Приступа Євген Никодимович

Приступа Є. Н.
Професор, доктор педагогічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, академік Української академії наук.

Народився 1959 року. 1984 року закінчив з відзнакою Львівський державний інститут фізичної культури, а 1989 року після закінчення аспірантури цього ж навчального закладу захистив кандидатську дисертацію з проблем моделювання підготовки висококваліфікованих баскетболістів. 1996 року захистив докторську дисертацію з проблем фізичного виховання в українській етнопедагогіці. З 1996 року після захисту докторської дисертації – доктор педагогічних наук, професор

Працював на керівних посадах у Львівському обласному спортивному комітеті, Львівському обласному науково-методичному інституті освіти, Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, Волинському державному університеті імені Лесі Українки.

Сім років працював професором кафедри фізіотерапії Академії фізичного виховання у м. Вроцлаві (Польща), а також очолював департамент рекреації і туризму цього навчального закладу.

З квітня 2007 року – ректор Львівського державного університету фізичної культури.

Голова Спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт Львівського державного університету фізичної культури.

Автор 250 друкованих наукових праць одноосібно й у співавторстві (понад 60 опубліковано у провідних іноземних виданнях), п’яти монографій, двох посібників, основні: „Фізична рекреація” (2010), „Актуальні проблеми теорії і методики фізичного виховання” (2005), „Українські народні рухливі ігри, розваги та забави: методологія, теорія і практика” (1999), „Теорія фізичного виховання” (1996), „Система народних знань про фізичний розвиток і фізичне виховання” (1995), „Народні ігри українців в системі релігійно-обрядових свят” (1995), „Найдавніші витоки українських народних ігор та забав” (1995), „Українські національні традиції фізичного виховання” (1995), „Українські народні ігри, розваги та забави: методологія їх диференціації” (1995), „Народна фізична культура українців” (1995).

Має 7 авторських свідоцтв та патентів України.

Працюючи у Польщі, був наставником докторантів Вроцлавської академії та інших університетів Польщі. В Україні підготував 13 кандидатів і 1 доктора наук з фізичного виховання і спорту.

Член редакційної колегії семи наукових журналів в Україні та Євросоюзі.

Був членом редакційної колегії збірників наукових праць: „Фізичне виховання, спорт і культура здоров′я у сучасному суспільстві (Луцьк, 1999), Наукового вісника Волинського державного університету імені Лесі Українки, серія: Фізична культура і спорт (Луцьк, 2000) та „Проблеми педагогічних технологій” (Луцьк, 2004). З 2010 року є головним редактором збірника наукових праць з галузі фізичного виховання, спорту і здоров’я людини „Молода спортивна наука України” (Львів, ЛДУФК), науковим консультантом наукових журналів „Фізична активність, здоров’я і спорт” та „Фізична реабілітація” (Львів, ЛДУФК).

Ставимо перед собою завдання завойовувати медалі як на всесвітніх універсіадах, так і на Олімпійських іграх

5 липня 2010 р.

Навчальний рік, що завершується, назавжди увійде в історію Львівського державного університету фізичної культури. Ще б пак – провідний виш галузі на теренах Західної України вперше в своїй 54-літній історії став переможцем Універсіади України.

Детальніше »

Євген ПРИСТУПА: «Ректор в Україні і в ЄС – це дві різні посади»

Ректор Львівського державного університету фізичної культури Євген ПРИСТУПА, якого у перший день весни рідні, друзі, колеги по роботі та вся фізкультурно-спортивна громадськість нашого регіону, і не тільки, вітали з 50-річним ювілеєм, з тих керівників вузу, хто пройшов усі сходинки Альма-матер – від рядового студента до її першої особи.

Детальніше »

Євген ПРИСТУПА: «Спорт в Україні може консолідувати націю»

20.09.08.

У недалекому майбутньому вирішальну роль має відіграти затвердження і впровадження загальнодержавної цільової соціальної програми «Здорова нація».

Детальніше »

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ