Завтра «Галичанка» стартує у другому турі Балтійської гандбольної ліги

У Балтійській лізі стає гарячіше: чемпіонки України, гандболістки «Галичанки», кістяк якої складають студентки та випускники Львівського державного університету фізичної культури, зійдуться з чемпіонками Білорусі, а екс-капітан львів’янок Леся Смолінг вперше зіграє проти колишніх одноклубниць.

Сьогодні, 11-го січня, зранку клубний автобус львівської «Галичанки» взяв курс на Гродно (Білорусь), де завтра, 12-го січня, розпочнеться другий з’їзний тур Балтійської жіночої гандбольної ліги сезону-2017/2018.

Нагадаємо, що у першому турі Балтійської гандбольної ліги (БГЛ), який відбувся 27–29 жовтня минулого року у литовському місті Каунас, стартували чотири команди – львівська «Галичанка», білоруська «Городнічанка», литовські ГК «Гарлява» і «Жальгіріс». «Галичанка» стала абсолютним переможцем першого туру.

У другому турі до гандбольних баталій БГЛ долучиться й ГК «Гомель» (Білорусь), який був переможцем Балтійської ліги у двох попередніх сезонах. Отож, у Балтійській лізі стає цікавіше: чемпіонки України посперечаються в очному протистоянні з чемпіонками Білорусі. Інтриги додасть й те, що в лавах «Гомеля» грає екс-капітан «Галичанки» Леся Смолінг, яка влітку 2017 року підписала дворічний контракт з білоруським клубом. Отож, вперше капітан зустрінеться зі своєю командою по різні сторони барикад.

На жаль, відмовився від участі у новому сезоні Балтійської ліги віце-чемпіон 2016/2017 та 2015/2016 рр. – білоруський «БНТУ-Бєлаз» із Мінська.

«ГАЛИЧАНКА» У  ДРУГОМУ  ТУРІ  ВИСТУПИТЬ  НАСТУПНИМ  СКЛАДОМ:
воротарі: Марія Гладун, Вікторія Салтанюк;
польові  гравці: Наталія Воловник, Софія Давидянц, Тетяна Поляк, Марина Коновалова, Анастасія Баранович, Наталія Сабова, Ольга Василяка, Ілона Гайкова, Наталія Савчин, Юлія Головко, Тетяна Череп, Діана Колодійчак, Ірина Стельмах.

Не зможуть зіграти у другому турі три провідних гандболістки «Галичанки»: Олена Косик ще проходить реабілітацію після давнішньої операції, а Наталія Стрюкова та Мар’яна Маркевич травмувалися минулого тижня.

РОЗКЛАД  ІГОР  2-го  ТУРУ  БАЛТІЙСЬКОЇ  ГАНДБОЛЬНОЇ  ЛІГИ
(за київським часом):

12 січня (п’ятниця)
10.30 – «Городнічанка» (Гродно, Білорусь) – «Галичанка» (Львів, Україна)
12.00 – «Гарлява» (Каунаська обл., Литва) – ГК «Гомель» (Білорусь)
13.30 – «Галичанка» (Львів, Україна) – «Жальгіріс» (Каунас, Литва)

13 січня (субота)
15.00 – «Галичанка» (Львів, Україна) – ГК «Гомель» (Білорусь)
16.30 – «Жальгіріс» (Каунас, Литва) – «Городнічанка» (Гродно, Білорусь)
18.00 – ГК «Гомель» (Білорусь) – «Гарлява» (Каунаська обл., Литва)

14 січня (неділя)
8.00 – «Галичанка» (Львів, Україна) – «Гарлява» (Каунаська обл., Литва)
9.30 – БК «Гомель» (Білорусь) – «Жальгіріс» (Каунас, Литва)
11.00 – «Городнічанка» (Гродно, Білорусь) – «Гарлява» (Каунаська обл., Литва)

Роз’яснення щодо ігор другого туру. Матч «Городнічанка» – «Гомель» проводити не будуть, а зарахують результат з чемпіонату Білорусі. «Жальгіріс» та «Гарлява» також не зустрінуться у Гродно, а зіграють у Литві.

Таким чином, після двох турів кількість зіграних матчів для команд буде неоднаковою: ГК «Гомель» – 5 ігор, «Жальгіріс» – шість, «Галичанка», «Гарлява та «Городнічанка» – по 7 ігор. Вирівняють кількість ігор у команд на подальших турах.

ТУРНІРНЕ  СТАНОВИЩЕ  КОМАНД  ПІСЛЯ  1-го  ТУРУ
(команди зіграли по три матчі)

• «Галичанка» (Львів, Україна) – 6 очок
• «Жальгіріс» (Каунас, Литва) – 4 очок