Спортивно-мистецьке свято «Від першого кроку до майстерності»

На базі спортивного корпусу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбулося традиційне щорічне спортивно-мистецьке свято «Від першого кроку до досконалості» за участю студентів та викладачів кафедри гімнастики (завідувач – доцент Олексій-Олег Бубела) і кафедри хореографії та мистецтвознавства (завідувачка – професор Валентина Сосіна).

Слідуючи афоризмові Івана Боберського «Все вперед! Всі враз!», свято об’єднало презентацію різних за складністю, тематикою, масовістю спортивні та хореографічні номери.

Учасників заходу привітали почесні гості: доцент Валерій Мельник – відповідальний за спортивну роботу; професор Роман Петрина – в.о. декана факультету педагогічної освіти; доцент, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Володимир Левків – президент спортивного клубу ЛДУФК «СКІФ»; доцент Олексій-Олег Бубела – завідувач кафедри гімнастики; а також заслужений працівник культури України Валентина Вартовник – доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства.

Розпочали захід представники «Театру спорту» (Софія Ісаєнко – IV курс ФКіС, Анастасія Гринько – III курс ПО РГН, Діана Шкраба – II курс ПО (РГН), Вікторія Кльок – II курс ПО (СО ФК), Богдан Пишкович – III курс ПО РГН, Владислав Павловський – II курс ФКіС (спортивна акробатика), Єлизавета Левкович – III курс ФКіС (гімнастика художня)) спортивно-акробатичною композицією, а далі можна було спостерігати за виступами першокурсників та студентів старших курсів з гімнастики художньої, спортивної акробатики, черлідингу, фітнесу та різних напрямків танцювального мистецтва – український народний танець, модерн хореографія, контемп-композиції, балет тощо.

За виступами студентів спостерігало професійне журі, до складу якого входили викладачі кафедри гімнастики та кафедри хореографії та мистецтвознавства.

Два виступи студентів кафедри гімнастики було подано у відео перегляді, у зв’язку з відсутністю необхідного технічного забезпечення. Це композиції паркуру та стрибків на батуті (Назар Симко – I курс ПО (СО ФК)), повітряна гімнастика – вправи на полотнах (Лілія Новосільська – I курс ПО (РГН)).

Свої спортивні композиції продемонстрували студенти першого курсу кафедри гімнастики: Дарія Перелом (I курс ПО (РГН)) – вправи з булавами та вправи зі стрічкою; Евеліна Кришінець (I курс ФКіС) – вправи з м’ячем та вправи з булавами; жіноча пара Вікторія Фринцко (I курс ПО (РГН)) / Анастасія Гринько (ІІ курс ПО (РГН)) – балансова вправа, спортивна акробатика; Христина Бердула (ІІІ курс ФКіС) – вправа зі стрічкою; Дарія Руккас (І курс ФКіС) – вправа з обручем та вправа з булавами; Яна Сенько, Вікторія Пилющак (І курс ФКіС) – композиція черлідингу; Поліна Сара (І курс ФКіС) – вправи з булавами та вправа з обручем; Юлія Матіяшик (ІІ курс ФКіС (ФСР)) – модерн-контемп хореографія; Анна Кошлата (І курс ПО (СО ФК)) – танцювальна композиція «Журавлі»; Катерина Степаненко, Софія Фуглевич (ІІ курс ФКіС) – хореографічна композиція; контемп-композиція (студентки І–ІІІ курсів – Анна Кошлата, Лілія Новосільська, Дарія Перелом, Евеліна Кришінець, Вікторія Фринцко, Аліна Гриньова, Євгенія Павлишинець, Дарія Голованова, Вікторія Цимбалюк, Зоряна Кобилецька).

Студенти кафедри хореографії та мистецтвознавства виступили з танцювальними композиціями та етюдами в індивідуальному і парному виконанні:

І курс (куратор – доцент Валентина Вартовник): Юлія Мацюрак – фрагмент народного танцю «Гопак»; Дар’я Лаврова – модерн-контемп композиція; Вероніка Дмитрович – український народний танець «Козачок»; Вероніка Юркевич, Вікторія Сусь – танцювальна композиція «Воля»; Маргарита Гасюк – варіація Кітрі з балету «Дон Кіхот»;

ІІ курс (куратор – старший викладач Андрій Бойко): Олександр Бесага – «Буковинський парубочий»; Роксолана Покора, Вікторія Маїк – «Дівочий козачок»).

До участі у спортивно-мистецькому святі «Від першого кроку – до досконалості» студентів готували викладачі кафедри гімнастики: доцент, заслужений тренер України Ірина Руда (ЗТУ), старші викладачі Аліна Сениця (ЗПФКіСУ), Михайло Сениця, викладач Ірина Кибало та доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства Наталія Пугач.

Окрема подяка викладачам, які забезпечили: чудову фотосесію та відеозйомку свята – доцентам Лесі Петрині, Ірині Рудій, Наталії Пугач, Валентині Вартовник; музичне забезпечення та відеопокази – старшим викладачам Михайлу Сениці, Ірині Кокоть; а також підготовку заходу та виступу «Театру спорту» – старшій викладачці Аліні Сениці, підготовку костюмів – викладачці Вікторії Соромотіній.