Пітин Мар’ян Петрович

Посада - професор
Науковий ступінь - доктор наук з фізичного виховання і спорту
Вчене звання - доцент
Спортивне звання - кандидат у майстри спорту з баскетболу

Викладає навчальні дисципліни:
• Основи теорії та методики спортивного тренування;
• Професійна майстерність тренера;
• Методи наукових досліджень;
• Адаптивна фізична культура і спорт;
• Теорія і методика юнацького спорту.

Нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України (2016), Подякою Львівського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України (2016), подякою федерації баскетболу України (2006). Лауреат обласної премії молодих науковців (2010), премії Львівської обласної облдержадміністрації відомим ученим та знаним фахівцям (2015).

Освіта:
• Львівський державний інститут фізичної культури (спеціальність викладач олімпійський і професійний спорт), 2003 р.

Етапи роботи в Університеті:
• 2006-2007 рр. - викладача кафедри педагогіки та психології;
• 2007-2015 рр.- - викладач, старший викладач кафедри теорії спорту та фізичної культури (попередні назви: теорії спорту;теоретико-методичних основ спорту; олімпійського, професійного та адаптивного спорту) ;
• 2007- р. - захист кандидатської дисертації (спеціальність олімпійський і професійний спорт);
• 2015- р. - захист докторської дисертації (спеціальність олімпійський і професійний спорт);
• 2015 р.-по теперішній час - доцент, професор кафедри теорії спорту та фізичної культури;

Наукова діяльність:
• тема кандидатської дисертації: «Силова підготовка неповносправних баскетболістів».
• тема докторської дисертації: «Організаційно-методологічні основи теоретичної підготовки в спорті»
• напрямки наукових досліджень:

Підготував одного кандидата наук з фізичного виховання та спорту (Антонов С. В., 2013) та понад 20 дипломних робіт ОКР «магістр».

Автор понад 250 наукових та науково-методичних публікацій. Співвиконавець теми 1.4. «Теоретико-методичні засади розвитку спорту інвалідів» Зведеного плану науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту на 2011−2015 рр. Керівник наукової теми ЛДУФК: теми «Основи теоретичної підготовки у спорті» Львівського державного університету фізичної культури на 2013−2017 рр. Співкерівникнаукової теми ЛДУФК: теми «Теоретико-методичні основи управління тренувальним процесом та змагальною діяльністю в олімпійському, професійному та адаптивному спорті» Львівського державного університету фізичної культури на 2016−2020 рр.

Співпрацює із представниками збірних команд Львівської області та України у таких видах спорту, як стрільба з лука, фехтування. Тренер з баскетболу на візках команди «Unionbasket».

Наукові праці