Вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та подвигу учасників Революції гідності

21 лютого 2018 року у Львівському державному університеті фізичної культури відбувся захід із вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та подвигу учасників Революції гідності. Студенти та викладачі зібралися, щоб пом’янути загиблих українських Героїв, які віддали життя за наше майбутнє. Серед Героїв Небесної Сотні – випускник нашого університету Анатолій Жаловага.

Літературна частина заходу, яку декламували студенти університету, розгорнула полотно переломних для України подій чотирирічної давності: «Старенька мати довго шепотіла: «Сину...». Та він не чув. Умер за Україну». Стіна вогню розсікає історію на трагічні, але водночас героїчні події, які показали незламність у боротьбі за рідну землю.

В рамках заходу відбувся показ документальних фільмів «Євромайдан SOS» та «Крим SOS», які надав Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору». Завідувач інформаційно-освітнього відділу музею Анна  Шиманська (на фото ліворуч) наголосила: «Кожен з нас пам’ятає ці події. Фільми було знято у 2015 році, тому статистика щодо кількості загиблих є вищою. Багато громадських організацій, об’єднань провадять волонтерську діяльність, допомагають українським воїнам, їхнім родинам».


Автори фільмів чітко відобразили, що для українців найбільше важить свобода. Коли почали стріляти – люди не розбіглися. Це звичайне прагнення поваги до своєї честі та гідності: «Я помру, але не стану на коліна».
«Україна хоче бути країною – прикладом свободи, – наголошує українська правозахисниця Олександра  Матвійчук, одна із тих, хто розпочав волонтерську ініціативу «Євромайдан SOS», – Всі ми стоїмо на плечах попередників. Ми стоїмо на плечах шістдесятників, вони на плечах ОУН-УПА, ті на плечах Січових Стрільців, козаків і так далі. Можемо дійти до Київської русі. Але наші діти мають це пам’ятати. Бо хто не знає історії – змушений її повторити».

Переглянули відеоматеріали про битву під Крутами, адже цього року відзначаємо 100-річчя перемоги у бою. В 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 кілометрів від Києва українські студенти ціною власного життя на кілька днів зупинили наступ більшовицької армії на столицю. Це дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду державність України.

«У бою під Крутами студенти відстоювали інтереси України, показавши, що їх неможливо зламати, – звернулася до студентів Лілія Гула, історик, керівник культурно-мистецького відділу, – сьогодні Україна залежить тільки від нас. Ваше навчання – великий внесок у розвиток України».

... 20 лютого 2014 року – найкривавіший день Революції Гідності: загинуло найбільше – 48 Героїв Небесної Сотні, було поранено понад 80 мітингувальників. Революційні події об’єднали тих, хто вірив у зміни. Боротьба не завершилася. Вона триватиме, допоки не побачимо Україну, про яку мріяли. Адже на вівтар цінностей покладено найбільше – життя Героїв Небесної Сотні і всіх українських воїнів, які захищають нашу державу сьогодні. Пам'ятаймо про подвиг кожного.

«Мені наснилось, що вони зустрілись
Убитий в Крутах й вірменин Сергій.
В саду едемськім на травичці всілись:
«За що тебе?» «За Україну, друже мій».


Іванна Литвинець, 
культурно-мистецький відділ 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ