Кафедра хореографії та мистецтвознавства

Кафедру хореографії та мистецтвознавства створено 2008 року з ініціативи керівництва Львівського державного університету фізичної культури. Спочатку вона існувала як складова кафедри гімнастики, але від 2011 р. отримала самостійний статус. Від 2015 року на кафедрі відкрито магістратуру та заочну форму навчання.

Головною ідеєю створення кафедри було поєднання досвіду роботи з підготовки фахівців з фізичного виховання та спорту з підготовкою викладачів хореографії, а найголовніше – тренерів‑хореографів. Колектив кафедри очолює професор, кандидат педагогічних наук, майстер спорту з художньої гімнастики Валентина Юріївна Сосіна. Досвід роботи як тренера-хореографа (близько 10 років) у національній збірній команді Польщі зі спортивної гімнастики дав змогу написати книгу «Хореографія в гімнастиці», рекомендовану Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів ВНЗ, що вийшла у видавництві «Олімпійська література» 2009 року. Сосіна В. Ю. викладає дисципліни «Хореографія в спорті», «Загальні основи теорії підготовки спортивного хореографа», «Методика науково‑дослідної роботи», «Реабілітаційно-відновлювальна підготовка в хореографії» та ін.

На запрошення вишу до колективу кафедри приєдналися професор мистецтвознавства, дуже відома у світі мистецтва людина – Раїса Володимирівна Захарчук-Чугай та доцент, кандидат наук з мистецтвознавства - Олена Костянтинівна Цимбалюк, які навчають студентів історії мистецтва в тому числі: театру, хореографії, костюма. Передає свій багаторічний досвід роботи Валентина Олександрівна Вартовник – доцент кафедри, хореограф, методист вищої категорії, член Національної спілки хореографів України, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, володар нагрудного значка «Софія Русова», якачитає дисципліни «Теорія і методика викладання українського народного танцю» «Мистецтво балетмейстера», «Практика хореографічної майстерності».

Доктор історичних наук, професор Дмитро Дмитрович Білий викладає такі дисципліни: «Етика та професійна етика», «Історія української культури», «Історія мистецтва (хореографія)», «Вища освіта і Болонський процес» та ін.

Доцент кафедри Валентина Олександрівна Вартовник – керівник, балетмейстер школи народного танцю та Народного художнього колективу України ансамблю танцю «Серпанок» ЦТДЮГ, методист вищої категорії, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України.Викладає дисципліну «Теорія і методика викладання українського народного танцю», керує професійною практикою студентів.

Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач, майстер спорту зі спортивних бальних танців, дворазовий чемпіон України  Тарас Петрович Осадців вперше на Україні запропонував уведення спортивних бальних танців як навчальної дисципліни для викладання у вищому навчальному закладі спортивного профілю.

Кандидат наук з фізичного виховання, доцент, майстер спорту з художньої гімнастики Наталія Віталіївна Пугач відповідає за студентську наукову роботу, керує курсовими і дипломними роботами, читає лекції з дисципліни «Методика розвитку фізичних якостей у хореографії», «Теорія та методика гімнастики та акробатики», готує студентів до показових виступів і змагань.

Досвідчений колектив викладачів‑практиків зміг за короткий термін створити обличчя кафедри хореографії. Магістр хореографії Андрій Борисович Бойко, тренер-хореограф збірної команди України зі спортивної акробатики, читає на кафедрі дисципліни «Теорія і методика викладання українського народного танцю», «Теорія і методика викладання народно-сценічного танцю», «Мистецтво балетмейстера», «Дуетний танець».

Викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства,випускниця кафедри хореографії ЛДУФК Мартинюк Олена Вячеславівна - магістр хореографії, артистка модерн-балету "Акверіас"  Оксани Лань - Народного колективу України, який протягом багатьох років є гастрольним партнером народної артистки СРСР, Героя України Софії Ротару. Викладає дисципліни «Сучасні напрямки хореографічного мистецтва», «Теорія і практика акторської майстерності», «Теорія і методика викладання українського народно-сценічного танцю», «Теорія та методика викладання класичного танцю».

Викладач кафедри Людмила Олександрівна Пернепесова – магістр хореографії, викладач сучасних напрямів хореографічного мистецтва, дисципліни «Теорія і практика акторської майстерності», «Дуетний танець».

Випускниця ЛДУФК, магістр Яна Євгенівна Шелейкіс – фахівець з народної хореографії, відповідає за проходження педагогічної і професійної практики студентів, викладає дисципліни«Теорія та методика викладання історико-побутових танців», «Методика викладання хореографії в навчальних закладах різного типу», «Теорія та методика викладання українського фольклорного і народно-сценічного танцю».

Історію і теорію музики читає викладач Тетяна Василівна Зайдель – випускниця Рівненського інституту культури.

Викладач кафедри, майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Вікторія Андріївна Ленишин випускниця ЛДУФК проводить практичні заняття з дисциплін «Тренаж і партерний тренаж», «Методика розвитку фізичних якостей у хореографії», «Імпровізація».

Випускниця кафедри, магістр хореографії Токар Тетяна Василівна проводить практичні заняття з дисциплін «Теорія і методика викладання класичного танцю» і «Теорія і методика викладання українського народного танцю».

На кафедрі працюють акомпаніатор Хома Ольга Олегівната Майка Юрій Іванович.

За короткий період існування кафедри розроблено усю навчально-методичну документацію, що забезпечує якісне проведення навчального процесу. Крім того, професорсько-викладацький склад кафедри підготував науково‑методичні розробки, навчальні посібники та рекомендації для студентів.

На сьогодні на кафедрі навчається понад 100 студентів. Серед студентів кафедри є як професіонали, так і аматори цього виду мистецтва. На кафедрі вчаться солісти та артисти Львівського Національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької: заслужені артисти України. Серед них провідний соліст балету ЄвгенійСвєтліца , завершила навчання у магістратурі солістка балету Юлія Рижа, артисти провідних українських танцювальних колективів: модерн-балету «Акверіас», заслуженого вокально-хореографічного ансамблю «Галичина» та ін. Захищають честь нашого вишу на чемпіонатах Європи, України, міжнародних турнірах відомі спортсмени, представники бальних спортивних танців (З. Самотій, Л. Кульбачинський, В.Торкот).

Налагоджено співпрацю з Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької, де студенти мають змогу не тільки подивитися балетні спектаклі, а й відвідати уроки провідних педагогів (заслуженої артистки України І. С. Малхасянц). Окрім того, студентам кафедри надано можливість відвідувати тематичні концерти Львівської державної філармонії.Плідною виявилася співпраця з Центром творчості дітей та юнацтва Галичини, де студенти проходять організаційну, професійну та виробничу практику, відвідують міжнародні конференції, конкурси.

Колектив кафедри є співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні, медико-біологічні аспекти в хореографії та спорті», яку проводить спільно з колективом кафедри режисури і хореографії ЛНУ ім. Івана Франка; всеукраїнської науково-практичної конференції «Хореографічна освіта і мистецтво Українив контексті європейських та світових тенденцій» та майстер-класів для учасників конференцій. З 2016 року на базі кафедри та за участю викладачів і студентів проводяться курси підвищення кваліфікації для викладачів хореографії області.

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ