Кафедра спортивних та рекреаційних ігор

тел. 276-78-63
e-mail: si@ldufk.edu.ua

 
Кафедра спортивних ігор була серед числа перших кафедр, організованих у щойно створеному інституті. З моменту заснування кафедри викладання тут здійснювали відомі фахівці, першими з яких були Л.А.Бутенко та М.О.Дядечкін.
Вони мали великий досвід педагогічної роботи, здобутий ще у довоєнні роки в Державному інституті фізичної культури у м.Харкові. Поряд з ними працювали такі викладачі: Г.Г.Гаврась, Ю.Т.Боєв, І.М.Мішина, А.М.Максимова, Л.А.Геров, Д.І.Бойко, Ю.Т.Сосін, Б.М.Хлєбнікова, З.М.Рябенко, Б.Ш.Цималашвілі, Б.В.Чечіна.
Микола Арсентійович Tenпер
1949 року кафедру очолив Микола Арсентійович Теппер, і вона стала йменуватися кафедрою спортивних ігор і ковзанярського спорту. Кафедру поповнили викладачі О.Є.Федотов, А.А.Музикантов, Є.В.Гомонай, М.П.ЛєнчІн. З 1952 року на кафедрі працювали: А.С.Плавшеніс, К.І.Радигіна, В.І.Чорнобай, А.О.Демчишин. У 1953 році кафедрі повернули стару назву, завідувачем призначили Любов Антонівну Бутенко і поповнили склад кафедри новими викладачами. У цей час на кафедрі працювали Р.С.Мозола та В.К.Семьонов.
З 1955 до 1959 року посаду завідувача кафедри обіймав Микола Опанасович Дядечкін, з 1960 року - заслужений тренер УРСР Василь Васильович Соломонко. 1965 року на посаду завідувача кафедри призначено Антона Опанасовича Демчишина - заслуженого тренера УРСР, який керував кафедрою до 1979 року.
1978 року кафедру було перейменовано у кафедру спортивних і рухливих ігор, а 1979 року посаду завідувача кафедри обійняв Віктор Максимович Корягін - кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи ЛДІФКу 1975-1979 pp.
З 1985 до 1988 року В.М.Корягін працював у Алжирі, а обов'язки завідувача кафедри виконував кандидат педагогічних наук, доцент Роман Степанович Мозола. 1988 року Віктор Максимович Корягін повертається до завідування кафедрою, 1993 року він залишає інститут. З 1994 року завідувачем призначають Романа Степановича Мозолу. У зв'язку зі смертю Р.С.Мозоли 1997 року завідування кафедри передають доценту Адаму Івановичу Мельниковичу, який очолював кафедру до 2003 року.
2003 року кафедру очолив кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Володимир Іванович Левків - відмінник освіти України (2002), автор ряду статей, навчальних посібників, керівник наукової теми за Зведеним планом науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту на 2006-2010 pp. „Структура і регуляція змагальної діяльності в ігрових видах спорту"; з 2007 року - проректор із зовнішніх зв'язків і перспективного розвитку ЛЛУФК.
З 2007 року кафедру очолює кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Василь Іванович Ковцун - автор ряду наукових праць, навчальних посібників та методичних розробок, науковий керівник кандидата наук з фізичного виховання і спорту М.П.Пітина.
За період існування кафедри на ній працювали досвідчені тренери, заслужені майстри спорту, відомі науковці. До їх числа належать: О.С.Федотов, А.А.Музикантов, Є.В.Гомонай, М.П.Лєнчін, Л.А.Бутенко, А.С.Плавшеніс, К.І.Радипна, В.І.Чорнобай, А.О.Демчишин, Р.С.Мозола, В.К.Семьонов, В.М.Корягін, В.В.Соломонко, Г.Г.Гаврась, Ю.Т.Боєв, І.М.Мішина, А.М.Максимова, Л.А.Геров, Д.І.Бойко, Ю.Т.Сосін, Б.М.Хлєбнікова, З.М.Рябенко, Б.Ш.Цималашвілі, Б.В.Чечіна, А.А.Прохоров, Ю.А.Троян, В.Г.Манчьоренко, В.І.Борейко, Ю.Ю.Потарикін, З.І.Котобей, А.І.Конкін, Х.Г.Кульба, Б.С.Пилипчук, В.О.Дедюхіна, Ю.М.Хлистов, ЮВ.Статут, В.М.Ходукін, Л.П.Запорожанова, М.О.Спаський, Б.П.Холанія, В.Ф.Мельничук, Л.А.Белонович, Л.І.Дербаба, В.Т.Зезюлін, В.В.Петров, В.М.Артюх, Т.Г.Ляшенко, А.І.Мельникович, І.І.Товт, М.П.Бацуков, Є.І.Костін, А.К.Кадичкін, В.К.Сталько, О.О.Степовий, Т.Г.Якименко, Л.М.Слупський, Ю.О.Костюхін, І.Я.Кулібаба, В.В.Чаплинська, Г.М.Прохорова, В.Ю.Марусин, Ю.М.Возняк,    В.О.Страж, Н.П.Михайлюк,- З.В.Колцьо, О.С.Залужний, О.Ю.Дорофеєв, В.І.Ковцун, Н.П.Лібович, О.Є.Жеребецький, О.С.Скибицький, І.В.Романчук, О.В.Пазичук, А.В.Томчак, Б.М.Коцовський, Н.С.Козій, Н.В.Кудріна, В.Л.Згоба, Н.Д.Яворська, І.І.Задорожний.
Кафедра спортивних ігор підготувала 85 майстрів спорту. Чемпіонами інституту 1962 року на І Всесоюзних студентських іграх серед команд інститутів фізичної культури стала жіноча команда з волейболу. Призерами чемпіонату УРСР з баскетболу були чоловіча (1952) і жіноча (1956) команди інституту. Чемпіоном України серед студентських команд ВНЗ стала жіноча команда з баскетболу (1988). Багаторазовими призерами УРСР і СРСР були В.Строкатов (настільний теніс), В.Петров, Л.Савченко (теніс). У складі збірної команди України заволоділа Кубком Європи з бадмінтону І.Колоскова (1995).
Надзвичайно плідною є науково-дослідна робота кафедри, її результати відображені у навчально-методичних виданнях, серед яких „Спортивні та рухливі ігри у фізичному вихованні дітей і підлітків" (Демчишин О.О., МозолаР.С, 1989), „Рухливі ігри" (Демчишин ©.О., МозолаР.С, 1985), „Підготовка юних волейболістів" (Демчишин ©.О., Мозола Р.С., Панишко Ю.Д., 1982), „Весела мандрівка в країну розваг" (Тисовська О., Левків В., 1998); „Методика застосування додаткового обладнання при вивченні прийомів техніки гри в баскетбол" (Артюх В.М., 2002), „Характер помилок,  які  допускають  баскетболісти  в  індивідуальних  діях  в  захисті" (Артюх В.М., 2002), „Рухливі ігри і спеціальні вправи в баскетболі" (Артюх В.М., Демчишин А.О., Романчук І.В., 2002), „Спортивні ігри в запитаннях та відповідях" (Мельникович А.І., Артюх В.М., Ковцун В.І. та ін., 2002), „Силова підготовка баскетболістів на візках" (Пітин М.П., Ковцун В.І., Мішин

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ