Віталій Роман та Ілля Квасниця допомогли молодіжній збірній України з футболу здобути четверту перемогу у кваліфікаційному турнірі Євро-2025 (U-21)

Напередодні, 17-го листопада поточного року, молодіжна збірна України з футболу провела свій черговий, чевертий поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21) – в іспанській Мурсії проти команди Люксембургу. У складі «синьо-жовтих» зіграли й захисник Віталій Роман і півзахисник Ілля Квасниця – студенти третього курсу кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які навчаються на факультетах фізичної культури і спорту та туризму відповідно, а на клубному рівні грають за львівський «Рух».

Україна (U-21) – Люксембург (U-21) – 4:0 (1:0)

17 листопада. Мурсія (Іспанія). Стадіон «Нуева-Кондоміна». Початок – 20:00

Арбітр – Санді Путрос (Данія).

Асистенти арбітра: Олі Кронлікке, Деніз Юрдакул (обидва – Данія).

Четвертий арбітр – Айдін Услу (Данія).

УКРАЇНА (U21): Нещерет, Роман, Салюк, Батагов (Дідик, 81), Смоляков, Ярмолюк, Бражко (Очеретько, 69), Рубчинський (Кучерявий, 81), В’юнник (Квасниця, 63), Ванат (Краснопір, 69), Волошин.

Запасні: Фесюн, Вівчаренко, Павлюк, Скорко.

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

ЛЮКСЕМБУРГ (U21): Латік, Торреш, Гонсалвеш, Серкейра (Клісуріца, 13, Байверлін, 46), Соуза, Ленні Коррея (Енгларо, 69), Ахметджека, Бербері, Еркус (Кардозу, 69), Ельшан (Лукас Коррея, 75), Турпінг.

Запасні: Ду Регу, Шайдвайлер, Прельєвич.

Головний тренер – Дан Юе.

Голи: Ванат (35), Батагов (64), Волошин (66), Краснопір (74).

Попередження: Смоляков (70) – Бербері (26), Турпінг (52).

Вилучення: Бербері (49, друге попередження).

Поточний відбірний цикл чемпіонату Європи молодіжна збірна України (гравці 2002 року народження й молодші), яку очолює іспанець Унаї Мельгоса, розпочала з трьох поспіль перемог, зокрема здолавши в жовтневому домашньому протистоянні чинних чемпіонів Європи – англійців (3:2).

Тепер же в іспанській Мурсії «синьо-жовті» приймали команду Люксембургу. Українці зі старту почали домінувати на полі, узяли м’яч під свій контроль. Першим гольовим моментом був вихід Ваната сам на сам із голкіпером, але Латік свою команду виручив. Невдовзі після закидання з глибини другим дотиком пробивав Рубчинський – знову воротар парирував.

На 24-й хвилині українці ледь не наварили біля власних воріт, але Нещерет підстрахував партнерів. Пізніше Батагов підключився на кутовий і пробив головою, але Латік був на місці. Згодом В’юнник замикав простріл Ваната, але його удар накрив захисник. І все ж на 35-й хвилині «синьо-жовті» відкрили рахунок: після класного закидання від Батагова Волошин віддав на порожні ворота Ванату – 1:0.

На початку другого тайму Люксембург залишився в меншості – повторне попередження отримав Бербері. Надалі посипався шквал небезпечних атак від українців, Латік кілька разів виручив свою команду. Утім, на 64-й хвилині Батагов прийшов на кутовий і після відскоку від суперника подвоїв перевагу «синьо-жовтих» – 2:0. Невдовзі відправив м’яч у сітку й Волошин, який здорово пробив із підбору після кутового – 3:0.

На 74-й хвилині комбінація Очеретько – Смоляков – Краснопір принесла нашій команді четвертий гол. Могли наші хлопці забивати ще, проте зупинилися на підсумкових 4:0.

Додамо, що наступний поєдинок підопічні Унаї Мельгоси також проведуть у Мурсії – у найближчий вівторок, 21-го листопада, проти команди Азербайджану. Початок протистояння – о 20:00 за київським часом.

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»