Білий Дмитро Дмитрович

доктор історичних наук
Вчене звання -
професор

Білий Дмитро Дмитрович, народився 25.07. 1967 р. в м. Макіївка Донецької області. В 1989 р.

Закінчив з відзнакою історичний факультет Донецького Національного Університету. Після закінчення аспірантури в 1994 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Національно-культурний розвиток українського населення Північного Кавказу (Кубані) зі спеціальності «Історія України». З 1993 р. до 1997 р.

Працював на посаді старшого викладача на кафедрі Історії України Донецького Національного Університету. В 1997  - 2003 роках – завідуючий кафедрою Історії  та українознавства Донецького юридичного інституту, в 2002 році отримав наукове звання доцента. В 2003- 2006 рр. – на посаді доцента кафедри соціально – політичних дисциплін Донецького  юридичного інституту, в 2006-2010 рр. – на посаді доцента кафедри українознавства Донецького юридичного інституту. В 2010  році захистив докторську дисертацію в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича (м. Львів) за темою «Українці Кубані в 1792-1921 роках. Еволюція соціальних ідентичностей». В 2010 – 2014 роках – на посаді професора кафедри українознавства Донецького юридичного інституту.

З листопада 2014 року – на посаді професора кафедри хореографії та мистецтвознавства ЛДУФК.

Викладає курси «Історії України», «Історії української культури», «Історії хореографічного мистецтва», «Етика і професійна етика», «Вища освіта і болонський процес».

Автор двох монографій та 70 наукових публікацій і методологічних посібників. Керівник історичного розділу науково – аналітичного часопису «Схід», член НТШ, входить до складу Спеціалізованої вченої ради Ужгородського національного університету. Член Асоціації Українських письменників, автор багатьох історичних романів та новел.