Осучаснення пенсій та кого стосується

З 01.10.2017 року перерахунок пенсій проведено з кількох аспектів, а саме:
• із зміною показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсій (осучаснення пенсій);
• використанням нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
• переглядом відсотків зменшення розміру пенсій за достроковий вихід на пенсію жінок у 55-річному віці;
• виплати пенсій працюючим пенсіонерам незалежно від факту роботи.

ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ СТОСУЄТЬСЯ:
• пенсії, призначені до 1 жовтня 2017 року. При цьому перерахунок проведено із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, я якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3764,40 грн. та величини оцінки одного року страхового стажу, що застосовується для обчислення пенсії, у розмірі 1%. Це стосується пенсіонерів, які одержують пенсії за нормами Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058) та військовослужбовців строкової служби – інвалідів унаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, в тому числі тих, які одержують пенсію за нормами Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки заробіток для обчислення таких пенсій визначається відповідно до статті 40 Закону №1058.

Пенсії не всіх пенсіонерів зростуть однаково, збільшення розміру пенсії у зв’язку з осучасненням заробітку в кожного пенсіонера своє, оскільки враховуються показники коефіцієнта заробітку та тривалість страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи).


Головний спеціаліст Галицького об’єднаного
управління Пенсійного фонду України м.Львова                  Константій О.Б.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ