Наша участь у проекті

Робота з дослідження можливостей підготовки фахівців з фізичної реабілітації у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського розпочалася у 1992 році.

У 1994-1997 роках університет розпочав співпрацю з Канадським  агентством міжнародного розвитку (CIDA) у спільному  українсько-канадському проекті  "Партнери в охороні здоров'я" та проектом "Програма реабілітації у Львові".

У 1995 році в Університеті організовано окремий факультет "Фізична реабілітація".

У 1998 році  професія «Фахівець  фізичної реабілітації» включена до Класифікатора спеціальностей в Україні, завдяки зусиллям університету.

У 1998-2002 роках університет приймає участь у   спільному  українсько-голландському проекті «РЕСПО» (рекреаційний спорт для неповносправних) (під егідою Міністерства закордонних справ Голландії) у співпраці з міжнародною організацією RESPO DS-DI. 

У 2000 році Університет видав (вперше в Україні) книгу українською мовою «Фізична реабілітація»

Розвиток реабілітації та, зокрема, фізичної терапії є одним з національних пріоритетів, тому з  2017 року,  в нашому  університеті готують  фахівців з фізичної терапії та ерготерапії.

3 2018-2021  Університет бере участь в проекті: REHAB-Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні: 598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP, який здійснюється  за підтримки програми Еразмус+  Європейсьго Союзу, а також спільно фінансується  програмою Еразмус+ Європейського Союзу.

Семінар для переможців конкурсу проектів ERASMUS+: Розвиток потенціалу вищої освіти щодо особливостей впровадження та управління коштами гранту

Учасники семінаруЛьвівський державний університет фізичної культури у складі потужної команди партнерів з України, Литви, Латвії, Польщі та Фінляндії став переможцем у конкурсі проектів з розвитку потенціалу вищої освіти.

Проект Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine (REHAB)/ Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні : 598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP потрапив у число 6-ти переможців України з понад 100 поданих проектів. Це велика честь і відповідальність!

Представники чотирьох ВНЗ України – партнерів представляли проект на семінарі для переможців конкурсу 2018 р. проектів Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти щодо особливостей впровадження та управління коштами гранту, що відбудеться в рамках Інформаційного тижня Програми Еразмус+ 6 листопада 2018 р.

Робоче засіданняПід час семінару з вітальним словом виступили:

  • Фредерік КУНЕ, перший секретар, Керівник відділу регіонального та місцевого розвитку, соціальної політики, культури та громадянського суспільства, Представництво Європейського Союзу в Україні;
  • Олег ШАРОВ, Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих, Міністерство освіти і науки України;
  • Андрій КРАВЧЕНКО, начальник відділу міжнародного співробітництва, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Під час семінару обговорювалися актуальні аспекти реалізації проектів з розвитку потенціалу: правила використання гранту, особливості управління та бухгалтерського обліку для українських університетів, питання реєстрації, моніторингу, розповсюдження інформації щодо проекту та візуалізації, особливостей національного законодавства.

 

доц. каф. ФТ та ЕТ, канд. фіз. вих. і с.Тимрук-Скоропад Катерина Анатоліївна

07.11.2018

 

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Перша зустріч партнерів проекту «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)»

З 16 по 19 січня 2019 у м. Рига (Латвія) відбулася перша зустріч партнерів проекту Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine (REHAB), на якому Львівський державний університет фізичної культури представляли доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Катерина Тимрук-Скоропад та Любов Ціж. На зустрічі були присутні керівник проекту Aija Klavina (Latvian Academy of Sport Education), національний керівник Мруга М. Р. (Центр тестування при МОЗ України, м.Київ, Україна), представники від європейської сторони з Jozef Pilsudsky University of Physical Education in Warsaw, Lithuanian Sport University (LSU), European Federation of Adapted Physical Activity (EUFAPA), Satakunta University of Applied Sciences (SAMK).

    

На зустрі чі українські партнери представляли особливості підготовки фізичних терапевтів у своїх ВНЗ, шляхи розвитку та удосконалення програми підготовки бакалаврів та магістрів за напрямком фізична терапія та ерготерапія. Партнери з Польщі, Фінляндії, Литви та Латвії ділились досвідом підготовки фахівців з фізичної терапії у їх країнах та навчальних закладах.

 

У другий день відбулась зустріч з ректором Latvian Academy of Sport Education та підписання партнерської угоди. Обговорювались організаційні питання та необхідні кроки першого року реалізації проекту. В рамках проекту заплановано не лише створення нової програми підготовки магістрів, але й підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу кафедр, які здійснюють підготовку ФТ та ЕТ та навчання, практика студентів.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Cемінар «Сучасні освітні технології у професійній підготовці фізичних терапевтів» в рамках проекту REHAB

В рамках  проекту програми ЄС Еразмус+ у сфері вищої освіти за участю вищих навчальних закладів з України «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)»  19 квітня 2019 року у Національному університеті фізичного виховання і спорту України відбувся семінар «Сучасні освітні технології у професійній підготовці фізичних терапевтів», в якому брали участь представники університетів партнерів з України, координатор проекту від України Марина Мруга, менеджер з аналітичної роботи НЕО в Україні Жанна Таланова, голова правління ГО "Українська Асоціація Фізичної Терапії" Степан Кобелєв.

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Любов Ціж та Оксана Тиравська, які представили доповідь на тему: “Використання кейс-методу в практичній підготовці фахівців фізичної терапії”.

Під час роботи семінару були висвітлені актуальні питання щодо застосування інноваційних освітніх технологій у навчальному процесі студентів – майбутніх фізичних терапевтів, зокрема впровадження об'єктивізованого структурованого клінічного іспиту (ОСКІ), електронних навчальних курсів (ЕНК) у навчальному процесі; використання у професійній підготовці фізичних терапевтів активних та інтерактивних методів навчання та кейс-методу.


 

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Друга міжнародна зустріч партнерів проекту Еразмус+ «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)»

З 20 по 23 травня  2019 в Академії Виховання Фізичного ім. Йозефа Пілсудського у м. Варшава (Республіка Польща) відбулася робоча нарада партнерів проекту Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine (REHAB), на якому Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Мар’яна Бабич, доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Ольга Бас та Наталія Івасик. На зустрічі були присутні координатор проекту Aija Klavina, Zinta Galeja - Латвійська Академія Спортивного Виховання (LASE); національний координатор проекту Мруга М. Р.-  ДО «Центр тестування МОЗ України», а також Олена Лазарєва, Димитрій Ніконоров, Ірина Жарова - Національний Університет Фізичного Виховання і Спорту України;  Ігор Мисула, Юрій Завіднюк - Тернопільський Державний Медичний Університет ім.. Горбачевського МОЗ України; Костянтин Кириченко, Ольга Ситник -  Сумський Державний Університет, представники від європейської сторони  Bartosz Molik,  Agnieszka Nowak та інші представники - Академії Фізичного Виховання ім. Юзефа Пілсудського у Варшаві; Jurate Pozeriene, Diana Reklaitiene - Литовський Спортивний Університет (LSU); Ng Kwok - Європейська Федерація Адаптивної Фізичної Активності (EUFAPA); Anne Kärki, Maija Kangasperko - Сатакунтанський Університет Прикладних Наук (SAMK).

 

У перший день відбулася зустріч з представниками Академії Виховання Фізичного ім. Йозефа Пілсудського у м. Варшава, усі партнери ознайомилися з особливостями роботи   факультету фізичної реабілітації, провели аналіз та перейняли кращу практику. Українські партнери презентували  обладнання з фізичної терапії, а також  представили книги  які планують  закупити  в міні-бібліотеку в рамках проекту. Партнери з Польщі, Фінляндії, Литви та Латвії поділились  власним досвідом, та дали рекомендації щодо обладнання та книг з фізичної терапії. Були обговорені важливі адміністративно-фінансові питання  зі всіма партнерами проекту.

У другий день візиту  партнери з України презентували дослідження та підготували  аналітичний  звіт про підходи ЄС до освіти та компетентності в ФТ, усі партнери обговорили  подальші кроки щодо розробки змісту електронного навчання для магістрів 1-го року навчання, проведення шеститижневих семінарів  по одному з ключових модулів та місцевої практики викладання фізичної терапії, а також  презентували навчальні плани  програми підготовки бакалаврів та магістрів за напрямком фізична терапія та ерготерапія, здійснили аналіз на основі Європейського досвіду. Затвердили подальші кроки щодо створення  структурованої навчальної програми. Спланували  подальшу академічну діяльність у проекті на однин рік вперед.

Ця зустріч - потужна мозкова атака ( brainstorming) для усіх учасників, дуже дякуємо всім партнерам за важку та плідну  працю у ці  насичені дні.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Практичні заняття та клінічна практика з фізичної терапії в рамках Другої міжнародної зустрічі партнерів проекту REHAB

В рамках  Другої міжнародної  зустрічі партнерів проекту програми  ЄС Еразмус+ «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)» з 23 по 26 травня  2019 року   академічний персонал  партнерів  проекту вищих навчальних закладів України  пройшов  навчання на базі факультету реабілітації Академії Виховання Фізичного ім. Йозефа Пілсудського у м. Варшава (Республіка Польща) .

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Ольга Бас та Наталія Івасик, які  відвідали практичні заняття та клінічні практики з фізичної терапії.

В рамках практичного блоку поїздки відбулись ознайомчі виїзди до провідних клінік Варшави, відвідування реабілітаційних відділень, знайомство з роботою, специфікою та особливостями фізичної терапії у Польщі.

При відвідуванні Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie робоча група мала можливість побачити роботу відділення нейрохірургії, відвідали палати інтенсивної терапії, споглядали, як студенти спеціальності ФТ, які навчаються в АВФ, проходять клінічні заняття на базі даної клініки. 

Під час візиту до Інституту "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka» доценти кафедри ФТ та ЕТ мали можливість побачити в роботі та оцінити весь арсенал діагностичного обладнання, велику діагностичну лабораторію (біомеханічна), кабінети оцінки стану постави, нижніх кінцівок, сенсомоторного розвитку тощо., кабінети групових занять та індивідуальних сеансів ФТ. 

У Bielanski Hospital члени робочої групи, доценти кафедри Фт та ЕТ Бас О.А. та Івасик Н.О. мали можливість не лише оцінити різноманіття професійного обладнання та інвентарю для роботи з пацієнтами, але і спостерігати як за роботою професійних фізичних терапевтів, так і за практичним заняттям в умовах клініки, яке проводив викладач-фізіотерапевт зі студентами 3 курсу, які останніми здобувають ступінь бакалавра (наступні курси – наскрізний магістр, навчання якого триває 5 років).

Ortopedika Clinic – це приватна клініка, працівники якої поділилися з нами своїм практичним досвідом. У даній клініці фізичну терапію проходять пацієнтами після спортивних травм і ортопедичних операцій. У своїй щоденній діяльності працівники клініки роблять акцент  на повному професіоналізмі, відповідному обсязі знань і практики, які будь-який фізіотерапевт приносить до мультидисциплінарної команди фахівців. Однак керівництво закладу наголошує на тому, що для того, щоб забезпечити найвищий рівень медичних послуг, їхні фізіотерапевти постійно підвищують свою кваліфікацію на тренінгах, курсах, конференціях і симпозіумах. Однак, не можна замінити співпрацю з багатьма фахівцями з ортопедії, які, ділячись своїми знаннями, розширюють горизонти фізіотерапевтів, тим самим відкривають нові шляхи для їхніх пацієнтів.

Тому їхні фізіотерапевти залишаються в постійному контакті з лікарями. Це дає можливість ефективної та повної діагностики, а отже, негайного початку реабілітаційного процесу та постійного моніторингу ходу процесу загоєння.

У ході запланованої зустрічі зі студентами кафедри фізичної терапії доценти кафедри мали можливість дізнатися про особливості навчання у АВФ, перевагах навчання за обраною спеціальністю у даному ВУЗі та побажаннях, як підвищити ефективність навчального процесу. 

 

У Central Laboratorium робоча група відвідала відділ з фантомати для підготовки медсестер і ФТ, а також навчальні лабораторії, кабінети для практичних занять студентів, спортивні зали та плавальний басейн, де студенти АВФу мають також практичні заняття в групах та з пацієнтами.

  

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Презентація проекту ERASMUS+ «REHAB: інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні» у Вроцлавській академії фізичного виховання

 

В рамках в рамках програми академічної мобільності ERASMUS+ відбулось стажування працівників ЛДУФК у Вроцлавській академії фізичного виховання (Польща), керівника відділу міжнародних відносин Лілії Бедрій-Ферцак доц. кафедри фізичної терапії та ерготерапії Катерини Тимрук-Скоропад та Любов Ціж. Окрім насиченої програми стажування, викладачі представили доповідь з презентацією проекту Еразмус+ «REHAB: Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні», де ЛДУФК є одним із партнерів, для адміністрації, викладачів та студентів напрямку підготовки фізична терапія та напрямку підготовки ерготерапія Вроцлавської академії фізичного виховання. Було приємно представити основні положення, мету, заплановані результати проекту. Це викликало зацікавлення та обговорення можливих шляхів співпраці у рамках програм ЄС Еразмус+.


This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Поширення інформації щодо реалізації проекту програми ЄС Еразмус+ «REHAB: інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні»

У червні 2019 року координатор проекту від ЛДУФК ім.. І. Боберського, Проректор  з НРтаЗЗ Андрій Степанович Вовканич провів  зустріч з викладачами кафедри фізичної терапії та ерготерапії. На цій зустрічі   були підведені підсумки щодо проробленої роботи в рамках проекту REHAB за останні пів року:

Відзвітовано, що:

- підписано Грантову та Партнерську угоди;
- підготовлено документи  та отримано картку реєстрації проекту у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України;
- складено план закупівлі навчального та реабілітаційного обладнання необхідного для навчальних аудиторій та практичної лабораторії;
- проаналізовано  навчальні програми з фізичної терапії;   
- 4 викладачів кафедри фізичної терапії та ерготерапії взяли участь у  міжнародних зустрічах (1-ша зустріч відбулася  у Латвійській академії спортивної освіти у м. Ригаб Латвія; 2-га зустріч – у Академії виховання фізичного імені Йозефа Пілсудського в м. Варшава, Республіка Польща); 
- 2 викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії взяли участь у  семінарі «Сучасні освітні технології у професійній підготовці фізичних терапевтів» який проходив  у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, м. Київ;  
- виготовлено банер  проекту; 
-  ознайомив викладачів з підручником фізичної терапії, який вибрала робоча група для перекладу на українську мову; 
-  розглянули пропозиції іноземних книг для закупівлі у міні-бібліотеку.

Поділився планами  роботи  на наступні пів року:

- розробити і затвердити новий навчальний план для  1-го року навчання у магістратурі; 
- розробити освітні ресурси для 1-го року навчання у магістратурі 2019-2020 н.р., Впровадити пілотний варіант – навчальні програми, рекомендації до проведення самостійних робіт, тести тощо;
- закупити обладнання для навчальних аудиторій та практичної лабораторії до кінця грудня 2019 року; 
- отримати авторські права на підручник з фізичної терапії та розпочати його переклад;
-  визначитися з списком іноземних книг з фізичної терапії та закупити їх для міні-бібліотеки;
- продовжувати роботу щодо розповсюдження інформації про проект серед викладачів, студентів та громади м. Львова, а також на міжнародній арені;
- залучити студентів до впровадження проекту.

Disseminating information on the implementation of the EU Erasmus + project "REHAB: innovative Rehabilitation Education - Implementation of New Master degree Programs in Ukraine (REHAB)"

In June 2019, the project coordinator from Lviv State University of Physical Culture named after Ivan Boberskyj, the Vice-rector on scientific affairs and external relations Andrii Vovkanych held a meeting with the teachers of the Physical therapy and ergotherapy Department. This meeting summarized the work done within the REHAB project over the past six months:
It was reported that:
- Grant and Partnership Agreements have been signed,
- Documents have been prepared and a project registration card has been obtained from the Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine,
- A plan for the purchase of training and rehabilitation equipment required for the training classrooms and the practical laboratory has been drawn up,
- Physical therapy training programs were analyzed
- 4 teachers of the Physical Therapy and ergotherapy Department participated in international meetings (1st meeting was held at the Latvian Academy of Sports Education in Riga, Latvia; 2nd meeting was held at the Jozef Pilsudsky University of Physical Education in Warsaw, Poland)
- 2 teachers of the Physical Therapy and ergotherapy Department participated in the seminar "Modern Educational Technologies in the Professional Training of Physical Therapists" held at the National University of Ukraine on Physical Education and Sport in Kyiv, Ukraine
- The project banner was made
- Acquainted the teachers with the physical therapy book chosen by the working group for translation into Ukrainian
- Considered proposals of foreign books for purchase in the mini-library.
Shared the plans for the next six months:
- to develop and approve a new curriculum for the first year of master's studies
- to develop educational resources for the first year of master's studies in 2019-2020 years, to implement a pilot variant - training programs, recommendations for independent work, tests, etc;
- purchase equipment for training audiences and practical laboratory by the end of December 2019;
- obtain copyright for a physical therapy book and begin translating it;
- decide on a final list of foreign books on physical therapy and buy them for a mini-library;
- continue work on disseminating information about the project to teachers, students and the community in Lviv, as well as in the international arena;
- involve students in project implementation.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Презентація проекту REHAB майбутнім студентам магістратури спеціальності фізична терапія, ерготерапія

В середині червня 2019 року члени робочої групи, а саме Проректор з НР та ЗЗ Андрій Вовканич, доценти кафедри фізична терапія та ерготерапія - Оксана Тиранська та Ольга Бас, провідний фахівець ВМЗ Мар’яна Бабич презентували проект програми ЄС Еразмус+ «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)» майбутнім студентам спеціальності 227- фізична терапія та ерготерапія у ЛДУФК ім.. І. Боберського.
Координатор проекту від ЛДУФК ім..І.Боберського Андрій Вовканич взяв вступне слово, розповів майбутнім студентам про цілі , мету, завдання проекту,про можливості , що відкриваються для студентів в рамках цього проекту та перспективи розвитку університету.
Член робочої групи Мар’яна Бабич розповіла більш детальніше про проект:
- представила Головного координатора проекту, координатора проекту від України, а також всіх партнерів проекту, як українських так, і Європейських.
- напрями діяльності за проектом
- план діяльності на перший рік
- можливість стажування студентів за кордоном в рамках проекту
- очікувані результати

Член робочої групи Оксана Тиравська, представила список обладнання яке планується закупити для навчальних аудиторій та практичної лабораторії
Член робочої групи Ольга Бас, презентувала стажування, яке пройшли викладачі в рамках 2-гої міжнародної зустрічі у Академії виховання фізичного імені Йозефа Пілсудського в м. Варшава, Республіка Польща.
Було дуже приємно, що молоді люди, які прийшли на презентацію, брали активну участь в обговорені: цілей; мети проекту; завдань; можливостей для студентів, які відкриваються для них в рамках цього проекту; підтримали наших фахівців, щодо запропонованого переліку обладнання. Активно цікавилися коли буде відкрита практична лабораторія та нові навчальні аудиторії. А також з цікавістю слухали як проходить практичний блок навчання з фізичної реабілітації у Польщі. Ще раз переконалися, що викладачі факультету фізичної терапії та ерготерапії ЛДУФК ім.. І Боберського постійно піднімають свій рівень професійної кваліфікації.
Всім хто виділив час та прийшов на презентацію проекту REHAB дуже Вам дякуємо!

Presentation of the REHAB project to the future students of the master degree program of specialty physical therapy, ergotherapy

On mid-June 2019, members of the working group, namely the Vice-rector on scientific affairs and external relations Andrii Vovkanych, associate professors of the Physical Therapy and Ergotherapy Department - Oksana Tyravska and Olha Bass, lead expert of International office Mariana Babich presented the EU Erasmus+ Project "Innovative Rehabilitation Education - Implementation of New Master degree Programs in Ukraine (REHAB)" for future students of specialty 227- physical therapy and ergotherapy at Lviv State university of Physical Culture named after Ivan Boberskyj.
Project Coordinator at Lviv State University of Physical Culture named after Ivan Boberskyj, Andrii Vovkanych, took the introductory speech, told the future students about the goals, purpose, objectives of the project, about the opportunities open to students within this project and the prospects for the development of the university.
Working group member Mariana Babych told more detailed information about the project:
- presented the Chief Project Coordinator, Project Coordinator from Ukraine, as well as all project partners, both Ukrainian and European.
- project activities
- plan for the first year
- possibility of students training abroad within the framework of the project
- expected outcomes.
Working group member Oksana Tyravska presented a list of equipment that plans to be purchased for training rooms and a practical laboratory.
Olga Bass, a member of the working group, presented the internship that the teachers attended as part of the 2nd International Meeting at the the Jozef Pilsudsky University of Physical Education in Warsaw, Poland.
It was very nice that the young people who attended the presentation were actively involved in the following: project goals; tasks; opportunities for students to open for them under this project; supported our experts on the proposed equipment list. They were actively interested in opening a practical laboratory and new training classrooms. They also listened with interest to the practical training block on physical rehabilitation in Poland. Again the future students convinced that the teachers of Physical Therapy and Ergotherapy Faculty of Lviv State University of Physical Culture named after Ivan Boberskyj constantly raise their level of professional qualification.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Поширення інформації про проект REHAB у Словаччині.

Упродовж трьох днів, з 19 до 21 вересня 2019 року доценти кафедри фізичної терапії, ерготерапії нашого університету, кандидати наук Ольга Бас та Катерина Тимрук-Скоропад були учасниками міжнародної конференції - ІІ Інтернаціонального симпозіуму «Науки про здоров’я» та Інтернаціональної конференції з фізичної терапії і реабілітації на базі Університету Павла Йозефа Шафарика (Кошице, Словаччина)
У заході взяли участь учасники із чотирьох країн – України, Польща, Словаччина та Німеччина. Учасниками були викладачі, практикуючі лікарі, фізичні терапевти, фахівці з нового напрямку «Public health and Hygiene», аспіранти, магістранти та студенти Університету Павла Йозефа Шафарика.. Під час конференції працювало дві секції на яких пролунали виступи від 28 доповідачів. Основними темами були фізична терапія при різних патологіях, профілактика захворювань серед населення тощо. Робочими мовами конференції були англійська та словацька.

З доповіддю виспупили і наші доценти Ольга Бас та Катерина Тимрук-Скоропад. При оголошенні доповіді було представлено основні положення проекту REHAB (Erasmus), та зазначено, що Львівський ДУФК є його учасником. За результатами конференції опубліковано збірку тез англійською мовою.


Поряд із налагодженням міжнародних контактів під час конференції вдалося детально вивчити й обговорити у колі фахівців сучасні проблеми модернізації та трансформації напрямку фізична терапія, ерготерапія та Public health and Hygiene на теренах України. В перспективному плані є організація такої конференції в Україні  у 2020 році.

Dissemination of  “Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine” (REHAB) project in Slovakia.

During three days, from September 19 to September 21, 2019, Associate Professors of the Department of Physical Therapy and Occupational therapy of our University, Ph.D. Olha Bas and Ph.D. Kateryna Tymruk-Skoropad participated in the International Conference - II International Symposium on Health Sciences and International Conference on Health Therapy and rehabilitation which was held at Pavel Jozef Safarik University (Kosice, Slovakia).
Participants from four countries - Ukraine, Poland, Slovakia and Germany - participated in the event. The participants were teachers, practitioners, physical therapists, specialists in the new field of Public health and Hygiene, graduate students, undergraduates and students of Pavel Jozeph Shafarik University. During the conference, two sections were heard, with speeches from 28 speakers. The main topics were physical therapy for various pathologies, prevention of diseases among the population, etc. The working languages of the conference were English and Slovak.
Our associate professors Olha Bas and Kateryna Tymruk-Skoropad also presented a report.
When announcing the report, the main provisions of the REHAB project (Erasmus programe) were presented, and it was stated that LSUPC named after I. Boberskyj is a participant. According to the results of the conference, a collection of abstracts in English was published.
Along with the establishment of international contacts during the conference it was possible to study and discuss in a circle of specialists the modern problems of modernization and transformation of the direction of physical therapy, Occupational therapy and Public health and Hygiene in the territory of Ukraine. The organization of such a conference in Ukraine in 2020 is in perspective.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

 

Третя міжнародна зустріч в рамках реалізації проекту REHAB

21-26 жовтня 2019 року відбулася чергова зустріч представників робочої групи та викладачів у рамках проекту Innovative Rehabilitation Education – Introduction pf new master degree programs in Ukraine (REHAB) у місті Каунас, Литва.

На базі Литовського спортивного університету було організовано роботу керівного комітету та підвищення кваліфікації викладачів чотирьох українських університетів. Львівський державний університет фізичної культури представляли провідний фахівець відділу Міжнародних зв’язків Мар’яна Бабич та доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Любов Ціж і Катерина Тимрук-Скоропад.
У перші два дні основний час зустрічі був відведений для представлення стану виконання запланованих завдань проекту, обговорення нагальних питань та планування наступних кроків. Відбулось ознайомлення із структурою університету, навчальними корпусами, науково-дослідними лабораторіями та сучасною бібліотекою.

Одним з основних питань, яке обговорювалося торкалось закупівлі реабілітаційного обладнання для українських університетів. З доповіддю з цього питання виступала Мар’яна Бабич. Доцент Катерина Тимрук-Скоропад представила новий дворічний навчальний план магістерської програми з фізичної терапії, запроваджений із цього навчального року у ЛДУФК.
Стажування викладачів включало участь у лекційних та практичних заняттях з дисциплін «Фізична терапія у спорті», «Адаптивна фізична культура», «Громадське здоров’я» (лекція «Діабет та ожиріння»), «Біокінезіологія і електрофізіологія». Усі лекції і практичні були підготовлені на основі сучасних наукових досліджень із аналізом останніх даних з теми, що представлялася.

Відбулась зустріч із керівником магістерської програми з фізичної терапії щодо організації навчання магістрів, навчального плану, вимог та підготовки магістерських робіт, організації клінічної практики студентів. Зокрема, магістерська програма з фізичної терапії у Литовському університеті спорту триває 2 роки і складається із 120 кредитів, 30 із яких відведено для написання магістерської програми. На аудиторну роботу із студентами відводиться в середньому 10% від загального обсягу відведеного на навчальний модуль. Інший час відведений на самостійну роботу студентів, підготовку до занять, виконання завдань тощо. Навчальний план магістерського рівня складається із 9 модулів (обсяг кожного 10 кредитів), по три модулі на рік: «Сучасні реабілітаційні технології», «Науково доказова фізична терапія і диференціальна діагностика», «Біокінезіологія і електрофізіологія», «Методологія і статистика у біомедичних дослідженнях», «Інноваційні і дослідні проекти», «Біологія м’язово-скелетної системи і генетика», «Спортивна фізіотерапія», «Передові технології нейром’язової фізичної терапії», «Телереабілітація, роботизація і віртуальна реальність».

У останній день перебування у Литві вдалося відвідати приватний заклад санаторно-курортного оздоровлення та реабілітації “Egle”, у м. Бірштонас, який окрім величезної кількості оздоровчих процедур славиться реабілітаційним відділенням та сучасним діагностичним обладнанням.

Third international meeting within the framework of the REHAB project

On October 21-26, 2019, the meeting of the working group and teachers was held within the framework  of Erasmus ₊ programe : Project “Innovative Rehabilitation Education - Introduction of New Master Degree Programs in Ukraine” (REHAB) in Kaunas, Lithuania.
The work of the Steering Committee and training of teachers of four Ukrainian universities was organized on the basis of the Lithuanian Sports University. Lviv State University of Physical Culture named after Ivan Boberskyj was represented by the Lead expert of the International Relations Department Mariana Babich and associate professors of the Department of Physical Therapy and Occupational therapy Liubov Tsizh and Kateryna Tymruk-Skoropad.
During the first two days was presented the status of the planned project tasks, discuss urgent issues and plan next steps. The structure of the university, educational buildings, research laboratories and a modern library were introduced at Lithuanian Sports University .
One of the main issues discussed was the purchase of rehabilitation equipment for Ukrainian universities. Mariana Babych spoke on the issue. Associate Professor Kateryna Tymruk-Skoropad presented the new two-year Master's Degree Program in Physical Therapy, introduced from this academic year at LSUPC .
Teachers' internships included lectures and practical classes in the fields of Physical Therapy in Sport, Adaptive Physical Education, Public Health (Lecture on Diabetes and Obesity), Biokinetic and Electrophysiology. All lectures and practicals were prepared on the basis of modern scientific research with the analysis of the latest data on the topic presented.
The meeting with the head of the master's program in physical therapy was held on the organization of master's studies, the curriculum, requirements and preparation of master's works, the organization of clinical practice of students. In particular, Duration of the Master's Degree Program in Physical Therapy at the Lithuanian Sports University  is  2 years and consists of 120 credits, 30 of which are allocated for the writing of the Master's program.
Student work takes an average of 10% of the total amount allocated to the module. Other time is devoted to independent work of students, preparation for classes, completion of tasks, etc. The Master's level curriculum consists of 9 modules (10 credits each), three modules per year: "Modern Rehabilitation Technologies", "Scientific Evidence-Based Physical Therapy and Differential Diagnostics", "Biokinetic and Electrophysiology", "Methodology and Statistics in Biomedical Research" »,« Innovative and research projects »,« Biology of musculoskeletal system and genetics »,« Sports physiotherapy »,« Advanced technologies of neuromuscular physical therapy »,« Tele-rehabilitation, robotization and virtual reality ».
On the last day of stay in Lithuania, we visit the private institution of sanatorium health and rehabilitation "Egle", in Birštonas, which in addition to a huge number of wellness procedures is famous for rehabilitation departments and modern diagnostic equipment.
We are grateful for the warm welcome and high level of organization of the project participants from the Lithuanian Sports University - Rector Diana Rėklaitienė and Vice-Rector for Academic Affairs Jūratė Požėrienė.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Представлення результатів міжнародної зустрічі в Каунасі на кафедрі фізичної терапії та ерготерапії

На засіданні кафедри фізичної терапії та ерготерапії доцент Ціж Любов Михайлівна представила результати робочої зустрічі партнерів проекту програми  ЄС Еразмус+ «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)», яка відбулась 21-26 жовтня у місті Каунас на базі Литовського університету спорту.

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського на цій зустрічі представляли доценти Любов Ціж, Катерина Тимрук-Скоропад та провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Мар’яна Бабич.

Ціж Любов поділилась з викладачами кафедри інформацією про організацію підготовки фізичних терапевтів у Литовському університеті спотру, вимоги до підготовки магістерських робіт, організацію клінічної практики студентів. Цікавою була інформація про пройдене викладачами стажування, участь у низці лекційних та практичних занять, відвідування науково-дослідного університету та сучасної бібліотеки.

Любов Михайлівна проінформувала про стан закупівлі реабілітаційного обладнання для українських університетів у рамках проекту. Також було представлено особливості нового адаптованого до європейських стандартів дворічного навчального плану підготовки магістрів з фізичної терапії, що  запроваджений з цього навчального року в університетах-партнерах проекту.

Викладачі кафедри жваво долучились до обговорення результатів робочої зустрічі у Каунасі.  Особливий інтерес викликали план майбутніх заходів для підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу кафедри фізичної терапії та ерготерапії та планування кроків для подальшого залучення студентів до процесу навчання в рамках проекту.

Presentation of the results of the international meeting in Kaunas at the Physical therapy and occupational therapy Department

At the meeting of the Physical Therapy and occupational therapy Department, Associate Professor Liubov Tsizh presented the results of the working meeting of the partners of the EU Erasmus + program: Project “Innovative Rehabilitation Education - Introduction of New Master Degree Programs in Ukraine” (REHAB) held on October 21-26 in Kaunas, Lithuanian Sports University.
Tsizh Liubov shared with teachers of the department information about the organization of training of physical therapists at the Lithuanian Sports University, requirements for preparation of master's works, organization of clinical practice of students. Interesting was the information about the traineeship, the participation in a number of lectures and practical classes, the visit to the research department of university and the modern library.
Associate Professor Liubov Tsizh informed about the state of purchase of rehabilitation equipment for Ukrainian universities within the project. The features of the new two-year Master's Degree Program in Physical Therapy, introduced since this academic year at the Ukrainian partner universities of the project, were also presented .
The lecturers of the department joined in discussing the results of the Kaunas meeting. Of particular interest were the plans for future activities to improve the teaching staff of the Physical Therapy and occupational therapy Department and to plan steps for further involvement of students in the learning process within the project.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.