30-е місце. Вперше у тридцятку найсильніших на олімпійському турнірі він пробився чотири роки тому у Сочі-2014. При цьому у змаганнях, що відбулися 14-го лютого, українець досить слабо виступив на трампліні (36-й результат), але дуже сильно провів гонку, показавши 13-й час.

Сьогодні ж на великому трампліні спортсмен з Кременця Тернопільської області стрибнув набагато краще – 21-й результат, який давав йому дуже хороші шанси прорватися в ТОП-20 у підсумку.

Однак будемо відверті, сьогодні в гонці Пасічник розчарував, показавши лише 33-й результат по чистому часу – однозначно значний регрес у порівнянні з минулим тижнем. Однак навіть з таким виступом на трасі Пасічник показав свій найкращий результат в кар’єрі на Олімпіадах – 23-є підсумкове місце.

Стосовно ж боротьби за місця на медальному п’єдесталі, то тут усе завершилося повним тріумфом збірної Німеччини, яка забрала всі три медалі другого особистого старту в лижному двоєборстві на Олімпіаді-2018. Однак не можна казати, що цього слід було очікувати. Адже збірна Німеччини повністю домінувала в світовому двоєборстві протягом усього минулого сезону, однак не вражала в нинішньому. Та як виявилося, все було заплановано: до Олімпіади німці вийшли на пік форми і знову стали непереможною машиною. У змаганнях на середньому трампліні і гонці на 10 км, що відбулися шість днів тому, перемогу здобув Ерік Френцель, сьогодні ж Бундестім забрав всі три медалі.

Те, що німецький «хет-трик» назрівав, було зрозуміло ще після стрибків, де німецьке супертріо Френцель – Рідцек – Ріссле зуміли випередити лише набагато менш швидкі лижники: японець Акіто Ватабе, норвежець Ярл Магнус Ріібер і австрієць Вільгельм Деніфль. Німці наздогнали їх вже на початку третього кола, після чого гонка заспокоїлася. Цим скористався фін Еро Хірвонен, який зумів ціною надзусиль перебратися в лідируючу групу.
Однак як виявилося згодом, німці, які йшли далеко не на межі своїх можливостей, берегли сили на фініш, і поїхали на останньому підйомі – досить несподівано зачепитися за ними зміг тільки Ріібер. Але медалі молодому норвежцю це не принесло – він знову став четвертим.

А найшвидшим з німців на фініші став Рідцек, який після чотирьох золотих медалей минулорічного чемпіонату світу-2017 в фінському Лахті взяв своє перше олімпійське «золото». Ріссле завоював «срібло», а Френцель фінішував третім: повторити досягнення фіна Самппа Лаюнена зразка 2002 року і завоювати три «золота» на одній Олімпіаді у нього вже не вийде. Акіто Ватабе трохи застряг в момент вирішальної атаки німців, і в підсумку став лише п’ятим. Замкнув ТОП-6 Хірвонен, а Деніфль на останньому колі буквально встав, поступившись хвилиною ходу і пропустивши на сьоме місце ще одного німця – Вінценца Гайгера.


Іван Дупнак 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ