Сосіна Валентина Юріївна

кандидат педагогічних наук
Вчене звання -
професор
Спортивне звання - майстер спорту з художньої гімнастики

Викладає дисципліни:
• «Хореографія в спорті»;
• «Загальні основи теорії підготовки спортивного хореографа»;
• «Реабілітаційно-відновлювальна підготовка в хореографії»;
•Теорія і практика акторської майстерності».

Освіта:
• Львівський державний інститут фізичної культури (спеціальність «Фізична культура і спорт»);
•Державний Центральний ордена Леніна інституту фізичної культури м. Москва (аспірантура).

Етапи роботи в університеті:
• 1976 - 1981 рр. – викладач кафедри гімнастики;
• 1984 - 1999 рр. – викладач кафедри гімнастики;
• 2007 - 2012 рр. – викладач кафедри гімнастики;
• 2012 р – завідувач кафедри хореографії та мистецтвознавства.

Наукова діяльність:
• тема дисертації: «Обучение упражнениям с предметами в художествєной гимнастике с учетом билатерального регулирования» 1984 рік, 13.00.04 – Теорія і методика фізичного виховання і спортивного тренування (включаючи методику лікувальної фізкультури).
• напрямки наукових досліджень: хореографічне мистецтво, спортивна хореографія, теорія і методика спортивних видів гімнастики, оздоровчі види гімнастики.

Науково-педагогічний стаж становить 43 роки, підготувала трьох кандидатів наук з фізичного виховання і спорту. У 1999-2007 рр. була запрошена на роботу тренером-хореографом національної збірної команди Польщі зі спортивної гімнастики, готувала команду до двох Олімпійських ігор. Має понад 100 наукових і науково-методичних публікацій, в т.ч. є автором 7 книг. З 2017 року є заступником голови НМК (підкомісії) Міністерства освіти і науки України з розробки Стандартів вищої освіти зі Спеціальності 024 Хореографія, галузь знань 02 Культура і мистецтво.

Наукові праці

Наукові праці професорсько-викладацького складу ЛДУФК, опубліковані у закордонних журналах та збірниках