Економіки та менеджменту

Тел.: (032) 255-41-32
E-mail: econom@ldufk.edu.ua

 

Заснування кафедри відбулося відповідно до нових економічних умов, в яких перебувала Україна, у зв’язку із переходом на ринкові принципи господарювання. Від часу створення та реструктуризації кафедри колектив працівників зосереджує свої зусилля на виконанні завдань щодо формування економічної підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту. Фактично створення кафедри збіглося з реформуванням економічних взаємовідносин в Україні. Перехід до ринкових відносин в економіці зумовлює потребу формування і відповідних знань у фахівців, які повинні знати і вміти, та ефективно виконувати свою місію в нових економічних умовах.

Основні дисципліни кафедри спрямовані на формування знань для прийняття економічно обґрунтованих рішень щодо співвідношення бюджетного та позабюджетного фінансування діяльності фізкультурно-спортивних організацій. Відповідно до потреб у фахівцях з менеджменту відбувається підготовка зі спеціалізації «спортивний менеджмент».

За наказом №58-р від 23.05 1991 р. в Державному інституті фізичної культури утворена кафедра управління та економіки фізичної культури. Завідувачем кафедри призначено доцента Олексія Смірнова. З вересня 1993 р. кафедру очолює доцент, кандидат економічних наук Дмитро Атаманюк. За кафедрою закріплена підготовка з дисциплін «Управління ФКіС», «Економіка спорту», «Менеджмент і маркетинг», «Організація та методика масової фізичної культури». Від початку становлення та розвитку назва кафедри видозмінювалася та удосконалювався процес надання освіти.

 

 

Згідно з наказом №5-р 10.01.2012 р., з метою розвитку університету та забезпечення галузі фахівцями із поглибленими знаннями менеджменту фізичної культури і спорту створено кафедру економіки та спортивного менеджменту. З 2014 по 2015 рр. кафедру очолює Володимир Холявка. Продуктивна та ефективна діяльність кафедри дала змогу розширити напрями спеціальностей, а саме «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа», «Туризм», які дають змогу успішно готувати спеціалістів широкого профілю. З вересня 2016 року кафедру економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу очолює д.е.н., професор Наталія Павленчик.

Колектив кафедри вирішує актуальні завдання пов’язані з підготовкою фахівців фізичної культури, спорту та туризму для України та іноземних держав у рамках діяльності університету. На кафедрі постійно виконуються науково дослідні роботи. Згідно з темою зведеного плану НДР Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 2.3.4. на 2001–2005 рр. «Розвиток підприємництва в сфері фізичної культури і спорту»; 2006-2010 рр. співвиконання Зведеного плану теми «Історико-методологічні напрями розвитку фізичної культури та спорту в Україні у ХХ столітті». З 2013-2015 рр. виконувались дослідження на тему «Комерціалізація у сфері фізичної культури та спорту». З 2016 р. виконується науково-дослідна тема: «Удосконалення організаційно-функціональних підходів управління фізичною культурою та фізичним вихованням місцевих громад України в умовах зміни механізмів управління та фінансування».

Викладачі кафедри постійно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях. З ініціативи кафедри проведено три всеукраїнські конференції «Економічна підготовка в непрофільних вищих навчальних закладах». Кафедра проводить дослідження з проблем менеджменту та маркетингу, економіки спорту та туризму. Професорсько-викладацький склад працює над ліцензуванням нових напрямів підготовки фахівців у вищій школі для потреб України.


 

ЗАХОДИ  ЗА  УЧАСТІ  КАФЕДРИ:

Відкрите заняття з «Основ кулінарної майстерності» (Фото)

2 листопада 2017 р.

Напередодні відбулося відкрите заняття з дисципліни «Основи кулінарної майстерності» для студентів ІІ курсу спеціальності: «Готельно-ресторанна справа», яке проводила доцент кафедри «Економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу» Філь Марія Іванівна. Студенти 21 та 22 груп ГРС вправно продемонстрували свої здобуті знання і набуті навики.

Детальніше »

Програма American Speakers у Львові (Фото)

2 листопада 2017 р.

В рамках програми American Speakers й за підтримки Мінмолодьспорту України та посольства США в Україні 26-27 жовтня 2017 року у м. Львові в приміщенні Львівської обласної ради відбулась низка семінарів-нарад за участю експерта з питань спортивного менеджменту Мартіна Конвея. В обговоренні низки актуальних питань прийняли участь науково-педагогічні працівники колективу ЛДУФК, доценти та викладачі кафедри «Економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу».

Детальніше »

ХVII Міжнародний економічний форум

2 листопада 2017 р.

Найважливішою подією року в економічному житті Західної України вважається ХVII Міжнародний економічний форум, який проходив у м. Львові 26-27 жовтня 2017 року. Це потужна національна і міжнародна платформа, створена для компетентного обговорення важливих переваг та існуючих проблем, пов’язаних із конкурентоспроможністю регіонів, їх стратегічним розвитком та економічним зростанням.

Детальніше »

«Поділися своїм досвідом»

15 листопада 2017 р.

На кафедрі економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу з ціллю впровадження інноваційних технологій у навчальний процес було запущено проект «Поділися своїм досвідом», керівником якого є Криштанович Світлана Володимирівна к.держ.упр, доцент кафедри. Ціль проекту: мотивувати студентів до навчання та саморозвитку, розвивати творчість і креативність, нові бачення щодо свого майбутнього.

Детальніше »

Cтуденти спеціальності «Туризм» переймають досвід ТА Coral Travel

13 грудня 2017 р.

Кафедрою економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури в межах проекту «Поділися своїм досвідом» на семінарське заняття зі студентами третього курсу спеціальності «Туризм», з дисципліни «Менеджмент в туризмі» було запрошено менеджера по туризму ТА Сoral Travel Анну Мельничук.

Детальніше »

Зустріч студентів з рекрутерами компанії «Аккорд-тур»

3 квітня 2018 р.

Керівництво факультету туризму та кафедри економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу ЛДУФК провело зустріч студентів 3-4 курсів факультету з рекрутерами компанії «Аккорд-тур», які в доступній формі ознайомили присутніх з історією й діяльністю фірми та можливостями працевлаштування випускників.

Детальніше »

Викладачі ЛДУФК відвідали Prime Marketing Forum у Львові

4 квітня 2018 р.

24 березня в конференц-залі готелю «Львів» відбувся Prime Marketing Forum в якому взяли участь: Павленчик Н.Ф., Павленчик А.О., Криштанович С.В., Гуль І.Г., Гуцуляк В.Р., Наконечна Л.Р. Ця конференція була особливо корисною для тих, хто бажає скоротити рекламний бюджет і в той же час отримувати більше продажів, підвищити продуктивність бізнес-середовища і лояльність аудиторії до свого бренду.

Детальніше »

Профорієнтаційна робота для школярів від викладачів ЛДУФК

24 квітня 2018 р.

Викладачі кафедри економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу та кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури в рамках профорієнтаційної роботи відвідали м. Долина Івано-Франківської обл.

Детальніше »

Щоколова Єлизавета – призерка ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка»

25 квітня 2018 р.

18-20 квітня 2018 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка». Олімпіада проходила у 2 тури. Перший тур – комп’ютерне тестування, другий тур – письмове завдання, яке передбачало теоретичні питання, аналітичні, ситуаційні та розрахункові задачі.

Детальніше »

Вроцлав: Міжнародна конференція в Польщі за участі студентів факультету туризму (Фото)

25 квітня 2018 р.

19 квітня 2018 року студенти факультету туризму відвідали III Międzynarodowa Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa «O Ukrainie interdyscyplinarnie na Uniwersytecie Wrocławskim» Uniwersytet Wrocławski Wydział Filologiczny Instytut Filologii Słowiańskiej в Польщі. На конференції свої наукові роботи представили: студентка 1 курсу спеціальності Менеджент Владислава Беспала «Features of Human resource management in Ukrainian hotels» (керівник наукової роботи Криштанович С. В.).

Детальніше »

Радехів: Профорієнтаційна робота для майбутніх абітурєнтів від викладачів факультету туризму

26 квітня 2018 р.

19 квітня 2018 року в кіноконцертній залі телестудії «Радехів» відбулась зустріч старшокласників загальноосвітніх шкіл м. Радехова та Радехівського району із викладачами факультету туризму Львівського державного університету фізичної культури, зокрема: доц. Павленчик А.О., доц. Худобою В.В., ст. викладачем Гуцуляк В.Р. та викладачем Радзімовською О.В.

Детальніше »

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ