Футболісти «Руху» в грі 11-го туру УПЛ-2023/2024 у Рівному в західноукраїнському дербі обіграли тамтешній «Верес»

В 11-му турі чемпіонату України з футболу серед клубів УПЛ сезону-2023/2024 львівський «Рух», в складі якого грає низка студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб сформовано повністю з випускників нашого вишу, на полі стадіону «Авангард» у Рівному зіграли проти тамтешнього «Вереса». Багате на голи західноукраїнське дербі завершилося впевненою перемогою «жовто-чорних» з рахунком 5:2.

«Верес» (Рівне) – «Рух» (Львів) – 2:5 (0:2)

22 жовтня. Рівне. Стадіон «Авангард». Початок – 13:00. Температура +19˚C

Арбітр – Олександр Омельченко (Слов’янськ).

Асистенти арбітра: Євген Данильченко, Дмитро Оганєсян (обидва – Луганськ).

Четвертий арбітр – Клим Заброда (Суми).

Арбітр VAR – Денис Шурман (Київська обл.).

Асистент арбітра VAR – Віктор Матяш (Донецьк).

Спостерігач арбітражу – Леонід Ярмолинський (Київська обл.).

Делегат УАФ – Микола Кузнецов (Хмельницький).

Спостерігач арбітражу VAR – Олександр Дердо (Чорноморськ).

«ВЕРЕС»: Паст, Курко, Кучеренко, С. Шарай (Яго, 62), Кльоц (Кухарук, 62), Кучеров, Балан, В. Шарай (М. Шестаков, 82), Гайдучик (Марусич, 62), Світюха (Ковалюк, 46), Шевченко.

Запасні: Когут, Вовченко, Жуліо Сезар, Гакман.

Головний тренер – Сергій Лавриненко.

«РУХ»: Ледвій, Сич, Слюбик, Дідик, Роман (Лях, 73), Підгурський (Таллес, 46), Сапуга, Пастух, Теслюк (Квасниця, 58), Руніч (Соломон, 73), Климчук (Плюман, 73).

Запасні: Герета, Холод, Мисик, Притула, Довгий, Карабін, Непейпієв.

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

Голи: Яго (82), Балан (90) – Теслюк (13), Климчук (33), Пастух (65, 85), Квасниця (88).

Попередження: Балан (22), Кучеров (32), Гайдучик (60), Кухарук (90+3) – Дідик (44).

Після паузи на матчі збірних, в 11-му турі УПЛ «Рух» завітав у Рівне, де зустрівся із тамтешнім «Вересом». Команди активно розпочали гру, але перший небезпечний момент створили господарі: Ледвій на 9-й хвилині здійснив подвійний сейв. Зокрема, спочатку він врятував після дальнього пострілу, а потім впорався з ударом впритул. Тоді як «жовто-чорні» відповіли голом – після атаки правим флангом «рухівці» опинились з м’ячем у штрафному майданчику «Вереса», де Теслюк з другої спроби відправив м’яч у сітку воріт та відкрив рахунок у матчі – 0:1.

Згодом Климчук і Сапуга під час однієї з атак кілька разів пробивали по воротах рівнян, але захисники «Вереса» блокували ці постріли, а з останнім впорався голкіпер. Та на 33-й хвилині воротар рівненської команди невдало зіграв після навісу Сапуги, а Климчук перестрибнув захисника і зумів пробити головою та подвоїв перевагу «жовто-чорних» – 0:2.

За кілька хвилин «рухівці» втекли у контратаку і Пастух вивів Руніча на ударну позицію, однак досвідчений воротар господарів Паст врятував рівнян. Свій момент наприкінці тайму мав і «Верес», але після втрати «Руху» нападник господарів з середньої дистанції пробив вище воріт. Тож на перепочинок команди пішли за переваги у два голи гостей.

У другому таймі львів’яни розпочали з активних атак. Зокрема, Руніча вивели на ударну позицію, але він не реалізував свою нагоду – воротар відбив удар Василя. А згодом «Рух» відзначився втретє: подачу Таллеса з кутового головою замкнув Пастух – 0:3. Також Євгеній за кілька хвилин міг відзначитись дублем, але голкіпер «Вереса» здійснив сейв після удару впритул.

Водночас «Верес» зумів відповісти голом – Сікейра забив головою після подачі з кутового і на табло загорілися цифри 1:3. Але «жовто-чорні» блискавично відреагували та забили четвертий гол – Пастух зіграв на добиванні та оформив «дубль». А на 88-й хвилині Лях блискучим пасом вивів Квасницю віч-на-віч і нападник «Руху» реалізував свій момент. Втім «Верес» бився до кінця й знову забив після кутового – відзначився Балан. У підсумку, переконлива перемога львів’ян з рахунком 5:2. Тепер, у наступному, 12-му турі «Рух» у наступну суботу, 28-го жовтня, вдома прийматиме «Олександрію». Гра на «Арені Львів» стартує о 18:00.

Додамо, що в центральному матчі 11-го туру київське «Динамо» на рідному стадіоні імені Валерія Лобановського з рахунком 0:1 програло «Дніпру-1». Приємно констатувати, що переможний гол у складі дніпрян забив випускник кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) нашого Університету Олексій Гуцуляк (на фото нижче).